SlimLipo - revoluční metoda odstranění nežádoucího tuku

Rozhovor s MUDr. Milošem Križkem, plastickým chirurgem Brandeis Clinic Na světě jsou určitě důležitější hodnoty než fyzická krása, máloco ale ovlivňuje naše sebevědomí více. Navazování vztahů, profesní úspěchy, psychická pohoda – to vše je zá­vislé na tom, jak jsme sami se sebou spokojeni. Už dávno ale nejsme závislí jen na libovůli matky přírody – estetic­ká medicína dokáže zázraky, navíc se stále vyvíjí mílový­mi kroky kupředu. Ještě nikdy nebyly metody používané plastickými chirurgy tak šetrné a bezpečné jako dnes.

Mezi nejvyhledávanější ošetření v oblasti estetické medi­cíny patří odstranění nadbytečného tuku z problémových partií, tzv. liposukce. Často se jedná o tuk, který se klien­tům navzdory dietám a sportu nedaří odbourat. Odsává­ní tuku se provádí již více než čtyřicet let, teprve nedávno ale vědci přišli s revolučním systémem SlimLipo. Jedná se o šetrnou a vysoce účinnou metodu, která pomocí speci­álního nejmodernějšího laseru „rozpouští“ tuk a tukové buňky. Kromě toho může tentýž laser pomáhat lidem, kteří mají potíže s nadměrným pocením. Brandeis Cli­nic nabízí ošetření pomocí SlimLipo jako jedna z prvních v České republice.

Brandeis Clinic je špičkové pracoviště v centru Prahy, kte­ré nabízí komplexní služby v oblasti estetické medicíny. Filozofie kliniky je založena na poctivém přístupu a preciz­ní lékařské péči. Provádí se zde ošetření z oblasti korektivní a laserové dermatologie i náročnější zákroky vedené plas­tickým chirurgem, vždy v souladu s nejvyššími standardy bezpečnosti. Díky nejmodernějším technologiím a unikát­nímu týmu specialistů, kteří mají bohaté zkušenosti z Čech i ze zahraničí, poskytuje klinika tu nejlepší možnou péči, jež uspokojí i nejnáročnější klientelu.

Revoluční metodu šetrného odstranění nežádoucího tuku představuje jeden z nejtalentovanějších plastických chirur­gů MUDr. Miloš Križko, který zodpověděl naše otázky.

V čem se liší metoda SlimLipo od běžné liposukce?

Metoda SlimLipo využívá laserový paprsek ke zničení tuko­vých buněk. Vhodná volba vlnové délky, ohebný ošetřující hrot a další špičkové technologie, kterou tato metoda využí­vá, přináší pacientům výhody v podobě menších pooperač­ních podlitin, modřin, otoků či ztráty krve. Klinické studie potvrzují až o 79% méně uvedených vedlejších účinků než po tradiční liposukci. To vše při minimální době rekonva­lescence. Jako bonus po ošetření SlimLipem se pacientka může pyšnit hladší a pevnější pokožku – to jiné metody neumí.

Jaký přístroj lékaři Brandeis Clinic k odstranění tuku me­todou SlimLipo používají?

Metoda SlimLipo je pojmenovaná po přístroji SlimLipo™– jedná se o chráněnou značky výrobce přístroje Palomar. Pod názvem SlimLipo™ se skrývá kombinace unikátních patentovaných technologií, které jiné přístroje ani lasery nemají.

Pro koho je metoda SlimLipo vhodná? Jaké typy zákroků se s ní dají provádět?

Dá se říci, že tato metoda je vhodná pro kohokoliv, kdo projde předoperačním vyšetřením a chce si vytvarovat tělo podle svých snů. SlimLipo je k tomu více než vhodné – do­káže ošetřit jak velké oblasti jako je břicho, záda, stehna, tak menší lokality jako je podbradek, lokty, valy rukou či do­konce kolena. U Slimlipa jde opravdu o skutečné tvarování do detailů.

Jak probíhá zákrok a jak dlouhá je rekonvalescence paci­enta?

Vše záleží na rozsahu zákroku a na lokalitách. Obecně lze říci, že zákrok trvá od 1 hodiny až do cca 3 hodin a provádí se v lokální anestezii. Pokud se však klient rozhodne spo­jit několik ošetření v jednom – například liposukci břicha a stehen, boků nebo podbradku, může být zákrok po doho­dě proveden i v celkové anestezii. Lékař si nejprve viditelně označí ošetřovanou oblast. Poté ji znecitliví za pomoci speciálního tumescenčního roztoku. Nyní díky 1,5 mm laserovému hrotu tepelně naruší podkož­ní tuk, který následně odsaje. Na závěr si klient oblékne spe­ciální stahovací prádlo, které podpoří správné vytvarování postavy a vypnutí pokožky. Pacient se může vrátit do práce ihned druhý den, je ale nut­né nosit 2 týdny stahovací prádlo a omezit sportovní a jiné podobné aktivity.

Je na místě obava, že v partiích, z nichž byl odsát tuk, zůstane povislá kůže?

Naštěstí ne. SlimLipo je v tomto unikátní – díky vlastnos­tem používaných vlnových délek dokáže na pokožku pů­sobit tak, že se výrazně stáhne a vyhladí. Mnohdy pacient nemusí podstoupit nepříjemné a jizvy přinášející brachio­plastiky či abdominoplastiky.

Je tato metoda vhodná i pro klienty, kteří již v minulosti podstoupili tradiční liposukci a nejsou s výsledky spoko­jeni?

Ano, dokonce se doporučuje. SlimLipo dokáže vyhladit ne­příjemné nerovnosti po zkažených liposukcích. Nerovnosti po SlimLipu nehrozí, tuk je totiž dokonale rozpuštěn.

Jak pomáhá laser klientům trpícím nadměrným pocením?

Klienti trpící touto poruchou mohou podstoupit přibližně hodinový mini-invazivní zákrok téměř bez komplikací, při kterém jsou zničeny potní žlázy a pocení je redukováno o více než 90%. Jde o trvalý efekt, takže se nemusí opakovat každý půlrok jako u některých neinvazivních metod.

Jaké další typy ošetření kromě liposukcí Brandeis Clinic nabízí?

Jako jedna z mála klinik nabízíme kompletní portfolio ošetření estetické medicíny. Mezi nejoblíbenější patří právě liposukce, z dalších jsou to: zvětšení prsou, operace víček, plastiky nosu, či korekce odstávajících uší.

Proč by si klienti měli vybrat právě vaši kliniku?

Máme perfektně zařízené operační oddělení, jak operační sály, tak pooperační oddělení. Jak lékaři, tak technologic­ké vybavení naší kliniky je na úrovni nejlepších evropských klinik, zato ceny máme české. Brandeis Clinic je skutečně v mnoha technologiích o několik kroků vpřed před svou konkurencí. Máme mnoho technologií vůbec jako prv­ní v ČR, například přístroj Adivive na transplantaci tuku, nebo nejvýkonnější epilační laser na světě atd.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!