Když celkovou anestezii, tak jedině tu nejšetrnější

Chystáte se na plastickou operaci? Pokud ano, určitě jste si našli profil plastického chirurga, fotky odoperovaných klientů, jejich reference, články. To je zcela v pořádku. Nezapomínejte ale, že váš život má v rukou anesteziolog, lékař, který vás uspává a během operace dbá na vaši bezpečnost a zdraví.

Je proto dobré si před operací prověřit, jak zkušeného anesteziologa klinika má, jaké vybavení a látky používá, a kde vás v případě lokální, nebo celkové anestezie nechají dospat. Některá zařízení vás totiž po operaci posadí třeba do čekárny.

Jak celková narkóza ovlivní naši paměť a myšlení?

To je poměrně častá otázka. Ptají se převážně cizinky, hlavně Angličanky, ale i Češky. Zajímá je, jak dlouho budou utlumené po celkové narkóze, zda mozkové buňky, vydrží celkovou narkózu bez úhony, a kdy zmizí pocit „oblbnutí“. Na Brandeis Clinic, používáme jako jedni z mála v ČR, jedno z nejdokonalejších a nejbezpečnějších inhalačních anestetik, Sevofluran, které zabezpečuje návrat fyzických a psychických funkcí prakticky okamžitě po probuzení a návrat jemných intelektuálních funkcí do stavu před narkózou už do 48 hodin.

Co se vlastně myslí jemnými intelektuálními funkcemi? Nebudu po probuzení vědět, co je za den?

Ovšemže nikoliv! Paměť není postižena. Ale může se vám stát, že když budete z paměti počítat složitý výpočetní vzorec, místo půlminuty vám bude výpočet trvat celou minutu. Že zatímco při letmém pohledu na obrázek si běžně zapamatujete, řekněme, 20 detailů, do 48 hodin po narkóze si zapamatujete třeba jen 15. To vše se samozřejmě vrátí zcela k normálu.

Je na trhu inhalační anestetikum pro celkovou narkózu, které by bylo mělo lepší výsledky?

Na to je odpověď jasná. V současné době nemůžeme pacientům nabídnout nic lepšího, ostatní inhalační anestetika dosahují mnohem horších výsledků. V Čechách nejpoužívanější inhalační anestetikum Isofluran má rychlost návratu tzv. „intelektuálních funkcí“ běžně 4 dny i více.

Na Brandeis Clinic tedy dostanu to nejlepší, co se je k dispozici?

Ano, pokud si váš výkon vyžádá nutnost celkové anestezie, ze všech variant, které připadají v úvahu, je narkóza, kterou dostanete v Brandeis Clinic taková, která nejméně zatěžuje váš organismus. Samozřejmostí pro nás je, že pokoje jsou vybaveny veškerou potřebnou monitorovací technikou, aby lékař i sestra měli přehled o stavu klienta po operaci. Nadstandardem je i to, že používáme anesteziologický přístroj Fabius plus, který umožňuje přesné dávkování medicinálních plynů a anestetik a tím minimalizuje zátěž na organismus pacienta, šetří plicní tkáně a urychluje zotavení po operaci. Využití tohoto přístroje minimalizuje i riziko toho, že Vám bude po probuzení z narkózy špatně. Po operaci pacientům můžeme nasadit tzv. kyslíkové brýle, které revitalizují dýchací sliznice, a které nejsou standardem v České republice. Na pooperační péči se mnoho zařízení totiž snaží ušetřit. U nás je bezpečnost a komfort pacienta na prvním místě. Na Brandeis Clinic má pacient skutečně jistotu, že dostane jen to nejlepší.  

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!