Trápí vás asymetrie prsou? Řešením může být modelace

Nová položka

Nejste v tom sama. Žádná prsa nejsou dokonale souměrná. Většinou je rozdíl nepatrný, ale ve spoustě případů je viditelný na první pohled a přináší zbytečné stresování při intimních momentech nebo i během nákupu oblečení. Co s tím? Asymetrii lze maskovat speciálním prádlem či volnějším oděvem, to ale může být pro úplnou spokojenost nedostačující. Možné řešení z pohledu plastického chirurga nám představila MUDr. Lucie Kalinová, Ph.D.

Problémem s rozdílnými prsy trpí zejména ženy po třicítce, nejčastěji po ukončení kojení nebo po náhlé změně hmotnosti. Jedná se o přirozený jev a neexistuje žena, která by měla obě ňadra stejná. S asymetrií se setkáváme i u jiných partií. Komu se například nepřihodilo to, že jedna bota padne jako ulitá a druhá je poněkud těsná. Prsa jsou živá tkáň a mění se po celý život. „Ženám se zpravidla prsa finálně vyvíjí až okolo 23. roku života, některým i později. Náhlé zhubnutí, přibrání nebo kojení jsou pro tělo natolik náročné procesy, že zkrátka dochází k tvorbě asymetrií a prsa jsou jedním z prvních míst, kde se tyto změny projeví,“ vysvětluje doktorka Lucie Kalinová, vedoucí lékařka Brandeis Clinic. 

S asymetrií může docházet k fyzickým, častěji však psychickým problémům. Nemusíme si připadat přitažlivé, bojíme se před partnerem svléknout a samy se vystavujeme pod velký tlak, který často neumíme řešit. Jak z toho ven? Moderní plastická chirurgie nabízí několik řešení, jak si s asymetrií poradit.

Velikostní asymetrie

Pokud si pacientka přeje zároveň přidat do prsou objem, pomohou implantáty s rozdílnou velikostí, které si s asymetrií poradí. Při zvětšování prsou (tzv. augmentaci) má pacientka možnost výběru implantátu nebo preferuje využití vlastního tuku. To samozřejmě závisí na tom, zda má dostatečné zásoby. „Výhodou augmentace jsou opravdu sotva postřehnutelné pooperační jizvy, které jsou schované ve většině případů v podprsní rýze a časem vyblednou,“ dodává MUDr. Kalinová. Klientky v tomto případě zůstávají po operaci hospitalizované 1 den a cena zákroku začíná na 67.000 Kč.

 

Tvarová asymetrie

V případě, že máme potíže s tvarem prsů, je zde také řešení. „Nejčastěji volíme celkovou modelaci prsou, kdy jsou ňadra upravena do takového tvaru, který vyrovná asymetrii a vyhovuje pacientce. Při modelaci také dochází k tzv. liftu bradavek, kdy jsou bradavky pozvednuty a upraveny do požadované polohy,“ uvádídoktorka Kalinová. Tento zákrok trvá zhruba dvě hodiny a pacientka zůstává hospitalizována podobně jako u augmentace jeden den. Cena samotné modelace prsů je 51.600 Kč. Modelaci je možné zkombinovat i se zvětšením ňader, poté měníme nejen jejich tvar, ale i velikost.

 

Následně je nutné neopomenout pooperační péči. To zahrnuje péči o jizvy a nošení kompresní podprsenky po dobu 6–8 týdnů, která pomáhá definovat výslednou podobu ňader. Stačí tedy jedna investice, 2 měsíce a můžete si užívat svá nová ňadra a vystavovat je na odiv okolí nebo si je užívat v soukromém životě. 

 

V případě dotazů nás můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem kdykoliv a svou konkrétní situaci s námi zkonzultovat

+420 226 291 640 | info@brandeisclinic.cz

 

 

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!