Omlazení obličeje vlastním tukem

Přístroj Adivive je nová technologie k autotransplantaci tuku.
Plastická chirurgie je samostatným oddělením kliniky, které provozuje a MUDr. Lucie Kalinová Ph.D.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Typ anestezie

Autotransplatace tuku do obličeje se provádí nejčastěji v lokální anestezii. Po ošetření v lokální anestezii pacient odchází domů, není nutná hospitalizace. Na žádost pacienta se může autotransplantace tuku provádět i v analgosedaci, nebo celkové anestezii. Po ošetření v analgosedaci, pacient několik hodin dospává na klinice a po celkové anestezii je nutné, aby pacient zůstal celou jednu noc na klinice.

Délka ošetření

1 - 2 hodiny.

Pro koho je zákrok vhodný?

  • Pro muže i ženy, kteří chtějí dodat objem do obličeje
  • Při korekci očních váčků
  • Při korekci nosoústních vrásek
  • Zákrok je vhodný i pro pacienty, kteří nechtějí korigovat obličej výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Vlastní tuku je tělu přirozená látka.

Jaké jsou výhody autotransplantace tuku přístroje Adivive vůči tradičním metodám?

Staré metody autotransplantace tuku mají jednu velkou nevýhodu a to, že do 3 měsíců od transferu tuku se 40% - 60% tuku vstřebá a proto je nutné proceduru opakovat.
Přístroj Adivive je nová technologie. Tato metoda dokáže zachovat až 90% transplantovaných buněk. Je to proto, že Adivive dokáže pečlivě odseparovat z odsátého tuku všechny nežádoucí příměsi, jako jsou zbytky anestezie, krve a staré tukové buňky, které se už nemají šanci na novém místě uchytit. Staré metody do nového místa aplikují směs mladých i starých tukových buněk, popraskaných a mrtvých tukových buněk.

čistota Adivive

My aplikujeme zdravé a mladé tukové buňky a také kmenové buňky. Kmenové buňky jsou prospěšné, protože pomáhají vytvářet nové krevní cévy. A pokud máme hodně krevních cév, máme dostatek výživy, kyslíku, zkrátka dobré podmínky pro to, aby buňky mohly přežít. Staré tukové buňky nejsou vhodné k transplantaci. Je to jako se starým stromem. Když přesadíte starý strom z  jednoho místa na druhé, neuchytí se a zemře. Proto odebereme-li tuk a necháme v něm staré tukové buňky a aplikujeme je do nového místa, nezbyde mnoho buněk, které přežijí. Systém Adivive separuje staré tukové buňky od mladých buněk a kmenových buněk. Proto metoda transplantace tuku Adivive poskytuje daleko nejlepší výsledky.

Princip operace:

Pacientovi je nejdříve odebráno malé množství tuku (kolem 100 - 200 ml) liposukcí z některé oblasti těla, například bříška, boků, nebo hýždí. Odebraný tuk se zpracuje v přístroji Adivive, který oddělí tukovou tkáň od nežádoucích struktur, jako jsou zbytky anestezie, krve, popraskané tukové buňky a staré tukové buňky. Do podkoží v oblastí obličeje se tak pomocí drobných vpichů aplikují jenom mladé a zdravé tukové buňky a vysoký obsah kmenových buněk.

Před zákrokem:

Před zákrokem je nutné absolvovat konzultaci s plastickým chirurgem. Lékař posoudí vhodnost tohoto ošetření pro daného klienta, prodiskutuje s ním jeho představy o konečném výsledku a společně se pacientem rozhodnou jestli je toto ošetření tím nejvhodnějším a jestli je možno dosáhnout očekávání klienta. Dále je pacientovi detailně vysvětlen operační postup, pooperační režim a možná rizika operace.

Po zákroku

Vpichy se obvykle zahojí do několika dnů. Může dojít k vzniku modřinek či otoků v oblasti vpichů, které odezní přibližně do 1 týdne. Oblast, kde byl tuk odebrán, může být taky doprovázená otokem a mírnou bolestivostí, tyto vedlejší příznaky liposukce odeznějí do 1 až 2 týdnů. Do 3 měsíců se vstřebá asi 10% tuku, zbylých 90% tuku zůstává napořád.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!