Zubní fazety

Zhotovení zubních faset představuje nejmodernější a nejšetrnější řešení estetických vad chrupu. Faseta je tenký plátek keramického materiálu, který se adhezivně fixuje na přední část jednoho nebo více zubů ve viditelné části chrupu.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Výhody zhotovení zubních fazet na Brandeis Clinic

  • Přímo na klinice máme 2 roboty CEREC. Stomatolog je tedy schopen vyrobit zubní fazetu skutečně na míru každému pacientovi. Zároveň, fazety zhotovené na Brandeis Clinic mají tloušťku 0,3 mm, což jim dodává přirozený vzhled.
  • Disponujeme vlastním T-scanem, který analyzuje skus pacienta. Zhotovujeme fazety, které přesně respektují skus pacienta a nevystavují fazetu nadměrnému tlaku.
  • Používáme keramiku nejvyšší kvality. Ke zhotovení fazet používáme disilikátovou keramiku, nejkvalitnější materiál, ze kterého lze fazetu vyrobit. Disilikátová keramika má přirozený vzhled a extrémně dlouhou životnost (několikanásobně delší v porovnání s živcovou keramikou).
  • Umíme zhotovit až 20 fazet během 1 dne, kdy i pacienti s kompletní úpravou viditelné části chrupu odchází s novým úsměvem v první den ošetření na Brandeis Clinic.
  • Aplikace fazet na Brandeis Clinic je bezbolestná. Na přání pacienta umíme zákrok provést v lokální anestezii či analgosedaci. Druhý způsob znecitlivění preferují především klienti s panickým strachem ze zubaře, kterým analgosedaci podáváme za přítomnosti kvalifikovaného anesteziologa, mezi jehož klienty patřili například členové královské rodiny v Saudské Arábii či Václav Havel.
  • Nabízíme kompletní péči. V týmu stomatologů Brandeis Clinic jsou i zkušení ortodontisté a zubní hygienistky (jedna ze zubních hygienistek Brandeis Clinic působí jako odborný lektor III. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze). Křivé zuby jsme schopni řešit i za pomoci rovnátek. Zároveň jsme schopni průběžně pečovat o zdraví chrupů našich pacientů.
  • Lékařskou péči poskytujeme i na splátky. Spotřebitelský úvěr na stomatologické ošetření zprostředkovávají pracovníci recepce Brandeis Clinic
  • Vstupní konzultace oddělení estetické stomatologie Brandeis Clinic jsou bezplatné
  • Brandeis Clinic pravidelně získává skvělé hodnocení v oblasti čistoty od příslušných státních institucí.

Základem péče o fasety je dodržování zásad ústní hygieny

Díky aplikaci faset budou vaše zuby pevnější a krásnější. Je však třeba naučit se o ně správně pečovat a dodržovat rady dentálního hygienisty.

Máte-li jakékoli další dotazy nebo si přejete domluvit termín nezávazné konzultace o zubních fazetách v Praze s naším stomatologem, kontaktujte nás!

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Více info o zákroku

Krásnější chrup? Anna popsala svoji cestu za dokonalým úsměvem

O pěkných zubech, které jsem vídala na stránkách časopisů nebo v televizi, jsem si mohla donedávna nechat jenom zdát. V mládí jsem nenosila rovnátka, genetické predispozice nebyly zrovna nejpříznivější a na stavu mého chrupu se podepsala i pravidelná konzumace kávy a černého čaje. Číst dále

Keramické fazety – jasná volba při zkrášlení chrupu

Taky občas zatoužíte po krásném úsměvu filmových hvězd? Není to nedosažitelné přání. Elegantním řešením pro estetickou úpravu předních zubů (křivě rostlých, porušených ATB léčbou či prostě barevně nevyhovujících) jsou fazety, tenké plátky z keramiky, které se adhezivně tmelí na lehce zbroušený povrch zubu. Číst dále

Proč je důležité znát sílu skusu?

Máte problémy s bolestí čelistních kloubů? Skřípete zuby? Nemůžete se zbavit bolesti hlavy, šíje a neví si s Vámi rady ani Váš neurolog? Možná je nejvyšší čas absolvovat speciální vyšetření skusu – tzv. okluzní analýzu. Číst dále

Stomatologický robot CEREC: dokonalé zuby na počkání

Moderní stomatologie patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory medicíny. Pokud jde o estetické úpravy chrupu, velký posun nastal především poté, co zubaři začali používat stomatologického robota CEREC. Tento přístroj se totiž umí skvěle vypořádat s rekonstrukcí poničených zubů.  Díky CERECu dokáže zubní lékař svým pacientům na počkání zhotovit zubní korunky, fazety či jiné náhrady zubů. Číst dále

Hollywoodský úsměv po jediné návštěvě stomatologa?

Vzhled chrupu významně ovlivňuje náš život. Moderním a šetrným řešením řady estetických vad předních zubů jsou fazety – tenké keramické plátky, které se lepí na přední plošku jednoho nebo více zubů ve viditelném úseku chrupu. Číst dále

Často kladené otázky

Proč se rozhodnout právě pro fasety?

Fasety mohou nahradit nevzhledné výplně, šetrně vyřešit mezizubní mezery, skvrny na zubech či mechanická poškození zubů. Při volbě odstínu fasety je kladen důraz na to, aby se barva zubu s fasetou co nejvíce přiblížila barvě okolních zubů, případně aby fasety zesvětlily celou linii předních zubů. V neposlední řadě jde o velmi oblíbenou alternativu k bělení zubů. Fasetami lze řešit i výrazné zabarvení zubů, které nelze ovlivnit pouze jejich vybělením.

Jak se zuby připravují na aplikaci faset?

Někdy se může lesklý vnější povrch skloviny zubu odstranit, aby se zajistilo trvalé a kvalitní spojení s fasetou. Množství odstraněné skloviny je nepatrné – přibližuje se tloušťce fasety, takže se velikost zubu prakticky nezmění. Jakmile je zub připraven, provede lékař otisk, který poslouží k vytvoření fasety.

Jak samotný zákrok probíhá?

U metody CEREC® můžete zapomenout na nepříjemné otisky a provizorní náhrady. Fasety vám zhotoví v rámci jednoho sezení. Pomocí intraorální kamery lékař zhotoví optický otisk zubů. Získaná data následně přístroj odešle do frézovacího stroje, kde se během několika minut vytvoří přesná faseta (přístroj lze použít také na zhotovení korunek nebo výplní). Zhotovená vyleštěná faseta se adhesivně fixuje na připravený zub. Úprava zubu i následná fixace faset probíhá v lokální anestezii. Zákrok je tak pro klienta naprosto bezbolestný.

Co se stane poté, co je faseta aplikována?

Po nalepení faset se mohou provádět drobné úpravy. Před prováděním změn je však lepší alespoň pár dnů počkat, než si pacient na fasetu zvykne. Váš zubař bude pravděpodobně chtít fasetu zkontrolovat a doupravit zhruba týden poté, co je nalepena, a ujistit se, zda jste s ní spokojeni.

Jak dlouho mi faseta vydrží?

Životnost faset je obvykle 15 – 20 let. Teoreticky je však životnost faset neomezená, pokud se budete o své zuby pečlivě starat. Pokud se stane, že se díky mechanickému poškození část fasety odštípne, lze fasetu opravit, případně ji nahradit novou.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!