Je po liposukci kůže nějak poškozená?

Liposukce vás zbaví tukových zásob na určitých místech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen, čímž dosáhnete požadovaného tvaru a vypnutí kůže. Prostřednictvím webového formuláře se nedávno na kliniku obrátila klientka s dotazem, zda liposukce nezpůsobí nějaké zošklivení těla, třeba tím, že by se v dané oblasti nemohl tuk už dále ukládat, a musel se ukládat jinam.

 Klientka vycházela z předpokladu, že když se tukové buňky z jedné tělesné partie úplně odstraní, bude se neúměrně zvětšovat jiná část těla, a také ze závěru, že liposukce je trvalá.

Mohu klientku uklidnit, že při liposukci nedojde k odstranění absolutně všech tukových buněk z ošetřované oblasti. Počet tukových buněk se u dospělého člověka nemění. Proces tloustnutí je vlastně to, že se tukové buňky zvětšují (ukládají v sobě víc tuku). Tuková buňka je schopna se zvětšit až několika násobně. Proto, když po liposukci člověk začne víc jíst a méně se pohybovat, než před liposukcí, tak může i v dané oblasti po liposukci opět přibrat, avšak většinou už ne tak výrazně, protože má zmenšený počet tukových buněk. Ženy ukládají tuk většinou v oblasti boků, v oblasti kyčelních kloubů, vnitřní a vnější strany stehen a podbřišku. Je to dáno hlavně geneticky anebo vlivem hormonálních změn, a také vždy při nedostatku pohybu a nadměrném přijmu energie v potravě. Tukové polštáře mají tendenci se zvětšovat po těhotenstvích anebo v menopauze. Souvisí s tím právě nedostatek pohybu. Pokud bylo v kritických lokalitách liposukcí odstraněno nadměrné množství tukových buněk, probíhá proces tloustnutí rovnoměrněji a nedochází k výraznému zvětšování tukové tkáně.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!