Nejčastější dotazy na téma prsní implantáty

Pro jaké skupiny žen nejsou prsní implantáty vhodným řešením?

Prsní implantáty nejsou vhodné pro ženy, které mají autoimunní nemoc, infekci v těle, počáteční rakovinu prsu nebo právě podstupují léčbu rakoviny prsu. Dále nejsou vhodné pro těhotné nebo kojící ženy a ženy, které ukončily kojení před méně než 6 měsíci.

Jak se určuje vhodná velikost implantátu?

Dle Vašeho realistického očekávání výsledné velikosti a tvaru nových prsou Vám plastický chirurg  doporučí vhodnou velikost implantátu. Plastický chirurg s Vámi vše zkonzultuje, přeměří hrudník a prsa, a zhodnotí Vaše existující prsní tkanivo. Je nutné vyhodnotit, zda máte dostatečné množství tkaniva na překrytí zvoleného implantátu. Na základě vzájemné dohody o možnostech zvětšení Vám vybere vhodnou velikost implantátu.

Jak dlouho může být prsní implantát v těle?

Výrobci implantátů neomezují dobu jejich použití, ale dle doporučení asociace FDA by měl být implantát vyměněn po 10 letech. Je vhodné se tedy po 10 letech obrátit na chirurga, aby posoudil, zda je potřebné implantáty vyměnit. Výměna implantátů může být doporučena i z důvodu estetického – prsa mohou změnit svůj objem nebo tvar (například v souvislosti se změnou hmotnosti nebo po kojení).

Jak dlouho trvá operační zákrok?

Operace se běžně provádí v celkové anestezii a trvá 1-2 hodiny dle náročnosti zákroku. Z důvodu předoperační a pooperační péče se doporučuje strávit v nemocnici nebo specializované klinice doporučený čas před i po operaci.

Je operace augmentace prsou bolestivá?

Bolest je velmi individuální a závisí nejen na Vašem prahu bolesti, ale také na zvoleném způsobu umístění implantátu (implantace pod sval je většinou bolestivější než při vložení implantátu jen pod prsní žlázu). Ihned po operaci můžete cítit bolest, únavu a pooperační otok. Všechny tyto příznaky do několika dnů vymizí.

Mají prsní implantáty vliv na vznik rakoviny prsu?

K dnešnímu dny nebyly poskytnuty žádné důkazy o tom, že ženy s prsními implantáty jsou více náchylné ke vzniku rakoviny prsu. Naopak všechny současné studie potvrzují, že přítomnost prsních implantátů nemá žádný vliv na výskyt rakoviny prsu.

Co dělat, když potřebuji jít na sonografické nebo mamografické vyšetření?

Při sonografickém vyšetření vás prsní implantáty neomezí. Pronikání ultrazvukových vln totiž samotné implantáty nijak nebrání. Podobně je tomu také u vyšetření prsou magnetickou rezonancí.

Při mamografickém vyšetření je nutné vzít v potaz, že silikon nepropouští rentgenové záření. Před samotným vyšetřením je proto nutné radiologa upozornit, že máte prsní implantáty, aby mohl použít speciální postupy a získal tak nejlepší možné snímky. Existuje také možnost, že tlak vyvinutý mamografem by mohl poškodit implantát a způsobit jeho rupturu. Toto riziko je však velmi nízké.

Může žena s prsními implantáty kojit?

Neexistují žádné vědecké důkazy, že implantáty vadí v kojení. Samotná augmentace ale může ovlivnit činnost a citlivost bradavek, což by mohlo vést k neschopnosti kojit. Doporučujeme konzultovat možnosti kojení a případné problémy s Vaším chirurgem.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!