Jak správně stárnout a mládnout

Nová položka

Vyhrát boj s časem nemůžeme, ale existují způsoby, jak ho ošálit nebo stárnout přesně tak, jak si přejeme. Proč se to ale ne vždy podaří? Protože si vybíráme špatné zbraně.

 

Žijeme v době, kdy rozhodnutí „stárnout či mládnout“ je na každém z nás. A záleží na tom, kdy se rozhodneme, že se o svůj vzhled budeme starat a začneme přemýšlet, jak chceme vypadat za dalších 5, 10, 15 nebo dokonce 20 let. Čím dříve to bude, tím více ušetříme – peněz, ale i investovaného času. Dnešní doba nás učí o sebe pečovat, ale je také zrychlená a klade na nás daleko více nároků než v minulosti. Není tedy divu, že se vrásky objevují dříve, kruhy pod očima tmavnou a kontury v obličeji pomalu, ale jistě klesají. A pokud s tím nejsme spokojeni, je na čase přejít do útoku. 

Bez plánu to ale nepůjde, nejde totiž o jednorázovou akci, ale kontinuální péči pro vaši fyzickou i psychickou spokojenost v dalších x letech. Jako první si musíte ujasnit, co vlastně očekáváte za výsledky a kolik jste připravená investovat. Pak už si jen najít odborníka, který připraví plán na míru a vydá se na tuto cestu s vámi. Sama to totiž s největší pravděpodobností nezvládnete. Řeknu to narovinu – domácí boj proti vráskám nikdy nevyhrajete. Tahle věta vám ušetří nejen spoustu peněz, ale i tvorbu dalších při rozčilování se, proč to zase nefunguje. Velká část přípravků proti stárnutí totiž vytvoří na povrchu pleti jen jemný film, který nemá dlouhodobý účinek. Jsem plastický chirurg, a tak mám ráda zákroky jako je facelift nebo korekce očních víček, které zajistí opravdu výborný a dlouhotrvající výsledek. Za svou více než desetiletou praxi už jsem ale zjistila, že ne každý klient je připraven na invazivní zákrok a raději začne s neinvazivními, na které sice chodí častěji (v průměru jednou ročně), ale jsou příjemnější z důvodu šetrnosti, časové (ne)náročnosti a také jsou reverzibilní. Materiály, se kterými pracuji jsou pro tělo přirozené a časem, pokud klient přestatne docházet na další ošetření, se plně vstřebají.

Zároveň je skvělé na neinvazivních metodách to, že je lze kombinovat. Každý člověk má svůj originální vzhled a genetickou stavbu, proto je důležitý individuální přístup a znalost anatomie pro odhalení příčiny daného problému, který si dal klient za cíl vyřešit. Stárnutí totiž není jen záležitostí kůže, ale i dalších vrstev obličeje a je nutný komplexní přístup. Představte si, že stavíte dům, nedáte si záležet se základy, ale pouze budete zakrývat nově neustále dokola vznikající praskliny, to přeci nikdy nemůže fungovat dlouhodobě a stejně je to i se strukturami v obličeji. Je nutné vybrat správnou metodu nebo jejich kombinaci pro odstranění nebo potlačení problému a vhodnou aplikační techniku pro co nejlepší a přirozený výsledek, v tom je to pravé kouzlo.

Výsledky neinvazivních metod jsou opravdu skvělé, ale mějte reálná očekávání a správně nastavený cíl. Budu se opakovat, ale čím dříve začnete, tím menší zásah bude potřeba. Pro lékaře je totiž náročnější vyhovět klientům, kteří se o svůj vzhled aktivně nezajímali posledních 20 let a čekají výraznou změnu už po jedné návštěvě. Umíme zázraky na počkání, ale to už přecházíme do oblasti invazivních zákroků plastické chirurgie. Pokud ale chcete mít svůj vzhled pod kontrolou a udržet si možnost jej korigovat podle svých potřeb, neinvazivní metody jsou pro vás ideální. A to jak cenou, tak i komfortem a časovou náročností. 

Přijďte i vy zjistit, co vše je možné s vaším vzhledem udělat za méně než 30 minut.

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!