Pocení, letní evergreen a jak si s ním poradit?

Pocení

Nepříjemný pocit při podávání rukou, mokré kruhy na tričku a nejistota při různých setkáních. Deodoranty ani antiperspiranty často nepomáhají. Nastupující letní měsíce, a s tím spojené teplé počasí, mohou být pro spoustu lidí kvůli nadměrnému pocení doslova noční můrou. Jak si s tím poradit? Nejúčinnější metodou současnosti je aplikace botulotoxinu, která trvá kolem 20 minut a vydrží 6 až 12 měsíců.

Pocení je přirozená reakce těla na přehřívání organismu. Na vině může být vedle horka špatná životospráva, stres či dědičné předpoklady. Nepříjemný zápach a propocené podpaží sebejistotu rozhodně nepřidávají a ve společnosti je nadměrné pocení stále vnímáno jako faux pas. Pomoci může aplikace botulotoxinu, který je v současné době považován za nejúčinnější metodu, jak pocení omezit.

„Nejčastěji se aplikuje botulotoxin do obličeje, kde pomáhá vyhladit vrásky, ale aplikace do oblasti podpaží, dlaní, nebo chodidel nejsou také nijak výjimečné. Pomocí jemných jehliček se vnáší látka do podkoží po zhruba 1 až 1,5 cm. Zde botulotoxin zamezuje přenosu nervových signálů do potních žláz. Ty poté dramaticky sníží svou aktivitu. Celý zákrok je opravdu jednoduchý, bezbolestný, díky aplikaci znecitlivující masti, a trvá zhruba dvacet minut,“ uvádí MUDr. Lucie Kalinová Ph.D., vedoucí lékařka pražské kliniky Brandeis Clinic, která tento zákrok nabízí.

Účinky se dostavují zpravidla do 5. dne od ošetření. Po samotném zákroku se doporučuje nechat pokožku v klidu. Kdo se pro ošetření již rozhodl, po zredukování pocení si pochvaloval především nárůst sebedůvěry a úlevu v osobním životě i například při pracovním jednání. 

„Účinek botoxu po půl roce začne pozvolně vyprchávat, takže je vhodné pro omezení nadměrného pocení na ošetření docházet alespoň 2x ročně. Většina klientů si ošetření dopřeje s nástupem teplejších dnů a mají po celé léto klid. Někteří se ale vracejí i v chladnějších měsících, protože nechtějí pocení řešit,“ dodává doktorka Kalinová.

Cena ošetření v oblasti podpaží je 10.500 Kč

V případě dotazů nás můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem kdykoliv a svou konkrétní situaci s námi zkonzultovat

+420 734 102 017 | info@brandeisclinic.cz

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!