Terapie Microjehlami Skin rolla

Omládněte za pomoci séra s vysokou koncentrací vitamínů, nebo peptidů či výtažků z kmenových buňěk. Aplikace mikrojehličkami zajišťuje vyšší absorpci látek a výraznější efekt v porovnání s aplikací podobných látek v podobě krémů.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

1.       Velmi účinně stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu – čímž vyplňuje a zpevňuje kůži zevnitř.

2.       Několika násobně zvyšuje vstřebávaní látek aplikovaných na pokožku, například vitamínů, peptidů, či výtažků z kmenových buněk. Tím výrazně napomáhá hojení a omlazení vnitřních i svrchních částí kůže.

Co můžete očekávat

 • zjemnění a vyhlazení jemných a středních vrásek
 • zlepšení elasticity, a síly kůže
 • zlepšení vzhledu jizev, hlavně jizev po akné
 • stažení rozšířených póru a sjednocení tónu pleti

Mechanismus účinku

Na kůži se nanese sérum s vysokou koncentrací vitamínů, nebo peptidů či výtažků z kmenových buněk a následně se kůže roluje válečkem, který má ostré jehličky délky 0,2 mm až 3 mm. Jehličky přepichují svrchní část kůže, až do její střední části. Tělo na to reaguje tím, že v místech tohoto poranění zahajuje proces hojení a spouští kaskádu omlazujících procesů, tvorbu růstových hormonů, s vyšší tvorbou kolagenu a elastinu. Válečkování se může provádět, bez nanesení séra na kůži a i bez séra má výše zmíněné účinky. Když se před rolováním nanese ještě sérum, látky ze séra se dostanou až do střední části kůže, a to v několikanásobně vyšší koncentraci než bez válečkování. Je totiž prokázáno, že účinné látky v krémech, nebo séru se nedostanou do střední vrstvy kůže, anebo jen v minimálním množství. Terapie mikrojehlami je schopné zvýšit absorpci účinných látek nanesených na kůži 2. -100., dle velikosti molekul. Dermaválečky s délkou jehliček do 0,3 mm jsou určeny pro domácí využití a dermaválečky s délkou jehliček od 0,5 do 3 mm jsou určeny pro profesionální využití.

Efekt terapie

Výsledky této metody, když je prováděná správně a s delšími jehličkami – tj. minimálně 0,5 mm a víc jsou srovnatelné s výsledky ošetření laserem, nebo hlubokým chemickým peelingem. Navíc se doporučuje používat následně na domácí použití váleček s jehličkami do 0,3 mm plus sérum, které doporučí dermatologický specialista, dle typu problému, které chceme vyřešit (vrásky, pigmentace, jizvy atd…)

Výhody terapie jehlami na Brandeis Clinic

 • ambulantní profesionální ošetření provádí jen dobře proškolený personál, který ví jakou délku jehliček na který typ pleti použít, aby bylo dosaženo optimálního výsledku.
 • využíváme vysoce účinná séra, většinou od britské firmy Medik8, nebo Jihokorejské firmy Caregeen, například serum Dermaheal Stemcrum SR, které obsahuje jedinečné výtažky z kmenových buněk.
 • používáme dermaroller Skinrolla, britské výroby, který má titanové, jemné ale ostré břity, které znemožňují podráždění kůže způsobené ztupenými jehličkami.
 • každá titanová jehlička je pozlacena z důvodu vyšší sterility a antibakteriálního účinku
 • tento dermaroller má bezpečnostní prvky zamezující ulomení nebo odlepení jehliček
 • má CE certifikaci, je registrována jako zdravotnický prostředek
 • Dermaroller Skinrolla na domácí použití má vyměnitelnou hlavici (nižší náklady při výměně derma válečku po 3-6 měsících)
 • je vhodný pro všechny typy pleti Fitzpatrick I-VI
 • je vhodný pro ošetření obličeje i těla
 • je určený pro opakované použití jednou osobou
 • je dodán ve sterilním balení 

Průběh ošetření

Cílovou oblast nejdřív dezinfikujeme. V případě, že je zapotřebí použít jehličky delší než 0,5 mm, na cílovou oblast kůže nejdřív naneseme znecitlivující krém. Po cca 40 minutách krém setřeme a danou oblast několikrát rolujeme. V případě, že jsou použity jehličky o délce 1 mm a víc, na kůži můžou vzniknout tzv. petechie, což jsou drobné krevní výronky do kůže velikosti vpichu špendlíku. Tento vedlejší efekt je žádoucí a zvyšuje hojící a omlazující efekt rolování.

Ambulantně se terapie mikrojehlami doporučuje 2. - 4. ročně. Na domácí použití  se doporučuje  dermaváleček s kratšími jehličkami do 0,3 mm s využitím 2-3 krát týdně.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Často kladené otázky

1.     Co to je derma váleček?

Dermaváleček Skinrolla je váleček s mikrojehlami na povrchu. Tento váleček umožňuje vpravit účinné látky obsažené v séru do epidermis a dermis, tedy nejen do svrchní části kůže, ale i do střední části kůže, tam kde to potřebujeme. Účinné látky obsažené v krémech a sérech do střední části kůže neproniknou a když tak jen v minimálním množství, přibližně 1-3 %.

 

2.     Existují různé typy derma válečků?

Ano, existují. Pro domácí použití se využívají válečky s jehličkami do 0,3 mm délky. Válečky s delšími jehličkami jsou určeny jen pro odborné použití na klinice.

 

3.     Proč derma váleček používat doma?

 • radikálně zvyšuje absorpci krémů a sér
 • napomáhá vyhlazení vrásek
 • zlepšuje vyhlazení jizev, speciálně jizev po akné

 

4.     Jak se doporučuje kombinovat ošetření derma válečku s botulotoxinem, výplněmi, chemickými peelingy a IPL?

Botox, výplně: Derma válečky se mohou používat v kombinaci s botulotoxinem nebo výplněmi. Derma válečky používáme, jakmile je pokožka zahojená, takže se doporučuje začít s terapií cca 2 týdny po aplikaci botoxu.

Co se týče výplní na bázi kyseliny hayluronové, můžou se do pleti dodávat právě válečkováním.

Doporučuje se metoda, kdy nejdřív použijeme lokální znecitlivující krém, následně píchneme výplň a poté pleť rozválečkujeme. Tato dvojitá metoda přináší opravdu dobré výsledky.

 

Chemický peeling: Chemický peeling se taktéž může kombinovat, kombinace je velmi účinná pro indikaci hyperpigmentace a pro jizvičky po akné. Obecně se doporučuje 2-4 týdenní ošetření (záleží na síle chemického peelingu). V prvním týdnu se aplikuje chemický peeling, ve třetím týdnu se provede válečkování. Takto se pokračuje, dokud se nedocílí požadovaného výsledku.

 

IPL: kombinace IPL a derma válečku je účinná obzvláště pro hyperpigmentaci. Je však důležité nechat pokožku mezi jednotlivými ošetření nejdříve zahojit, aby nedošlo k iritaci. Doporučuje se tedy alespoň 3 týdny pauza mezi jednotlivými ošetřeními. IPL může také zvýšit senzitivitu pokožky na sluneční záření, proto se doporučuje nevystavovat pleť přímému sluníčko a používat přípravky s vysokým UV faktorem.

 

Pro všechny kombinace platí stejné pravidlo: pokud se provádí válečkování lékařskými derma válečky (1 a více mm), je nutné počkat alespoň 6 týdnů, dokud se pokožka nezahojí. 6 týdnů je dostatečný čas pro zahojení pokožky a pro tvorbu nového kolagenu.

Takže po 6ti týdnech od válečkování může jít pacient znovu na botox, IPL apod.

 

5.     Je nějaká limitace pro různé barvy pleti- např. pro tmavou pleť  (Indie, Jižní Amerika apod.)

Válečkování je vhodné pro všechny typy pleti. Není zde risk post- zánětlivé hyperpigmentace, protože melanocyty zůstávají netknuté.

 

6.     Pro jaké typy jizev je válečkování vhodné? Jak stará jizva musí být?

Válečkování se doporučuje pro jizvy, které jsou způsobené projevy akné, planými neštovicemi nebo pooperační jizvy, či jizvy vzniklé zraněním. Propadlé jizvy budou pomocí procesu regenerace a produkcí nového kolagenu znovu vyplněny. S válečkováním se doporučuje začít po zahojení jizvy, doporučuje se cca 6 měsíců po jejím vzniku. Prozatím nebylo evidováno, že by válečkování způsobilo vznik keloidní jizvy (týká se pacientů, kteří nemají sklon k tvorbě keloidních jizev).

 

7.     Je možné ošetřovat keloidní a hypertrofické jizvy s derma válečkem velikosti 1-2mm. Je možné kombinovat váleček s krémem s kortikoidy?

Hypertrofické a keloidní jizvy se momentálně nedoporučují ošetřovat derma válečkem. Tento typ zjizvení je způsobený již nadměrnou produkcí kolagenu. Takže tyto jizvy jsou považovány za kontraindikaci.

 

8.     Pro jaký typ pigmentace se válečkování doporučuje? Je možné jej používat i u melasmy?

Válečkování je doporučováno pro všechny typy hyperpigmentace, je však důležité rozlišit příčiny a řešení. Solární pigmentace je viditelná na místech, které jsou přímo ozařovány slunečním světlem, a toto světlo aktivuje melanocyty k abnormální produkci melaninu, což vede ke vzniku tmavších fleků převážné v oblasti tváře. U melasmy může být příčinou hormonální nerovnováha (vzniká v těhotenství, dlouhodobá indikace antikoncepce apod.). Melasma je odolnější a hůře se léčí. Válečkováním můžeme ošetřovat oba typy pigmentace, protože u obou se snažíme redukovat aktivitu pigmentu. Nicméně u melasmy je potřeba taktéž řešit hormonální nerovnováhu a válečkování se neprovádí u těhotných žen. Výsledky válečkování je možné podpořit sérem White Balance serum od britské firmy Medik8 v kombinaci s derma válečkem na domácí použití.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!