Proč si zvolit liposukci v lokální anestezii?

Liposukce vás zbaví tukových zásob na určitých místech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen, čímž dosáhnete požadovaného tvaru a vypnutí kůže. Existuje několik druhů liposukcí. Společné mají ale to, že se ošetřovaná oblast nejprve injekčně napustí tumescentním roztokem, aby se do ní následně zavedla kanyla, která tuk rozdrtí, nebo rozpustí. Pak se tuk odsává z těla.

Proč se rozhodnout spíš pro lokální než celkovou anestezii? MUDr. Jan Machač, anesteziolog na pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic odpovídá: „I ta nejšetrnější celková anestezie podle posledních výzkumů v USA a Japonsku tlumí intelektuální schopnosti na několik dní. To při výkonech v lokální anestezii odpadá. Dalším důvodem je rychlejší zotavení, pacienti mohou ihned po výkonu domů, mohou jíst a pít, a nedochází k útlumu trávení a vylučování jako po delší celkové narkóze. Prostě komfort je zcela jiný.“

Při ošetření v lokální anestezii je pacient při liposukci plně při vědomí, může si s lékařem povídat, a přitom necítí žádnou bolest. Někteří pacienti uvádějí, že cítili jemný tlak nebo teplo. Pro lokální anestezii hovoří i to, že jí dává u laserové liposukce, která se týká jedné nebo dvou oblastí, přednost většina lékařů na světě.

Ve srovnání s lokální anestezií nese s sebou celková anestezie větší rizika. Navíc musí být pacient minimálně jednu noc po ošetření hospitalizován. Celková anestezie má své opodstatnění při velkém množství odsátého tuku (5-7 litrů), nebo při zákroku ve více než dvou oblastech (břicho, stehna, ramena a boky).

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!