Sklerotizace žilek

Téměř polovina dospělé populace trpí na křečové žíly neboli varixy. Jde o rozšířené vinuté žíly, které vznikají v důsledku poškození žilní stěny. U žen je vídáme dvakrát častěji než u mužů. Velmi časté jsou i tzv. metličky, tedy drobné poprskané modrofialové žilky, které se vyskytují buď samostatně nebo ve shlucích.

Popis ošetření

Žilky jsou způsobeny nedostatečným odtokem krve z dolních končetin způsobeným postižením žilních stěn a nedomykavostí žilních chlopní. Vliv na jejich vznik mají genetické dispozice, ženské hormony, nadváha nebo těhotenství. 

Popis ošetření

Sklerotizace žil představuje účinnou metodu, která je vhodná pro menší žilky do průměru 4 mm. Malé množství sklerotizující látky se injekčně aplikuje do postižené žíly, která je tím zevnitř nenávratně narušena, zajizví se a postupně vstřebá. Účinnost sklerotizace je 80-90 %. Součástí ošetření je důkladná komprese ošetřených žil, pomocí stahujících obinadel a punčoch, aby byl zajištěn dobrý estetický i zdravotní výsledek.

Před zákrokem

Zákroku předchází konzultace s lékařem, který vyhodnotí, zda je tento typ ošetření pro pacienta vhodný. Žádné další přípravy není třeba.

Během zákroku

Ošetření se provádí ambulantně a nepředstavuje pro klienta zásadní omezení. Bolestivost zákroku je minimální, protože látka aplikovaná do žilek obsahuje anestetikum. Někteří klienti uvádějí pocit slabého štípání nebo pálení během ošetření.

Po zákroku

Bezprostředně po zákroku doporučujeme 30 minut intenzivní chůze. Může se vyskytnout pocit mírné zhmožděniny v ošetřované oblasti. Modřiny vznikají vždy a vymizí do 2 týdnů. Během hojení a vstřebávání větší žíly se často objevují bouličky. Doba hojení je individuální, od týdnů po měsíc. Vstřebání žil lze podpořit aplikací speciálního hojivého krému. Případné komplikace minimalizuje nošení kompresních bandáží (4 dny) a punčoch (3 týdny) po zákroku. Případnou bolest lze tlumit podáním běžných analgetik.

Minimálně měsíc je třeba vynechat opalování, saunu, masáže a delší cestování. Sportovní aktivity konzultujte s lékařem, nedoporučují se takové sporty, kde je vyšší riziko úrazu.

U osob trpících nízkým tlakem se vzácně objevuje kolaps či zvýšené bušení srdce. Může se rozvinout alergická reakce na podanou látku, déletrvající pigmentace či zánět žíly v jiném místě.

Kdo může podstoupit zákrok

Předpokladem je dobrý zdravotní stav klienta. Výkon by neměly podstoupit těhotné a kojící ženy, osoby se sklonem ke zvýšené srážlivosti krve, k alergiím, astmatu.

 

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!