Proměny liposukce – od rotačního skalpelu ke SlimLipo

Už čtyři desítky let se ke snižování nadbytečného tuku u žen i mužů používá liposukce. Za tuto dobu se výrazně proměnila. Jak vypadala liposukce v 80. a 90. letech minulého století a jak se liší od nejmodernější metody SlimLipo, kterou si můžeme dopřát dnes?

iposukce je vhodným řešením pro každého, koho trápí nahromaděný tuk. Nemusí se přitom jednat pouze o lidi s nadváhou, i štíhlé ženy nebo muži mohou trpět nadbytečnými tukovými polštářky. Pokud se rozhodnete pro odsátí tuku, vybírejte mezi nejmodernějšími přístroji, jednotlivé metody liposukce i jejich výsledky se totiž výrazně liší!

Historie liposukce bez využití laseru

První úspěšnou liposukci provedl italský gynekolog Fischer v r. 1974 v Římě. Při zákroku použil elektrický rotační skalpel, s jehož pomocí odstraňoval z malých řezů nadbytečnou tukovou tkáň, a tu následně odsával. Dalšího významného posunu dosáhl o čtyři roky později francouzský plastický chirurg Yves Gerard Illouz. Ten používal tenčí kanylu s tupým koncem a tzv. tunelizační techniku. Výsledkem bylo menší poškození cév a nižší výskyt poruch citlivosti u pacientů.

Zlomovým rokem byl r.1987, kdy se začala v praxi využívat tzv. tumescentní technika amerického dermatologa Jeffrey A. Kleina. Zvětšením objemu vstřikovaného roztoku dosáhl rovnoměrnějšího odsátí tuku. Velké zředění anestetika navíc umožnilo odsávat poměrné velká množství tukové tkáně bez nutnosti celkové anestezie.

Při liposukci bez laseru, nejpoužívanější metodě uplynulých desetiletí, se kovová kanyla (dutá jehla) obvykle o průměru 3 až 4,6 milimetrů zaváděla kůží do tukové tkáně. Tato kovová kanyla je hadičkou spojena s vakuovou pumpičkou. Jejím působením vzniká podtlak, kterým se tuková tkáň odsává.

Doba laserová

Skutečný průlom ve vývoji liposukce s sebou přináší laserová metoda SlimLipo. SlimLipo je revoluční systém, který pomocí speciálního nejmodernějšího laseru „rozpouští“ tuk a tukové buňky. Laserové paprsky dokážou velmi cíleně zkapalnit  tukové buňky. Pro chirurgy se výrazně zvýšila snadnost práce a díky tomu dokážeme pracovat mnohem přesněji. Se SlimLipo stačí několik malých řezů v oblasti zásahu. Rozpuštěné tukové buňky lze velmi snadno odvádět. „Zničené“ buňky se navíc už nikdy nevrátí. Zásluhou této vyspělé techniky stačí chirurgovi používat mnohem menší sílu a proto je nebezpečí komplikací, jako je poškození pojivové tkáně nebo krevních cév, mnohem menší.

Zákrok samotný nevyžaduje narkózu, trvá cca 1 – 2 hodiny a provádí se ambulantně. O bezpečnosti SlimLipo svědčí také fakt, že je schválený americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration, FDA).

Kromě bezpečnosti zásahu je u laseru Slim Lipo výhodou také mnohem kratší doba rekonvalescence. Zatímco při klasických metodách liposukce musí pacient po zákroku počítat s několikatýdenní dobou pro úplné zotavení a s častými vedlejšími účinky (rozsáhlé krevní podlitiny v odsátých plochách, nerovnosti, barevné změny, zbytnělé jizvy po kanyle, otoky), se SlimLipo se doba nutná k zotavení výrazně zkracuje a počet vedlejších účinku je o 79% menší, než u tradičních liposukcí.   Tímto laserem je možné i ošetření pacientů, které nelze ošetřit tradiční liposukcí – snadno se lze zaměřit i na tvarové deformace a menší ošetřované plochy – jako je oblast nad koleny, či oblast podbradku. Navíc se tento laser používána i k odstranění jak viditelných tak hmatatelných tvarových deformací způsobených jinými liposukčními metodami. Počet pooperačních revizí, kdy pacient žádá „opravu“ je až o 88% menší ve srovnání s tradiční liposukcí.  Vedle odsátí nadbytečného tuku nabízí SlimLipo ještě jednu výhodu. Přístroj používá vlnovou délku 975nm, která dokáže stimulovat pojivové tkáně, tzv. fibrózní vlákna a stimulovat novotvorbu kolagenu. Kromě štíhlejších partií odejdete také s krásnější a hladší pokožkou.

Výrazný rozdíl mezi výsledky starších technik liposukce a výsledky nejmodernější laserové metody Slim Lipo je vidět na první pohled.  A nepoznáte ho jen díky krásné a hladké pokožce pacientů, ale i z jejich tváří zařících nadšením z vynikajícího výsledku.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!