Odstranění pocení


Řekněte stop nepříjemnému pocení. Pocení je přirozený proces, kterým se tělo ochlazuje. Nepříjemné začíná být ve chvíli, kdy se potíme nadměrně. Příčiny mohou být různé – od horka přes stres, nadváhu a nevhodnou životosprávu až po dědičné faktory. Nadměrné pocení je nepříjemné i pro okolí. Ve společenských kruzích je vnímáno jako faux pas.

Popis ošetření

Pocení lze omezit dočasně i trvale

Pocení je přitom možné odstranit - a to dočasně i natrvalo v závislosti na zvolené metodě. Na Brandeis Clinic odstraňujeme pocení laserem nebo za pomoci injekce. Před zvolením typu zákroku doporučujeme konzultovat výběr ošetření s naším lékařem.

Injekční látku používáme k odstranění pocení na různých částech těla. Nejčastěji ošetřujeme oblasti podpaží a dlaní. Princip ošetření spočívá v tom, že injekcní látka zamezuje přenosu nervových signálů do potních žláz, a ty díky tomu nedostávají podněty ke své činnosti. Samotné ošetření je velmi jednoduché - lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček.
Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 8 - 12 měsíců.

Odstranění pocení laserem

Laser vás zbaví nepříjemného pocení jednou pro vždy. Tato revoluční metoda vede k trvalému odstranění až 90 % potních žlázek. Zákrok trvá přibližně 30 minut při lokální anestezii a je mikroinvazivní. Po znecitlivění se do pokožky zavede jemná milimetrová optická kanyla. Ta laserovým světlem zasáhne potní žlázky a zničí je. Pokožce ani okolním tkáním nehrozí žádné poškození.
Zákrok je bezbolestný, vykonává se ambulantně a klient hned po jeho absolvování odchází domů.

Po zákroku

Po ošetření laserem doporučujeme nevystavovat ošetřované místo přímému slunci.
Po ošetření injekční látkou je důležité nechat pokožku v klidu. Klienti by se jí neměli dotýkat, ani ji masírovat či na ní aplikovat kosmetické přípravky. I přesto se může objevit mírné zarudnutí nebo otok, které však rychle vymizí. Holení v místě ošetření doporučujeme nejdříve po 72 hodinách.

Kdo může podstoupit zákrok?

O vhodnosti konkrétní metody odstranění pocení je potřeba poradit se s lékařem. Oba zákroky mohou podstoupit zdravé osoby starší 18 let. Ošetření injekční látkou se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Máte zájem podstoupit odstranění pocení? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Více info o zákroku

Nadměrné pocení lze vyřešit šetrně a jednou provždy – laserem

Pocení je přirozená tělesná funkce, která nám již od útlého věku pomáhá ochlazovat povrch kůže a regulovat tak tělesnou teplotu. Na těle dospělého člověka se nachází v průměru kolem 2,6 mil. potních žláz. I když celý den strávíme v klidu, odpaří se z našeho těla minimálně půl litru potu. Číst dále

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!