Stárnout se dá i s grácií. Nezapomínejte se usmívat očima!

Anna Brandejs o neinvazivních liftingových metodách, o životě, dlouhé cestě ke splněnému snu a spokojenému životu

Anna Brandeis (47), majitelka distribuční firmy Medaprex a estetické kliniky Brandeis Clinic

Původní profesí jste zvěrolékařka, jak jste se dostala k estetické medicíně?

Když jsem skončila školu dva roky po revoluci, hledali tenkrát veterináři jen těžko uplatnění, protože se rozpadala zemědělská družstva. Dva roky jsem se proto věnovala vědecké práci v oblasti biochemie, ale nemohla jsem z toho vyžít. Tak jsem stejně jako spousta mých kolegů začala dělat reprezentanta farmaceutické firmy. Nejdříve jsem měla na starosti diabetickou divizi, pak ortopedii, až jsem se nakonec dostala k dermatologii.

A dnes máte jednu z nejlepších distribučních firem pro estetickou dermatologii a lékařskou kosmetiku...

Ano, po šesti letech jsem se rozhodla odejít a založila si vlastní firmu. Dodáváme zdravotní techniku a kos­metiku běžným spotřebitelům, ale i do většiny estetických klinik.

Měla jste tedy při výběru přípravků šťastnou ruku?

Ano, asi i díky tomu, že jsem se dva roky věnovala biochemii. Když něco vyberu, musím to mít potvrzené kli­nickými studiemi. Umím si je pročíst, rozumím jim a vím, kde byly publikovány. I proto se domnívám, že většina našich přípravků má šanci na konkurenčním trhu přežít.

A odtud už byl tedy jen krůček k založení vlastní estetické kliniky?

Díky práci v Medaprexu jsem poznala estetický byznys a líbil se mi. Žiju částečně i ve Švýcarsku, kde jsem také čerpala inspiraci a říkala si, že by si i Česká republika zasloužila švýcarskou kvalitu. Brandeis Clinic jsme otevřeli před půl rokem a nabízíme komplexní péči od plastické chirurgie, stomatologie, korektivní i laserové dermatologie až po preventivní medicínu.

A testujete všechno i na sobě?

Ze začátku jsem zkoušela opravdu všechno. Ale moje pleť se po tom množství přípravků stala přecitlivělá, zarudlá a olupovala se, takže jsem s tím musela přestat. Oblíbila jsem si značku Medik8. Na jejich přípravek Red Alert nedám dopustit, perfektně zklidní citlivou pleť. Jinak kolem otevření kliniky byla spousta práce, takže jsem toho zatím moc nestihla. Zkoušela jsem botulotoxin, trochu výplně, ráda zajdu na neinvazivní lifting přístrojem Pelleve a nechala jsem si dát na zuby fazety. Z toho jsem opravdu nadšená

Ted', když máte více času, chystáte se ještě na další procedury?

Ano, ale podstupuji spíš ty miniinvazivní zákroky a ne chirurgické, protože s nimi nejsou spojená téměř žádná omezení. Třeba prsa jsou přece již trochu větší zákrok, a když si představím, že minimálně první tři dny budu vyřazená z provozu... Na druhou stranu, ty výsledky jsou potom tak krásné! Ale ještě počkám, neživím se tělem, můj manžel je o 20 let starší a líbím se mu i tak.

Jaký je podle vás estetický trend budoucnosti?

Velmi sofistikovaný. Je to kombinace více metod, ale nejde o nic urputného, žádné velké výplně ani nafouklé rty. Od každého trochu, botulotoxin, výplně, laser nebo zpevnění pleti pomocí nití. Cílem je ale přirozenost. Můžete vypadat o deset let mladší, ale nechtějte v šedesáti vypadat na třicet. Málo lidí ví, že když chodíte často na botulotoxin, svaly atrofují a spadnou vám víčka. Nemluvím o tom, že se přestanete smát očima, což je velmi důležité. Lidé vás pak vnímají jako lepšího člověka.

Když odhlédneme od estetických zákroků, jak o sebe pečujete?

Mám toho hodně načteného, ale úplně se tím neřídím. Nicméně od přírody velmi dobře spím. Moje postel je moje jeskyně a bez ohledu na to, kolik stresu přes den zažívám. Když spím, tak spím průměrně devět hodin, a to mi hodně pomáhá. Také celý život trochu sportuji, mám psa, se kterým chodím několikrát týdně na cvičák, a dovolila jsem si luxus vlastní posilovny. Pokud jde o stravu, tak často jím v hotelu Paříž, který s manželem vlastníme, ale diety nedržím. A mimo dobrého jídla tam máme i sbírku fantastických vín a věřte, že každý večer si dám a nezůstane jen u deci. A pak asi tak dobře spím.

Co je podle vás pro ženu důležité, aby stárla s grácií?

To je velmi individuální. Důležité je pěstovat zdravé sebevědomí. Starejte se o sebe, snažte se vypadat mladší, ale nepřehánějte to. Udržujte se celkově, lidé z vás věk stejně vycítí. Můžete mít obličej bez jediné vrásky, ale bude vám to k ničemu, když nebudete mít energii, nebudete sportovat, setkávat se s mladými lidmi a nebudete veselý a šťastný člověk.

 

Žena a život - lifestylový časopis pro ženy, 6/2014

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.