Historie místa

Dům U Modré růže

Zjistěte, jak a proč vznikla klinika plastické chirurgie, kdo za ní stojí a proč se na ni i Vy můžete s důvěrou obrátit. Poznejte historii místa, kde navracíme sebevědomí klientům z České republiky i zahraničí. Rádi Vás uvítáme osobně, rezervujte si schůzku s odborníky ještě dnes

Historie domu "U Modré růže"

Brandeis Clinic má sídlo v historickém centru města Prahy. Umístěna je v jedné z vysoce architektonicky ceněných budov v Králodvorské ulici na Starém Městě – v domě U Modré růže. První písemné zmínky o tomto domu pocházejí z roku 1364, kdy v něm sídlili různí obchodníci a bankéři. Objekt je ale ještě minimálně o jedno století mladší. V roce 1600 byl dům renesančně přestavěn. Před rokem 1700 si pak doba vyžádala další, tentokráte barokní, úpravy. V druhé polovině 19. století pak stavba doznala klasicistní rekonstrukci. Tehdy byl ale dům minimálně o dvě patra nižší, současná podoba pochází z poloviny 20. století.

Historický objekt jako sídlo moderní kliniky

Antonín Brandejs, respektovaný hoteliér z rodiny s dlouholetou tradicí spjatou se staropražským Hotelem Paříž, se se svou ženou rozhodl kliniku plastické chirurgie vybudovat i pro to, že v tradici jeho rodiny se vždy snoubily perfektní služby s medicínou. Už dědeček Antonína Brandejse, který do Prahy přišel z malého východočeského městečka, zakládal sanatoria po různých místech Československa. Nejvíce ale miloval Hotel Paříž, který koupil v roce 1923 a který hýčkal a podle tehdejších francouzských trendů zušlechťoval tak, že se hotel brzy stal místem setkání mnoha umělců a milovníků estetiky. V roce 2011 zakoupila dům rodina Brandejsů s vizí vybudovat zde špičkovou kliniku poskytující komplexní prémiovou péči. Za pomoci předního českého architekta J. Pizingera byl interiér domu citlivě přestavěn a nabízí klientům kultivovaný komfort. Výsledkem je skloubení renesančních a klasicistních prvků se soudobou moderní architekturou. Celý interiér je pak vystavěn na těchto zdánlivých kontrastech. Historická umělecká díla, původní podlahy a svítidla zde příjemně doplňují moderní prvky. Za pozornost stojí také téměř levitující decentní mobiliář, který svými křivkami evokuje dokonalost ženského těla a odkazuje na hlavní činnost tohoto místa.

Recepce Brandeis Clinic

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!