Liposukce stehen

Liposukce stehen pomocí laseru SLIM LIPO na Brandeis Clinic vás bezbolestně a za jediné ošetření zbaví nadbytečného tuku v oblasti stehen a zároveň dokonale vytvaruje vaše nohy a zadeček.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Ultra tenká a ohebná kanyla, kterou plastický chirurg Brandeis Clinic používá při zákroku, umožňuje efektivně odsát tuk i z hůře dostupných částí stehen. Zákrok lze podstoupit i v lokální anestezii a jeho cena je tak výrazně levnější (až o 10 000 Kč), než kdybyste zákrok postupovali v celkové anestezii.

Výhody technologie liposukce stehen používané na Brandeis Clinic

 • Až o 79 % lepší a rychlejší hojení v porovnání se staršími typy liposukcí, které jsou v ČR stále hojně využívány (například v porovnaní s mechanickou liposukcí)
 • Při jednom ošetření jsme schopni odstranit až 7 litrů tuků
 • Kůže po liposukci SLIM LIPO zůstává hladká, a vypnutá.  Po zákroku jinými metody liposukce kůže zůstává často povolená a deformovaná, pacienti proto často žádají korekci. 
 • Běžně provádíme liposukci SLIM LIPO u pacientů, kteří u nás žádají korekci deformací kůže po nepovedených liposukcích, provedenými jinými metodami, než je SLIM LIPO.
 • Liposukce SLIM LIPO je výrazně rychlejší než ošetření jinými typy liposukcí.
 • SLIM LIPO kromě odstranění tuku dokáže kůži v ošetřované oblasti stáhnout a udělat lifting této oblasti.
 • Zákrok je bezbolestný a lze jej podstoupit jak v celkové, tak lokální anestezii
 • Úspora až 10 000 Kč při podstoupení zákroku v lokální anestezii
 • Je možné během jednoho ošetření kombinovat liposukci stehen s dalšími oblastmi, například bříškem, pažemi, podbradkem atd.
 • Ve srovnání s neinvazivními metody odstraňovaní tuku, např.  zmrazováním buněk, je metoda SLIM LIPO několikanásobně účinnější.

 

Výhody podstoupení liposukce stehen na Brandeis Clinic

 • Jsme technologicky nejlépe vybavená klinika v České republice
 • Používáme velmi šetrnou anestezii, která výrazně omezuje vznik nevolností po zákroku
 • Náš anesteziolog má zkušenosti ze zahraničí a těší se respektu mezi tuzemskými i zahraničními kolegy. MUDr. Jan Machač uspával např. Václava Havla či členy královského dvora v Saudské Arábii.
 • Veškerý zdravotnický personál je kompetentní, má požadované vzdělání a odborná osvědčení
 • Nadstandardně vybavené pokoje s nejvyšší třídou zdravotnických postelí Linet (kvalitní postel je zásadní pro omezení pooperačních komplikací, omezení vzniku podlitin a namáhání ošetřovaných míst)
 • Brandeis Clinic pravidelně získává skvělé hodnocení v oblasti čistoty od příslušných státních institucí, například Hygienického ústavu.
 • Liposukce děláme denně a dosahujeme skvělých výsledků, viz fotografie před/po
 • Zákrok lze financovat i prostřednictvím úvěru sjednaného přímo na Brandeis Clinic (více o podmínkách úvěru se dočtete zde)

Před zákrokem

Před ošetřením klient absolvuje nezávaznou konzultaci na naší klinice. Při ní sdělí lékaři svá očekávání a bude detailně seznámen s průběhem zákroku. Pro bezpečnost našich klientů provádíme i v případě ošetření prováděných v lokální anestezii předoperační vyšetření.

Během zákroku

Zákrok trvá cca 1-2 hodiny a standardně se provádí v lokální anestezii. Pokud se však klient rozhodne spojit několik ošetření v jednom, mohou být po dohodě se specialistou prováděna v celkové anestezii.
Ošetřovaná oblast se znecitliví pomocí tumescenčního roztoku. Poté dojde za pomoci citlivého laserového hrotu k tepelnému narušení tukových buněk. Přebytečná tuková tkáň poté zkapalní a může být následně šetrně odsáta. Ještě na sále si klient oblékne kompresní prádlo, které usnadní rekonvalescenci a zajistí správné vypnutí pokožky.

Po zákroku

Bezprostředně po ošetření může klient kliniku opustit. Po týdnu následuje převaz a kontrola pooperačního stavu. Zhruba po 1 měsíci proběhne další prohlídka a zhodnocení efektu zákroku. Je nutné, aby klient nosil speciální stahovací prádlo podle pokynů lékaře zhruba 1-2 týdny. Případná omezení pohybových aktivit je třeba individuálně konzultovat s lékařem.
Redukce tuku je patrná ihned po zákroku, konečný výsledek ale můžeme hodnotit až po 1- 3 měsících. Během této doby efekt ošetření teprve dobíhá, pokožka pracuje a výsledek se tak bude ještě postupně vylepšovat.

Na Brandeis Clinic nabízíme i neinvazivní způsoby odstranění tuku, viz https://www.brandeisclinic.cz/odstraneni-tuku-a-celulitidy

Využijte naší bleskurychlé půjčky na lékařskou péči přímo u nás na recepci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 226 291 640 či emailu: info@brandeisclinic.cz.

Máte zájem podstoupit laserovou liposukci stehen? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Často kladené otázky

1. Pro koho je liposukce vhodná?

Liposukce je chirurgický zákrok, který je vhodný pro ty, kteří chtějí upravit tělesné kontury. Většinou se pro liposukci rozhodují lidé, kteří se o své tělo starají, zdravě se stravují, pravidelně cvičí, ale nedaří se jim zbavit se tuku v určitých oblastech těla.

2. Kdo by se liposukci měl vyhnout?

Stejně jako v případě jiných operací a zákroků, je zapotřebí, aby byl člověk zdravý a netrpěl žádným vážným onemocněním. Liposukcí se lze zbavit až 7 litrů tuku. Tuk musí být subkutánní, neboli podkožní, který lze řešit odsátím, nikoli viscerální, neboli vnitřní, který je mnohem nebezpečnější, protože se nachází uvnitř břišní dutiny a obklopuje vnitřní orgány. Na liposukci by také neměli jít klienti, kteří si myslí, že tím vyřeší nadváhu.

3. Jaká jsou rizika liposukce?

Stejně jako u jiných operací a zákroků, i v případě liposukce jsou určitá rizika a komplikace související se zákrokem, avšak vyskytují se velmi vzácně. Mohou být všeobecně chirurgické, například otok, infekce, nahromadění tkáňové tekutiny pod kůži, nebo specifické k tomuto zákroku, například nerovnosti na kůži, zbytnělé jizvy, barevné změny po vstupu kanyly apod.

4. Co mne čeká na vstupní konzultaci?

Během rozhovoru s lékařem se dozvíte, zda je pro vás liposukce vhodná, a pokud ano, jaké jsou možnosti, jak lze realizovat vaše představy. Lékař vám taky vysvětlí oba druhy liposukcí (vibrační nebo laserovou), které na Brandeis Clinic provádíme, a společně s vámi vybere pro vás vhodný typ. Lékař vám vysvětlí, jak bude probíhat operace, i jak o sebe pečovat po operaci. Pokud se po konzultaci rozhodnete pro operaci na Brandeis Clinic, dostanete termín a podrobné pokyny, jak se na ni připravit a jaká předoperační vyšetření si zajistit. Na Brandeis Clinic vám předoperační vyšetření zajistíme přímo na místě, budete-li mít zájem.

5. Jak dlouho zákrok trvá?

Záleží na ošetřované oblasti, na tom, zda se jedná o jednu oblast nebo více. Například liposukce břicha trvá 2 hodiny.

6. Jak zákrok probíhá? Zůstanou po něm jizvy?

Liposukce laserem SlimLipo může být provedená jen v místním znecitlivění, a to v případě, že se jedná o jednu, maximálně dvě oblasti, například břicho a boky. V případě, že se jedná o liposukci tří nebo čtyř oblastí, tedy například břicho, boky, stehna a paže, provádí se liposukce v celkové anestezii. Nejdřív se ošetřovaná oblast napustí tzv. tumescentním roztokem, který obsahuje, znecitlivující látky. Pak se do kůže udělají malé zářezy, přes které se do podkoží zasune 1,5 mm veliký jemný laserový hrot, který tuk šetrně rozehřeje. Tuk se následně jemně odsaje odsávačkou z těla ven, daná oblast se ošetří laserem ještě jednou. V této fázi je laser nastavený do funkce, kdy už tuk nerozpouští, ale stahuje podkoží a kůži, čímž se dosáhne liftingového účinku na kůži. Místa vstupu kanyly lékař zašije a při správné péči jizvičky nebudou téměř vidět.

7. Který typ anestezie je vhodnější? Lokální nebo celková?

Laserová liposukce se provádí v lokální i celkové anestezii. I ta nejšetrnější celková anestezie tlumí intelektuální schopnosti na několik dní. To při výkonech v lokální anestezii odpadá. Dalším důvodem je rychlejší zotavení, pacienti mohou ihned po výkonu domů, mohou jíst a pít a nedochází k útlumu trávení a vylučování jako po delší  celkové narkóze.  Pokud se rozhodnete pro lokální anestezii, budete při liposukci při vědomí, takže si můžete s lékařem povídat, a přitom nebudete cítit žádnou bolest, jen jemný tlak nebo teplo. Většina špičkových lékařů na světě dává u laserové liposukce přednost ošetření jedné až dvou oblastí v lokální anestezii. Celková anestezie je vhodná, odsává-li se víc tuku, třeba 4-7 litrů nebo, když se jedná o více než dvě oblasti (břicho, stehna, ramena a boky).

8. Jak dlouho trvá hospitalizace?

V závislosti na použité anestezii: po liposukci v lokálním znecitlivění, není nutná žádná hospitalizace, po zákroku můžete jít hned domů. Po liposukci v celkové anestezii je třeba zůstat na klinice do druhého dne.

9. Jaká je celková doba rekonvalescence?

Bezprostředně po operaci se mohou objevit otoky a modřiny, které však rychle mizí. Pacienti obvykle nosí určitou dobu po zákroku elastické prádlo či návleky. První 2-3 dny doporučujeme klid, nenamáhat se, odpočívat, polehávat. Další dny je už většinou možná lehká kancelářská práce. Po 4-6 týdnech už pacienti nemají žádná omezení. Po laserové liposukci SlimLipo je rekonvalescence rychlejší, než po vibrační liposukci Microaire.

10. Mohu v odsáté oblasti zase přibrat?

Ano, ale méně, než před provedením liposukce. Tukové buňky jsou liposukcí z ošetřené oblasti odebrány, ale ne všechny.  Zbylé se mohou zvětšit, protože tuková buňka je schopná se zvětšit víc než stonásobně. Takže je rozumné se po liposukci nepřejídat, nejíst víc než před zákrokem.

11. Je liposukce trvalým řešením?

Závisí to na tom, jaký životní styl klient vede, zdravá vyvážená strava a pravidelný pohyb přispívají k tomu, aby výsledek liposukce byl pokud možno trvalý.

12. Jaká je cena zákroku a co všechno zahrnuje?

Ceny liposukcí se odvíjejí od dané oblasti těla, počtu oblastí, typu provedené liposukce, a jestli je liposukce v lokální anestezii, nebo v celkové. Ceny liposukcí jsou uvedené zde.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!