Zmenšení prsou

Když je méně více… Některé ženy platí za zvětšení prsou. Vy byste však dala jmění za to, aby ta vaše byla menší. I velká prsa totiž mohou představovat problém. A to nejen estetický, ale i zdravotní.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Mohou způsobovat silné bolesti zad či problémy s ekzémy pod ňadry. Zmenšení prsou proto může přinést výrazné zlepšení zdravotní i psychické kondice klientky.

O krásných menších ňadrech už nemusíte jen snít – redukční operace vám pomůže.

Před zákrokem

Před zákrokem je nutné nejprve absolvovat konzultaci se specialistou na naší klinice. Ten zhodnotí celkový stav klientky a vysvětlí jí průběh operačního zákroku, pooperační režim i možná rizika operačního výkonu. Po dohodě s recepcí kliniky domluvíme požadované předoperační vyšetření a termín operačního zákroku. U klientek vyššího věku provedeme také preventivní ultrasonografii nebo mamografii prsou.

Během zákroku

Zmenšení prsou se provádí v celkové anestezii a trvá 2 až 3 hodiny. Operatér vede řezy dle předoperačních nákresů, dále odstraňuje nadbytek kůže, prsní žlázy a podkožních tkání. Na závěr umístí prsní dvorec do požadované polohy a v případě potřeby jej zmenší na požadovaný průměr.
Operační rány naši lékaři zašívají speciálním pokračujícím samovstřebatelným stehem tak, aby výsledné jizvy byly co nejjemnější. Stopy po zákroku zůstávají kolem dvorce a pod ním ve tvaru obráceného T. V závěru zákroku zavedeme tzv. pojistné drény, které minimalizují riziko vzniku krevních podlitin. Spolu s bandáží kolem hrudníku je ponecháváme po dobu 48 hodin.

Po zákroku

Po převazu a odstranění pojistných drénů nosí klientka 6-8 týdnů sportovní podprsenku. Po 2 až 3 dnech propouštíme klientku do domácí péče a k nám dochází pravidelně na kontroly. Návrat do práce je možný obvykle po 2 týdnech. Po dobu 2 měsíců doporučujeme vyhýbat se náročným fyzickým aktivitám, sportu a zvedání těžkých věcí. Pooperační jizvy postupně během 6 měsíců blednou a stávají se méně nápadné. Jizvy je možné téměř úplně odstranit na naší klinice pomocí laseru Palomar LUX 1540.

Kdo může podstoupit zákrok?

Zmenšení prsou se provádí u žen po dovršení 18. roku života. Ve výjimečných případech, zejména je zdravotních důvodů, je možné operaci provést i v mladším věku. Zákrok příliš nedoporučujeme ženám, které ještě plánují otěhotnět a kojit.

Máte zájem podstoupit zmenšení prsou? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!