TOP 5 důvodů, jak vám úsměv může pomoci v pracovním i soukromém životě

Ať už v rámci přijímacích pohovorů, tak i během jakéhokoliv pracovního kontaktu je úsměv magickým pomocníkem, který obrátí personalisty či spolupracovníky na vaši stranu. Ovšem nejen svět byznysu na úsměvu "stojí a padá". První dojem může být rozhodující i v oblasti života osobního – ostatně, o lásce na "první pohled" jste určitě také slyšeli…

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

úsměv vám může pomoci v pracovním i soukromém životě

V čem (a jak) vám tedy může být úsměv nápomocný?

 1. První dojem je základ, a to jak v rámci komunikace pracovní, tak i té soukromé. Věřte, nebo ne, klíčové jsou při setkání první tři vteřiny. Chcete během nich zaujmout? Usmívejte se! Pokud navíc oslníte i kvalitou vašeho chrupu (pověstným "hollywoodským úsměvem"), ostatní vás budou považovat nejen za chytřejší, ale i čestnější a bohatší, než ve skutečnost jste, a to dokonce o 63 %!
   
 2. Podle výzkumů provedených vědci z amerických univerzit je při pohovorech s personalisty z celých
  85 % důležitý celkový dojem z uchazeče – tedy ne primárně to, co říkáte, ale jak působíte, jaké je vaše charisma. Podle personalistky Lenky Strouhalové lidé, kteří jsou hezcí a pozitivně naladění, nejenže lépe práci hledají, ale také mají obvykle vyšší plat. Milý a přirozený úsměv je tedy velmi cenná zbraň – doprovází-li komunikaci, přispívá k příjemné atmosféře a také navozuje dojem empatie. 
   
 3. Úsměv vám dodá sebevědomí a zvedne náladu. V případě, že váš chrup vykazuje jasné vizuální kvality, vaše zuby jsou krásně rovné a bílé, jistě se jím rádi pochlubíte. A je prokázáno, že úsměv konkrétně při pohovoru vysílá druhé straně signál, že jste si sebou jistí, zároveň však díky němu působíte uvolněně a klidně a nelze vám upřít ani míru jistého entusiasmu. Navíc pokud se budete více usmívat, dokáže vám úsměv navodit lepší náladu i tehdy, když vám nebude zrovna do zpěvu. A nejen vám – úsměv je totiž, jak známo, nakažlivý. 
   
 4. Nehledáte práci ale partnera? I vám úsměv pomůže. Podle Billa Hamiltona, kouče pro seznamování
  a osobní rozvoj, je právě úsměv tím, čím můžete velmi snadno zaujmout potenciální protějšek. Na tom, zda vás druzí budou považovat za atraktivní, se totiž podílí právě kombinace úsměvu a očního kontaktu. Jak tvrdí Hamilton – úsměv a oční kontakt působí jako afrodiziakum a jejich vliv rozhodně nelze podceňovat. A pokud bude váš úsměv dostatečně zářivý a na vaše zuby bude radost se podívat, máte až o 80 % větší šanci, že se váš protějšek do vás zamiluje hned na prvním rande.
   
 5. Chcete být zdraví, štíhlí a bohatí? Smějte se. Úsměv je výhra nejen na poli pracovním či vztahovém, ale i v ryze individuální rovině. Výsledky výzkumů realizovaných ve Velké Británii prokázaly, že jeden jediný úsměv vyšle do lidského mozku stejnou míru stimulace, potěšení a inspirace jako po konzumaci dvou tisíc tabulek čokolády. Efekt jednoho úsměvu na náš mozek je dle studie zároveň srovnatelný se situací, kdy bychom z čista jasna obdrželi 16 000 liber v hotovosti. Co je však nejdůležitější – lidé, kteří se více smějí, se dožívají v průměru vyššího věku (nebo to bude tím, že nemusí sníst tolik čokolády…).

Úsměv je jednoduše nejkrásnější ozdoba každého z nás, přitom náklady na něj jsou v podstatě nulové.
A pokud si z nějakého důvodu nejste jistí, zda je váš úsměv ideální či dostatečně zářivý, můžete se nyní
– v rámci promo akce běžící do 31. 12. 2015 – obrátit na kliniku estetické medicíny BRANDEIS CLINIC,
kde vám naši stomatologové během bezplatné konzultace poradí, jak docílit úsměvu, který rozhodně nenechá nikoho chladným. 

Podívejte se na příběh ženy, které nový úsměv doslova změnil život

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!