Plastika břicha - Abdominoplastika

Plastika břicha neboli abdominoplastika je operační zákrok, jehož cílem je odstranění přebytečného tuku a kůže v oblasti bříška a podbřišku a zpevnění svaloviny břišní stěny.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Nadbytek kůže a podkožní tkáně se může objevit při nadváze, ale i jako následek výrazného zhubnutí či po těhotenství, kdy se mohou svaly břišní stěny mírně rozestoupit a na kůži se objeví strie. Všechny tyto problémy pomůže odstranit abdominoplastika.

Miniabdominoplastika

Pokud se nadbytek kůže a podkožního tuku objevuje pouze v oblasti podbřišku, pak je možné korigovat tento stav pomocí tzv. miniabdominoplastiky, která představuje pro klienta méně náročný zákrok.

Přínos plastiky břicha

Oba typy operace mají za cíl zlepšit kontury břišní stěny. Je však nutné si uvědomit, že po operaci zůstávají patrné drobné jizvy v oblasti podbřišku a při kompletní abdominoplastice i kolem pupku. Budete-li však postupovat podle rad našich lékařů, je možné jizvy trpělivou péčí výrazně zjemnit.

Před zákrokem

Stav břišní stěny i celkový zdravotní stav klienta musí před korekcí zhodnotit odborník na naší klinice. Podle nálezu potom doporučí optimální řešení. Zároveň klientovi vysvětlí operační postup, pooperační režim i možná rizika operačního výkonu.

Plastika břicha (abdominoplastika) se provádí v celkové anestezii, a proto je nutné předem zajistit požadované předoperační testy a vyšetření praktickým lékařem. Klient k operaci nastupuje ráno v den operace nalačno, kuřáci by se ideálně měli zříci své vášně jak před, tak i po operaci.

Během zákroku

Plastika břicha trvá zhruba 2 hodiny a provádí se v celkové anestezii. Operatér začne odstraňovat přebytečnou kůži a podkožní tkáně od rýhy podbřišku směrem výš - kolem pupku až k žeberním obloukům. V rámci operace je možné napravit také rozestup přímých břišních svalů jejich sešitím - tím dojde ke zpevnění břišní stěny. Zároveň je možné provést také liposukci boků. Aby jizvy byly co nejjemnější, zašívají se operační rány speciálním podkožním samovstřebatelným stehem.

Během zákroku a jeden až dva dny po něm se podávají antibiotika jako prevence infekce. Klientům jsou zároveň zavedeny tzv. pojistné drény, které odvádějí přebytečnou tekutinu z těla ven.

Po zákroku

Po operačním výkonu je klient hospitalizován na naší klinice obvykle 2 dny. Břišní stěnu je nutné nosit staženou elastickým břišním pásem nebo stahovacími kalhotami 5 týdnů. Převazy a kontroly provádíme obvykle jednou týdně po dobu 3 týdnů.

Minimální doba pracovní neschopnosti je 2–4 týdny - dle rozsahu výkonu. Sportovní aktivity doporučujeme vynechat po dobu 2 měsíců. Je třeba počítat s tím, že operační jizvy jsou první měsíce zarudlé a tužší na pohmat, postupně vyblednou a změknou. Lze je ale výrazně zjemnit tlakovými masážemi či aplikací biostimulačního laseru.

Máte zájem podstoupit abdominoplastiku? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!