Historie místa

Dům U Modré růže

Historie domu "U Modré růže"

Brandeis Clinic má sídlo v historickém centru města Prahy. Umístěna je v jedné z vysoce architektonicky ceněných budov v Králodvorské ulici na Starém Městě - v domu U Modré růže.

O proměnách objektu v průběhu věků

První písemné zmínky o tomto domu pocházejí z roku 1364, kdy v něm sídlili různí obchodníci a bankéři. Objekt je ale ještě minimálně o jedno století mladší.
V roce 1600 byl dům renesančně přestavěn. Před rokem 1700 si pak doba vyžádala další, tentokráte barokní, úpravy. V druhé polovině 19. století pak stavba doznala klasicistní rekonstrukci. Tehdy byl ale dům minimálně o dvě patra nižší, současná podoba pochází z poloviny 20. století.

Historický objekt jako sídlo moderní kliniky

V roce 2011 zakoupila dům rodina Brandejsů s vizí vybudovat zde špičkovou kliniku poskytující komplexní prémiovou péči. Za pomoci předního českého architekta J. Pizingera byl interiér domu citlivě přestavěn a nabízí klientům kultivovaný komfort.

Ordinace korektivní dermatologie

Výsledkem je skloubení renesančních a klasicistních prvků se soudobou moderní architekturou. Celý interiér je pak vystavěn na těchto zdánlivých kontrastech. Historická umělecká díla, původní podlahy a svítidla zde příjemně doplňují moderní prvky. Za pozornost stojí především téměř levitující decentní mobiliář, který svými křivkami evokuje dokonalost ženského těla.

Dospávací pokoj

Tento důmyslně řešený interiér postavený na symbióze historie a současnosti vytváří jako celek příjemné harmonické prostředí.

 

Ordinace preventivní medicíny

Operační sál

Paní Anna Brandejs, zakladatelka kliniky, vysvětluje důvod výběru tohoto sídla:
"Volba umístit Brandeis Clinic do historické budovy v samém centru Prahy byla jedním z klíčových momentů při vytváření celkového konceptu kliniky. Naší vizí je navodit zde co nejpříjemnější, téměř domácí atmosféru. Jsme si vědomi toho, že možná postupujeme v rozporu se zažitými představami o podobě současných lékařských center. Pevně věřím, že byla tato volba správná a naši klienti se tu budou cítit výjimečně."

Recepce Brandeis Clinic