Využijte vlastní tuk tam, kde jej opravdu potřebujete

Novinka v oblasti estetické medicíny - Adivive. Vužijte vlastní tuk tam, kde jej opravdu potřebujete.

Metoda transfer vlastního tuku je známá již několik desetiletí. V současné době se však stává stále populárnější a techniky vedoucí k získání tuku vhodného pro transfer se neustále zdokonalují. Neboť na kvalitě a čistotě tuku závisí výsledek. Skutečnou novinkou v této oblasti je i přístroj Adivive společnosti Palomar, který je nyní dostupný na klinice estetické medicíny Brandeis Clinic — jediný uzavřený sterilní systém sloužící k potřebné infiltraci, následnému odebrání tuku, jeho odstředění a kýžené aplikaci do cílové oblasti.

V čem se liší tuk získaný pomocí Adivive?

Přítomnost kmenových buněk (v orig. adipose derived stem cells) je až 1 milion kmenových buněk v 1 ml. Podíl kmenových buněk (v orig. adipose derived stem cells) je velmi důležitý — určuje totiž, kolik tukových buněk se uchytí a jak budou tukové buňky živeny. Díky speciálnímu pístovému filtračnímu systému uloženému ve stříkačce s odebraným tukem a vysoce výkonné centrifuze je v 1 ml zpracovaného tuku až 1 000 000 kmenových buněk.

Kvalita tukových buněk

Filtrační systém rovněž zajišťuje, aby byla implikována pouze tuková tkáň obsahující mladé a zdravé tukové buňky - starší a poškozené tukové buňky jsou filtračním systémem odstraněny a pravděpodobnost uchycení tuku je tak výrazně zvýšena.

Míra uchycení až 90 % — není třeba transfer opakovat

Vzhledem k vysoké kvalitě tuku a jeho struktuře je u metody Adivive velkou výhodou, že se uchytí více než 90 % aplikovaného tuku. Jiné metody mnohdy takové úspěšnosti nedosahují, proto se často aplikuje tuku více, než je nutné, nebo se transfer musí po půlroce opakovat. Jednoduše se již se ztrátou tuku počítá. Adivive pravděpodobnost neuchycení výrazně snižuje.

Jemná struktura - dokonalá modelace

Tuk z přístroje Adivive je velmi jemných struktur, díky čemuž jej lze použít na jemnější a preciznější modelaci potřebnou obzvláště v obličeji. Ošetřující lékař se tak může zaměřit skutečně na detaily.

 

MUDr. Andrea Musilová z pražské kliniky Brandeis Clinic odpovídá na nejčastější dotazy pacientů, kteří uvažují o využití metody transferu tuku.

Na jaké oblasti lze tuto metodu použít?

Tuk lze využít pro modelaci či zvětšení poprsí, dále ke konturaci obličeje, vyplnění propadlin pod očima, k rejuvenaci rukou, k modelaci zadečku, k vyplnění různých druhů prohlubní (například propadlá jizva apod.).

Co mohu očekávat po zákroku?

Přibližně týden budete v místech aplikace cítit svědění a mírný otok. V dárcovské oblasti může dojít k otoku a modřinám. Je nutné oblast zafixovat na určitou dobu stahovacím prádlem – na jak dlouho, závisí na oblasti a množství odebraného tuku. Podrobnosti jsou řešeny v rámci konzultací.

Odkud se může tuk odsát?

Zdrojem může být v podstatě jakákoli oblast s tukovou tkání. Nejčastěji se však odebírá tuk z břicha, boků či z hýždí. Rozhodnutí je vždy na lékaři.

Jak probíhá zákrok?

Pomocí přístroje Adivive je infiltrován tzv. tumescentní roztok, poté je odebrána tuková tkáň do speciálních stříkaček s filtračním systémem, které jsou vloženy do Adivive k odstředění a filtraci. Z tukové tkáně jsou tímto zpracováním odděleny olejovité struktury, zbytky tumescentního roztoku a staré tukové buňky. Vysoce kvalitní tuk zbavený všech nečistot a skládající se pouze z mladých tukových buněk se následně aplikuje do cílové oblasti.

Proč dát přednost vlastnímu tuku před kyselinou hyaluronovou?

Využití vlastní tkáně je v obecné medicíně vždy upřednostňováno před synteticky vyrobenou látkou. Velkou výhodou je, že vlastní tuk dodá nejenom objem v požadovaných partiích, ale dodá pleti zároveň faktory a látky, které se z problematických oblastí ztrácejí s věkem - vaše plet získá ztracený náboj a jiskru, celkově plet bude působit šťavnatě a svěže. Výplně pomocí kyseliny hyaluronové tento efekt jednoduše neumí.

Jak dlouho tuk vydrží?

Tuk, který se uchytí, zůstane navždy. Bude se chovat jako váš vlastní tuk. Bude tedy reagovat i na změnu vaší hmotnosti. Zjednodušeně řečeno: pokud zhubnete, zmenší se i aplikovaná vrstva. Pokud přiberete, vrstva se zvětší.

 

Moje zdravé já, 1/2014

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.