Facelift - Lifting obličeje

Lifting celého obličeje (tzv. facelift), který je opravdu účinný. Estetické zákroky v oblasti obličeje se těší v posledních letech narůstajícímu zájmu. Dožíváme se totiž vyššího věku a zároveň více dbáme o svůj vzhled. Důkazem může být i fakt, že facelift již běžně provádíme také u mužů.

Popis ošetření

Stárnutí pleti závisí na různých vlivech

Proces stárnutí obličeje závisí nejen na věku, ale také na genetických, anatomických a vnějších faktorech - za všechny jmenujme především kouření a nadměrné opalování.
Změny postihují nejen kůži, ale také podkožní struktury. Jejich projevem je tvorba vrásek, pokles obočí, prohlubování rýhy mezi nosem a ústy a vznik kožních nadbytků na obličeji a krku.

Přínos faceliftu

Jedná se o operační výkon, při němž se odstraňuje nadbytek kůže a zároveň vypínají podkožní tkáně obličeje a krku. Facelift nebo-li lifting obličeje je plastická operace tváře, která vám dokáže navrátit mladistvý, přirozený vzhled. Přesvědčte se sami ...

Před zákrokem

Před zákrokem je nutné nejprve absolvovat konzultaci s plastickým chirurgem na naší klinice. Lékař zhodnotí klinický stav klienta a podle něj určí typ operačního zákroku. Vysvětlí mu operační postup, pooperační režim i rizika zákroku. Nakonec stanovíme ve spolupráci s recepcí naší kliniky termín předoperačního vyšetření a samotného zákroku.

Během zákroku

Lifting obličeje (facelift) se provádí v celkové anestezii a trvá 2 až 2,5 hodiny. Operatér vede řez kolem ušních boltců a upravuje kůži a podkožní vazivovou vrstvu (tzv. SMAS) na obličeji a krku tak, aby efekt operace vydržel co nejdéle. Nadbytek kůže se odstraní a rány se zašívají jemný podkožním samovstřebatelným stehem. Do operačních ran jsou zavedeny drény, které se druhý den odstraňují. Po operaci má klient přiložen tlakový obvaz kolem hlavy.

Po zákroku

Druhý den po operaci se odstraňují drény a nasazuje elastický návlek, který se doporučuje nosit po dobu prvních 10-14 dnů. Bolestivost v prvních dnech lze ztlumit běžnými analgetiky. Pooperační otoky a modřiny během 14 dnů postupně odeznívají. Během prvního měsíce po operaci nedoporučujeme barvit si vlasy a vystavovat se intenzivnímu slunečnímu záření.

Kdo může podstoupit zákrok?

Facelift se provádí u klientů středního a vyššího věku, kteří jsou po zdravotní stránce schopni operaci podstoupit. Zákrok není vhodný pro kuřáky.  Pouze pokud by se byli ochotni kouření minimálně na půl roku vzdát.

Rozhodnete-li se pro podstoupení zákroku a dáte důvěru naši klinice, špičkový tým pod vedením doktorky Lucie Kalinové bude připraven poradit a splnit vaše přání i potřeby pro vaši nejvyšší spokojenost. Rádi vás uvítáme na nezávazné návštěvě. 

Domluvte si svou konzultaci ještě dnes

+420 226 291 640 | info@brandeisclinic.cz

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Často kladené otázky

1. Pro koho je facelift vhodný?

Facelift je vhodný pro klienty, kteří potřebují zpomalit známky stárnutí a neinvazivní metody již pro ně nejsou dostačující. Jedná se převážně o věkovou skupinu žen a mužů v rozpětí 50–60 let, u kterých je už výrazně povolená kůže hlavně spodní části obličeje, na dolní čelisti, podbradku a krku.

2. Kdo by se faceliftu měl vyhnout?

Stejně jako v případě jiných operací a zákroků, je třeba, aby byl člověk zdravý a netrpěl žádným vážným onemocněním. I načasování faceliftu je velmi důležité, provádíme-li facelift příliš brzy, efekt bude sice dobrý, ale vydrží kratší dobu, a to proto, že elastická kůže se přizpůsobí navyklým pohybům a efekt zhruba do tří let vymizí. U správně načasovaného faceliftu je efekt dlouhodobý a vydrží 8 – 10 let.

3. O kolik dokáže facelift omladit?

Efekt omlazení je o 5-10 let.

4. Jaká jsou rizika faceliftu?

I u faceliftu může dojít k některým komplikacím, jako jsou například zbytňující jizvy, které je ale možné odstranit chirurgicky, nebo laserem. Může dojít i k pooperačnímu krvácení, které může prodloužit dobu hojení. Velmi vzácně se může vyskytnout porušení nervů, které ovlivňují mimiku, tato komplikace se řeší speciální rehabilitací.  Riziko porušení nervů, které ovlivňují mimiku je mnohem menší u nového typu faceliftu, který je méně invazivní než starší typy faceliftu. Jde o MACS - lift, který na Brandeis Clinic využíváme poměrně často.

5. Co znamená zkratka MACS? 

MACS – lift (z anglického Minimal Access cranila Supsension lift ) – je nová moderní metoda korekce povislých obličejových struktur včetně kůže přes krátký minimální řez.

6. Jaké jsou výhody MACS faceliftu?

MACS facelift má skutečně mnoho výhod oproti tradičním faceliftům:

  • a) kratší jizvy,
  • b) jizvy, po tomto typu faceliftu jsou skutečně téměř neviditelné, ženy s tímto faceliftem mohou bez strachu nosit drdoly, nebo vlasy svázané do culíku,
  • c) je to bezpečnější metoda, protože je méně invazivní, a tím se minimalizuje riziko poškození tvářových nervů a mimiky,
  • d) hojení je mnohem kratší, a to 2-3 týdny, místo 3-4 týdnů jak je to u tradičních faceliftů,
  • e) výsledek je velmi přirozený ve srovnání s tradičními facelifty, kde někdy může docházet k  efektu masky.

7. Co mne čeká na vstupní konzultaci?

Lékař s vámi probere možnosti, jak řešit vaše představy, vysvětlí vám podrobně, jak bude zákrok probíhat. Pokud se po konzultaci rozhodnete pro zákrok na Brandeis Clinic, dostanete termín a podrobné pokyny, jak se připravit a jaká předoperační vyšetření si zajistit. Na Brandeis Clinic vám předoperační vyšetření zajistíme přímo na místě, budete-li mít zájem.

8. Jak dlouho zákrok trvá?

Zákrok trvá asi 3 hodiny.

9. Jak zákrok probíhá? Zůstanou po něm jizvy?

Chirurg provede řez, uvolní kůži a pod ní posune a zpevní vazivo svalové podkožní struktury, následně nadbytek kůže odstraní a rány zašije. Jizvičky po roce a půl jsou ve skutečnosti neviditelné. 

10. Který typ anestezie je vhodnější? Lokální nebo celková?

Zákrok se provádí pouze v celkové anestezii.

11. Jak dlouho trvá hospitalizace?

Po celkové anestezii zůstává klient na klinice do druhého dne.

12. Jaká je celková doba rekonvalescence?

Po dobu prvních 10-14 dnů nosí klient elastický návlek, během této doby se mohou vyskytnout pooperační otoky a modřiny. Prvních 10-14 dnů je doporučený klidový režim s přikládáním studených obkladů a omezením velkého pohybu hlavy a krku. S normální fyzickou námahou, například cvičením, můžete počítat zhruba za 1 měsíc od zákroku.

13. Jsou po operaci nějaké bolesti?

Pooperační bolesti většinou nejsou, případně se dají vyřešit podáním analgetik. Pacient může cítit mírný tlak v operované oblasti a mírné mravenčení.

14. Jak dlouho výsledek vydrží?

Je-li facelift načasovaný správně, efekt vydrží 8-10 let.

15.  Jaká je cena zákroku a co všechno zahrnuje?

Ceny faceliftů najdete zde

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!