Plastika prsou - Zvětšení prsou

Zvětšením prsou na Brandeis Clinic získáte přirozeně vypadající prsa bez viditelných okrajů implantátu, navíc s doživotní zárukou na vadu materiálu. Naši chirurgové jsou připraveni se Vám na konzultaci věnovat neomezenou dobu tak, abyste spolu vybrali typ implantátu, který je schopen doručit výsledek, který splňuje Vaše očekávání a zároveň respektuje dispozice ostatních částí vašeho těla.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Klientka Jitka

Výhody zvětšení prsou na Brandeis Clinic

  • Používáme implantáty značek Polytech, Motiva, Mentor s doživotní zárukou na vadu materiálu, v případě implantátů Motiva i se zárukou na reoperaci při vzniku kapsulární kontraktury, a to po dobu prvního roku po operaci.
  • Předoperační vyšetření provádíme přímo u nás na klinice.
  • Naši chirurgové (každý z nich) provede zhruba 300 zvětšení prsou ročně, což je evropský i světový nadprůměr. Zkušený chirurg je jedním z předpokladů úspěšného zvětšení prsou, na jehož konci je spokojená klientka s přirozeně vypadajícím poprsím. Zároveň, zkušený chirurg provede zvětšení prsou v průběhu cca 45–50 minut (při zachování nejvyšší kvality výsledku), organismus pacientů tak není nadměrně zatěžován anestezií.
  • „Neomezený“ čas konzultace. Na klienty si vyhrazujeme tolik času, kolik je třeba, délku konzultace neomezujeme pevnými termíny. Pouze takto jsou naši chirurgové schopni klientům navrhnout velikost a typ implantátu, které jsou schopny doručit nejlepší možný výsledek (symetrická a měkká prvky s bradavkami na vrcholu, bez viditelných okrajů implantátu)
  • Kvalitní vybavení pokojů, jehož součástí je postel LINET nejvyšší třídy (kvalitní postel hraje významnou roli v pooperační fázi, kdy by měla být operovaná místa co nejméně namáhána), kyslíkové masky, sociální zařízení a televize.
  • Kvalitní péče, kdy jedna sestřička má na starosti maximálně čtyři pacienty. Veškerý sesterský personál má odpovídající vzdělání a osvědčení.
  • Náš anesteziolog má zkušenosti ze zahraničí a těší se respektu mezi tuzemskými i zahraničními kolegy. MUDr. Jan Machač uspával např. Václava Havla či členy královského dvora v Saudské Arábii.
  • Používáme anesteziologický přístroj Fabius plus, kterému se přezdívá „šampaňské mezi anesteziologickými přístroji“. Tento přístroj přesně dávkuje medicinální plyny s anestetik, čímž minimalizuje tak zátěž pro organismus pacienta a urychluje rekonvalescenci. Tento přístroj zároveň zajišťuje důkladné promíchaní směsi, její předehřátí a zvlhčení pro velmi šetrný přístup k sliznici dýchacích cest a k plicní tkání.
  • Operaci prsou na Brandeis Clinic lze získat na splátky. Spotřebitelský úvěr na plastickou operaci zprostředkovávají přímo pracovníci recepce Brandeis Clinic
  • Brandeis Clinic pravidelně získává skvělé hodnocení v oblasti čistoty od příslušných státních institucí

Před zákrokem

Prvním krokem před plastikou prsou je konzultace s lékařem na naší klinice. Ten klientku vyšetří a projedná s ní všechny možnosti řešení. Dále ji seznámí s operačním postupem, pooperačním režimem i riziky operačního výkonu. Dalším cílem konzultace je stanovit vhodný typ a velikost implantátu. Nyní již stačí domluvit na recepci termín předoperačního vyšetření a samotného zákroku.

Během zákroku

Před operací specialista nejprve provádí předoperační fotodokumentaci, vyměření a nákres operačního postupu. Plastika prsou se provádí v celkové anestezii a trvá kolem 1 hodiny. O způsobu vedení řezu a umístění implantátu rozhoduje lékař po dohodě s klientkou již na předoperační konzultaci. Rána je dlouhá cca 4 cm a zašíváme ji speciálními samovstřebatelnými stehy.
Na závěr zavedeme tzv. pojistné drény, které eliminují vznik krevních podlitin. Odstraňují se druhý den po zákroku. Klientka zůstává hospitalizována po dobu 1-2 dnů na naší klinice.

Po zákroku

Bezprostředně po zákroku dostává klientka léky proti bolesti. Druhý den odstraňujeme drény a klientka si oblékne speciální podpůrnou podprsenku. Tu je třeba po augmentaci nosit 4-5 týdnů. Návrat do práce je možný již po 5 až 10 dnech, klidový režim doporučujeme po dobu alespoň 2 týdnů. Definitivní výsledek se ukáže cca po 3 měsících.
V případě jakýchkoli problémů (bolestivost, změny tvaru, poúrazové poškození implantátu apod.) vám zůstaneme k dispozici i nadále. Rizika rozvoje nežádoucích účinků jsou však při použití nejmodernějších technologií naprosto zanedbatelná.

Kdo může podstoupit zákrok?

Plastika prsou se provádí u žen po dovršení věku 18 let. Není vhodný pro kojící ženy a jeho vhodnost je ke zvážení při predispozicích k autoimunitním nebo zhoubným onemocněním. V den zákroku byste neměla trpět žádnou akutně probíhající infekcí.

Videa proměn našich klientek

Využijte naší bleskorychlé půjčky. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 226 291 640 či emailu: info@brandeisclinic.cz.

Máte zájem podstoupit zvětšení poprsí? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Často kladené otázky

1. Pro koho je plastická operace prsou vhodná?

Plastická operace prsou je vhodná pro ženy, které nejsou spokojené s velikostí a tvarem svých prsů z různých důvodů (nevyvinuté poprsí od přírody, změna tvaru a velikosti po těhotenství a kojení, věkem, nebo po velkých váhových výkyvech, asymetrie neboli rozdílná velikost prsů).

2. Kdo by se plastické operaci prsou měl vyhnout?

Stejně jako v případě jiných operací a zákroků, je třeba, aby byl člověk zdravý a netrpěl žádným vážným onemocněním.

3. Jaká jsou rizika plastické operace prsou a implantátů?

Stejně jako u jiných operací, i v případě plastické operace prsou jsou určitá rizika související se zákrokem například celková anestezie nebo pooperační komplikace s hojením. Ve velmi vzácných případech se může stát, že tělo spustí obrannou reakci na silikonové implantáty, které vnímá jako cizí prvek. Pak je potřeba je vyjmout.

4. Jsou implantáty na celý život?

Doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA) říká, že implantát by měl být vyměněn po 10 letech. Výrobci ovšem dobu jejich použití neomezují. Deset let je poměrně dlouhá doba, za kterou může dojít k mnoha změnám v životě ženy. Například těhotenství, kojení nebo výrazné váhové výkyvy mohou ovlivnit tělesné proporce, a ženy tak uvítají možnost nechat si prsa upravit.

5. Co mne čeká na vstupní konzultaci?

Během rozhovoru s lékařem se dovíte všechny možnosti, jak lze realizovat vaše představy. Lékař vám také provede zdravotní prohlídku, projde s vámi, jak bude operace vypadat, a jakou operační techniku, typ a velikosti implantátů zvolí. Používají se dva základní způsoby umístění implantátu: pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. Pokud se po konzultaci rozhodnete pro operaci na Brandeis Clinic, dostanete termín operace a podrobné pokyny, jak se na ni připravit a jaká předoperační vyšetření si zajistit. Na Brandeis Clinic vám předoperační vyšetření zajistíme přímo na místě, budete-li mít zájem.

6. Jak dlouho operace trvá?

Zvětšení prsou silikonovými implantáty trvá přibližně hodinu až dvě, podle náročnosti operace.

7. Jak operace probíhá? Kde budu mít jizvy?

Během operace vám lékař vloží předem domluveným způsobem (pod sval nebo pod prsní žlázu) silikonový implantát. Jizvy budete mít umístěny v podprsní rýze, okolo prsního dvorce nebo v podpaží.

8. Jak dlouho trvá hospitalizace?

Na klinice zůstanete 1-2 dny.

9. Jaká je celková doba rekonvalescence?

Po propuštění z kliniky je třeba dodržovat klidový režim 1-2 týdny, v běžných aktivitách v domácnosti i v práci lze pokračovat za 5–10 dnů. Za tři měsíce už se výsledek operace dá považovat za trvalý. Speciální pooperační podprsenku je třeba nosit přibližně 4–8 týdnů po zákroku.

10. Jsou prsní implantáty překážkou v kojení?

Ne, prsní implantáty nejsou překážku v kojení.

11. Jaká je cena operace a co všechno zahrnuje?

Ceny najdete zde.