Operace očních víček - Blefaroplastika

Získejte opět svůdný pohled plný mladosti díky operaci očních víček. Podívejte se na výsledky naší práce, rádi pomůžeme i Vám.

Popis ošetření

Čím dál častěji se vás lidé v okolí ptají, proč jste smutní? Možná za to může váš pohled.

S narůstajícím věkem totiž dochází k tomu, že pokožka na očních víčkách ztrácí svoji elasticitu a ochabuje. Vznikají tak neestetické kožní převisy na horních víčkách a váčky na dolních víčkách. Operace očních víček, která vám pomůže tento problém odstranit, se odborně nazývá blefaroplastika.

Možnosti zákroku

Operaci očních víček (tzv. blefaroplastiku) se provádí chirurgickou metodou odstraňuje se jak nadbytečná kůže, tak i podkožní tuk. Díky tomu oči získají mladistvější vzhled a váš pohled bude znovu plný radosti.

Před zákrokem

Před zákrokem je nutné nejdříve absolvovat konzultaci se specialistou na naší klinice. Ten zhodnotí vhodnost operačního zákroku pro konkrétního klienta. Poté mu vysvětlí postup operace, pooperační režim a rizika výkonu. Nakonec domluvíme vhodný termín zákroku.

Klientky by měly v den operace přijít nenalíčené. Dále je potřeba přinést si s sebou tmavé brýle, protože oči bývají bezprostředně po výkonu citlivé na denní světlo.

Během zákroku

Operace očních víček se obvykle provádí ambulantnělokální anestezii. Je možné vykonat operaci horních i dolních víček najednou, ale i samostatně. Při současném operování horních i dolních víček trvá zákrok přibližně 1,5 hodiny, při samostatných zákrocích kolem 40 minut.
Před samotnou operací se vyměří a vyznačí rozsah nadbytečné kůže k odstranění a linie řezu.


Průběh klasické operace očních víček

Operatér vede na horních víčkách řez tak, aby výsledná jizva byla uložena v přirozeném záhybu očního víčka. Na dolním víčku se řez vede těsně pod řasami. Lékař odstraní nadbytek kůže i podkožního tuku. Ránu na závěr zašije jemným pokračovacím stehem tak, aby výsledné jizvy byly co nejjemnější. Stehy se odstraňují po týdnu.


Průběh laserové operace dolních víček

Operace se provádí v celkové anestezii. Při zákroku se vyhneme krvácení i vzniku jizev. Operačním přístupem přes sliznici dolního víčka se nejprve redukují tukové váčky a posléze se kůže dolního víčka ošetří laserem. Díky tomu se kůže dokonale vypne. Operační ranku ve sliznici není třeba šít. Po ošetření dolních víček laserem klient zůstává hospitalizován 1 den.

Po zákroku

Po operaci očních víček doporučujeme dodržovat celkový klidový režim a to především pro oči - nesledovat 2 dny televizi ani nepracovat s počítačem. Naopak vhodné je přikládat studené obklady. Oči chráníme první dny před denním světlem tmavými brýlemi.

Jako vedlejší efekt operace vznikají drobné modřinky a otoky, které však během 10-14 dnů zcela odezní. Stehy se odstraňují po týdnu. Po laserové operaci dolních víček zůstává kůže v této oblasti zarudlá po dobu 3 týdnů, kdy doporučujeme její promašťování vazelínou. Od 10. dne po zákroku je již možné používat make-up. Rekonvalescence po operaci víček trvá přibližně týden. Návrat ke sportovním aktivitám doporučujeme zhruba po měsíci.

Kdo může podstoupit zákrok?

Plastika očních víček je určena především pro osoby středního a vyššího věku. Nedoporučujeme jej u klientů, kteří užívají léky na ředění krve.

Máte zájem podstoupit operaci očních víček (blefaroplastiku)? Objednejte se na konzultaci.

Související obrázky

Operace očních víček Operace očních víček Operace očních víček Operace očních víček před a po Blefaroplastika před a po Operace očních víček Praha Operace očních víček fotogalerie

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!