Vaginoplastika

Vaginoplastika neboli plastická operace pochvy je chirurgický zákrok, jehož cílem je úprava rozšířené pochvy a poševního vchodu. Vaginoplastiku vyhledávají ženy po porodech, protože řeší problém se ztrátou pružnosti tkání, který vnímají jako nedostatečnost v sexuálním životě. Plastiku pochvy je možné spojit s plastikou hráze.
Plastická chirurgie je samostatným oddělením kliniky, které provozuje MUDr. Andrea Musilová a MUDr. Lucie Kalinová Ph.D.

Popis ošetření

Popis ošetření

Plastika poševního vchodu se provádí v lokální nebo celkové anestezii. Lékař při ní odstraní stávající jizvy (po starších poraněních a sešitích, např. po porodu) a pokusí se poševní vchod vrátit do původních anatomických proporcí. Tím dojde k zúžení vstupu, které je žádoucí.

Před zákrokem

Před provedením operace je nutno absolvovat konzultaci s plastickým chirurgem na klinice a zajistit si všechna lékařská vyšetření, která doporučí. Lékař zároveň pacientce vysvětlí operační postup a pooperační režim. Ve spolupráci s recepcí pak určí vhodný operační termín.

Během zákroku

Vaginoplastika trvá zhruba půl hodiny až hodinu a provádí se v lokální nebo celkové anestezii. Lékař odstraní jizvy po starších poraněních a poševnímu vchodu navrátí původních anatomické proporce. Dosáhne se tak zúžení vaginálního vstupu.

Po zákroku

Klientky mohou pociťovat bolest, která se tlumí analgetiky. V závislosti na podané anestezii (lokální nebo celkové) mohou ženy odejít po dospání domů. Stehy se obvykle vstřebají za 10-14 dní a na kontrolu se žena dostaví po 7-10 dnech po zákroku. Ženy musejí dbát na důkladnou hygienu studenou vodou, a to i několikrát denně. Pomůže i přikládání ledu na operovanou oblast. Pohlavní styk se doporučuje mít po 6 týdnech od zákroku, resp. dle individuální situace.

Kdo může zákrok podstoupit?

Zdravé ženy po dovršení 18 let věku. 

Kdo u nás operaci provádí?

Vaginoplastiku u nás provádí MUDr. Andrea Musilová

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650