Výplnĕ vrásek patří mezi nejoblíbenĕjší zákroky estetických chirurgů. Mají jen minimum rizik a vĕtšinou zaručí i výborný výsledek

Trápí vás vrásky, ale stále si nejste jisti, zda jsou ambulantní způsoby omlazení tou pravou volbou? Moderní korektivní dermatologie dokáže procesy stárnutí jednoduše a efektivnĕ zpomalit nebo na čas zcela zastavit. Vhodným způsobem, jak vaši pleť omladit, je například aplikace výplní, které jsou pro estetické chirurgy každodenní rutinou.

Naše pleť s věkem ztrácí svou přirozenou elasticitu a začínají se na ní tvořit vrásky. Na klinice Brandeis Clinic nabízí hned několik způsobů, jak tyto stopy stárnutí zahladit. Výběr nejvhodnějšího postupu přímo pro vás zvolí váš lékař v rámci nezávazné konzultace, odborníci se však netají tím, že osobnĕ preferují práci s výplnĕmi, jakou je například kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová jako i jiné výplňové materiály představuje ideální druh zákroku pro pacientky, které potřebují dostat do tváře či rtů víc objemu, nebo jen vyřešit izolované vrásky, a nemají přitom čas (a mnohokrát ani vĕk) na chirurgické omlazovací operace.

Kyselina hyaluronová je minimálnĕ riziková, zaručující ve vĕtšinĕ případů výborný efekt. Jde přitom o přírodní látku, důležitou a přirozenou součást našeho organizmu. Její podíl v těle s věkem klesá, a i proto na naší kůži vznikají vrásky. Kyselina má totiž hydratační a elastické vlastnosti, které dodávají pokožce hebkost a pružnost. Pomocí kyseliny hyaluronové lze vyplnit nejen jemné i hluboké vrásky, ale také rty, bradu a lícní kosti a díky ní lze provést i celkový minilifting tváře. Efekt je okamžitý a dlouhodobý, není však trvalý.

Druhým typem boje proti vráskám je inejkce krásy. Ta je stejnĕ jako kyselina hyaluronová přírodní látka, která svým způsobem funguje i jako prevence proti stárnutí, kdy v důsledku jeho působení nedostanou vrásky v horní třetinĕ tváře ani příležitost vůbec vzniknut. Snad proto je aplikace injekce krásy jednou z nejrozšířenějších metod k odstranění vrásek. Při aplikaci pod vrásku dokáže injekce krásy dočasně omezit hybnost podkožního svalstva. Výsledkem je dokonale vypnutá pokožka, mimika tváře však zůstává zachována.