Zubní implantáty

Zubní implantáty, které Vám zaručí perfektní úsměv. Podívejte se, jakými technologiemi pomáháme našim klientům a rezervujte si ještě dnes konzultaci s našimi specialisty.

Popis ošetření

1. Můstek na vlastních zubech

V případě, že po obou stranách mezery po vlastním zubu jsou zuby zdravé, je možné je obrousit a upevnit na ně tzv. můstek, který imituje ztracený zub. Esteticky to vypadá dobře a i z hlediska funkčního to není nejhorší řešení. Nevýhoda je, že okolní zuby musíme obrousit, což je zásah do zdravého zubu. Navíc zuby musí být dostatečně zdravé a silné, aby bylo možné můstek umístit.

2. Snímací protéza

Představuje sice nejlevnější, ale zároveň nejméně vyhovující řešení náhrady zubů. Nezajištuje perfektní žvýkací funkci a člověk nemá pocit vlastního zubu.

zubní implantát3. Zubní implantát

Zubní implantát je nejlepší řešení z hlediska estetiky i žvýkací funkce. Je to v podstatě zavedení titanového šroubku do čelistní kosti. Implantát tedy plní funkci kořene zubu. Na tento šroubek se pak nasadí korunka.

Průběh zavedení zubního implantátu:

Anestezie

Místo ošetření se umrtví lokální anestezií, proto je zavedení zubního implantátu zcela bezbolestné.

Zavedení implantátu do kosti

Následně se v místě, kde chybí zub, vyvrtá do čelistní kosti otvor, do kterého se zavede titanový implantát (šroubovitý pilíř, který nahrazuje kořen zubu). Operace končí zašitím operační rány nad implantátem. Titan je materiál, který je bez komplikací přijímán lidským tělem, a nebyly u něho popsány žádné alergické reakce. Titan je chuťově neutrální, proto nevzniká v ústech žádná kovová pachuť. Zhojení titanového implantátu v kosti trvá 6-8 týdnů. U jiných typů implantátů se doba hojení může prodloužit na 6-24 týdnů.

Nasazení korunky

Po zhojení implantátu se na něj nasadí korunka, kterou jsme Vám schopni udělat na naší klinice na počkání.

Co je důležité vědět před zákrokem:Zubní implantáty

 • Podmínkou je dobrá zubní hygiena v dutině ústní.
 • Kompletní ošetření všech kazů a zánětů v dutině ústní, protože ty jsou způsobeny mikroorganismy, které by mohly narušit proces hojení.
 • Dostatek kosti v plánovaném místě zavedení implantátu. Po ztrátě zubu totiž dochází k úbytku kosti. V případě, že je kosti málo, je zapotřebí podstoupit nejdřív doplnění kosti.
 • U osob s hematologickými a imunologickými onemocněními není zavádění implantátu vhodné.
 • Kouření (nad 5 cigaret denně) je faktor, který může negativně ovlivnit zhojení a trvanlivost implantátu.
 • Nekompenzována cukrovka může rovněž negativně ovlivnit zhojení a trvanlivost implantátu.
 • Předpokladem pro úspěšné zhojení implantátu je relativně dobrý zdravotní stav organismu.

Co je důležité dodržovat po zákroku:

 • Operace se zajišťuje antibiotiky, která je nutno brát dle pokynů lékaře.
 • Bolest po výkonu je mírná, trvá 1-2 dny po zavedení implantátu. Váš lékař vám předepíše nebo doporučí vhodný typ analgetika.
 • Nepoužívejte analgetika, která podporují krvácení.
 • Následující den po zavedení implantátu dochází k otoku, proto je důležité po ošetření až do usnutí, a pak celý další den přikládat studené suché obklady (chladící gelové polštářky, zabalené do kapesníku, kapesník musí být suchý, nesmí se namáčet do vody).
 • U pacientů, kteří mají strach z ošetření, je možné podat zklidňující a tlumící léky, popřípadě může celé ošetření probíhat v analgosedaci. Tito pacienti musí mít zajištěný odvoz po ošetření.
 • Prvních 24 hodin po ošetření je nutné přijímat jenom kašovitou vlažnou stravu, vlažné nápoje a nevyplachovat ústní dutinu.
 • Druhý a třetí den je třeba nadále přijímat jenom kašovitou stravu, nebo žvýkat jenom na straně, kde nebyl proveden chirurgický výkon.
 • První tři dny po zákroku není vhodná horká strava, protože může způsobit krvácení rány.
 • Výplachy dutiny ústním dezinfekčním roztokem provádějte dle pokynů lékaře.
 • V den operace nevyplachujte ústní dutinu, první až třetí den vyplachujte po jídle.
 • Je důležité docházet na kontroly dle nařízení lékaře, a v případě jakýchkoliv komplikací, jako je zvýšená bolest, krvácení atd., kontaktovat neprodleně ošetřujícího lékaře.

Možné komplikace

Zavedení zubního implantátu není 100% bezrizikové. Je to operace, která s sebou může nést některá rizika, například infekci v ráně, alergii na léky, anestezii. U malého procenta lidí se může stát, že se implantát nezhojí, nebo se uvolní z kosti v průběhu několika let. K dlouhodobému úspěchu aplikace implantátu a jeho životnosti přispívá perfektní denní hygiena ústní dutiny.

 

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!