Plastika prsou - Zvětšení prsou

Získejte prsa podle svých představ a splňte si sen o plném dekoltu.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Zvětšení prsou pomocí implantátů, odborně augmentace, představuje dnes jednu z nejžádanějších plastických operací vůbec. Jedná se o zákrok prováděný v celkové anestezii, při kterém se pod prsní žlázu nebo sval zavádějí speciální výplně neboli implantáty.

Klientka Jitka

Kdy stojí plastika prsou za úvahu?

 
  • máte-li pocit, že jsou vaše ňadra malá nebo nesouměrná
  • jsou-li vaše ňadra po porodu povadlá
  • potřebujete-li v souvislosti se svým dekoltem trochu zvýšit sebevědomí
  • pokud jste prodělala úraz nebo jinou léčbu, v jejichž důsledku potřebujete ňadra vytvarovat

Pracujeme se špičkovými výplňovými materiály

Mezi výplňovými materiály stále vedou silikonové implantáty. Zhotovují se z látek tělu vlastních, a proto bývají velmi dobře přijímány. Na Brandeis Clinic preferujeme implantáty značky Motiva, protože jde o absolutní špičku v kvalitě, inovacích i materiálovém provedení. Výrobce těchto implantátů nabízí široký výběr typů a tvarů. Samozřejmostí je také 10letá záruka. S žádnými riziky však nepočítáme ani po jejím uplynutí.
Můžeme samozřejmě nabídnout i jiné značky implantátů - Mentor, Polytech a další.

Před zákrokem

Prvním krokem před plastikou prsou je konzultace s lékařem na naší klinice. Ten klientku vyšetří a projedná s ní všechny možnosti řešení. Dále ji seznámí s operačním postupem, pooperačním režimem i riziky operačního výkonu. Dalším cílem konzultace je stanovit vhodný typ a velikost implantátu. Nyní již stačí domluvit na recepci termín předoperačního vyšetření a samotného zákroku.

Během zákroku

Před operací specialista nejprve provádí předoperační fotodokumentaci, vyměření a nákres operačního postupu. Plastika prsou se provádí v celkové anestezii a trvá kolem 1 hodiny. O způsobu vedení řezu a umístění implantátu rozhoduje lékař po dohodě s klientkou již na předoperační konzultaci. Rána je dlouhá cca 4 cm a zašíváme ji speciálními samovstřebatelnými stehy.
Na závěr zavedeme tzv. pojistné drény, které eliminují vznik krevních podlitin. Odstraňují se druhý den po zákroku. Klientka zůstává hospitalizována po dobu 1-2 dnů na naší klinice.

Po zákroku

Bezprostředně po zákroku dostává klientka léky proti bolesti. Druhý den odstraňujeme drény a klientka si oblékne speciální podpůrnou podprsenku. Tu je třeba po augmentaci nosit 4-5 týdnů. Návrat do práce je možný již po 5 až 10 dnech, klidový režim doporučujeme po dobu alespoň 2 týdnů. Definitivní výsledek se ukáže cca po 3 měsících.
V případě jakýchkoli problémů (bolestivost, změny tvaru, poúrazové poškození implantátu apod.) vám zůstaneme k dispozici i nadále. Rizika rozvoje nežádoucích účinků jsou však při použití nejmodernějších technologií naprosto zanedbatelná.

Kdo může podstoupit zákrok?

Plastika prsou se provádí u žen po dovršení věku 18 let. Není vhodný pro kojící ženy a jeho vhodnost je ke zvážení při predispozicích k autoimunitním nebo zhoubným onemocněním. V den zákroku byste neměla trpět žádnou akutně probíhající infekcí.

Videa proměn našich klientek

Využijte naší bleskorychlé půjčky. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 226 291 640 či emailu: info@brandeisclinic.cz.

Máte zájem podstoupit zvětšení poprsí? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se násPřipojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Často kladené otázky

1. Pro koho je plastická operace prsou vhodná?

Plastická operace prsou je vhodná pro ženy, které nejsou spokojené s velikostí a tvarem svých prsů z různých důvodů (nevyvinuté poprsí od přírody, změna tvaru a velikosti po těhotenství a kojení, věkem, nebo po velkých váhových výkyvech, asymetrie neboli rozdílná velikost prsů).

2. Kdo by se plastické operaci prsou měl vyhnout?

Stejně jako v případě jiných operací a zákroků, je třeba, aby byl člověk zdravý a netrpěl žádným vážným onemocněním.

3. Jaká jsou rizika plastické operace prsou a implantátů?

Stejně jako u jiných operací, i v případě plastické operace prsou jsou určitá rizika související se zákrokem například celková anestezie nebo pooperační komplikace s hojením. Ve velmi vzácných případech se může stát, že tělo spustí obrannou reakci na silikonové implantáty, které vnímá jako cizí prvek. Pak je potřeba je vyjmout.

4. Jsou implantáty na celý život?

Doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA) říká, že implantát by měl být vyměněn po 10 letech. Výrobci ovšem dobu jejich použití neomezují. Deset let je poměrně dlouhá doba, za kterou může dojít k mnoha změnám v životě ženy. Například těhotenství, kojení nebo výrazné váhové výkyvy mohou ovlivnit tělesné proporce, a ženy tak uvítají možnost nechat si prsa upravit.

5. Co mne čeká na vstupní konzultaci?

Během rozhovoru s lékařem se dovíte všechny možnosti, jak lze realizovat vaše představy. Lékař vám také provede zdravotní prohlídku, projde s vámi, jak bude operace vypadat, a jakou operační techniku, typ a velikosti implantátů zvolí. Používají se dva základní způsoby umístění implantátu: pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. Pokud se po konzultaci rozhodnete pro operaci na Brandeis Clinic, dostanete termín operace a podrobné pokyny, jak se na ni připravit a jaká předoperační vyšetření si zajistit. Na Brandeis Clinic vám předoperační vyšetření zajistíme přímo na místě, budete-li mít zájem.

6. Jak dlouho operace trvá?

Zvětšení prsou silikonovými implantáty trvá přibližně hodinu až dvě, podle náročnosti operace.

7. Jak operace probíhá? Kde budu mít jizvy?

Během operace vám lékař vloží předem domluveným způsobem (pod sval nebo pod prsní žlázu) silikonový implantát. Jizvy budete mít umístěny v podprsní rýze, okolo prsního dvorce nebo v podpaží.

8. Jak dlouho trvá hospitalizace?

Na klinice zůstanete 1-2 dny.

9. Jaká je celková doba rekonvalescence?

Po propuštění z kliniky je třeba dodržovat klidový režim 1-2 týdny, v běžných aktivitách v domácnosti i v práci lze pokračovat za 5–10 dnů. Za tři měsíce už se výsledek operace dá považovat za trvalý. Speciální pooperační podprsenku je třeba nosit přibližně 4–8 týdnů po zákroku.

10. Jsou prsní implantáty překážkou v kojení?

Ne, prsní implantáty nejsou překážku v kojení.

11. Jaká je cena operace a co všechno zahrnuje?

Ceny najdete zde.