Proč vám padají vlasy a co s tím na Brandeis Clinic dokážeme udělat?

Kvalitu vlasů podpoří jak speciální přípravky vlasové kosmetiky, tak doplňky stravy nebo lepší strava obecně. A když ani jedno nepomůže, stále existuje možnost zvaná vlasová mezoterapie. V různých obdobích života můžeme zaznamenat zvýšené vypadávání vlasů. Na vině může být roční období (vlasy tradičně vypadávají nejvíce na jaře a na podzim, což je dáno biologicky), velký vliv na hustotu vlasů mívají hormonální a stresové vlivy, případně užívání některých léků včetně hormonální antikoncepce, antidepresiv a medikamentů na ředění krve.

Vypadávání vlasů ovlivňují samozřejmě také celkové choroby organismu, zejména onemocnění štítné žlázy, syndrom polycystických vaječníků nebo některá autoimunitní onemocnění. Zvýšené padání vlasů pozorujeme i s rostoucím věkem nebo po drastických dietách, které mohou organismu způsobit šok nebo nedostatek některých z důležitých živin. Pro zachování husté kštice je klíčové zejména železo, vitamíny ze skupiny B a dostatečné množství bílkovin ve stravě.

Problém zjistíme z krevního vyšetření

Jak je vidět na širokém spektru možných příčin vypadávání vlasů, zjistit konkrétní důvod problémů s vlasy nebývá jednoduché. Určitě jej nelze stanovit pouze na základě ústní nebo dokonce emailové konzultace s lékařem. Na klinice Brandeis Clinic využíváme ke stanovení příčiny vypadávání vlasů laboratorní testy. Jedná se o vyšetření štítné žlázy, během něhož určíme stav hormonu TSH, dále zkoumáme hladinu železa v krvi, celkový bilirubin, testosteron, hladinu hormonů SHBG a DHEA. Provádíme také jaterní testy, kdy vyšetříme hladinu jaterních enzymů ALT a GMT, a krevní obraz a diferenciální rozpočet leukocytů. Toto vyšetření probíhá ve spolupráci s internistou na naší klinice. Po získání všech výsledků z provedených testů může naše dermatoložka stanovit příčinu nadměrného vypadávání vlasů a předepsat léčbu, která bude skutečně fungovat.

Co vám pomůže?

Existuj lokální přípravky pro zlepšení kvality vlasů, například sérum proti vypadávání vlasů Renokin. To při pravidelném používání zastavuje vypadávání vlasů a podporuje jejich opětovný růst. Díky speciální technologii nanokapslí dopraví toto sérum účinné látky až do vlasových váčků. Ty jsou vyživené a zdravé, a mohou tak produkovat nová vlasová vlákna. Viditelné výsledky přináší používání séra Renokin již po třech až čtyřech měsících. Pro zlepšení stavu pokožky hlavy a vlasů doporučujeme kromě séra používat i šampon proti vypadávání vlasů Renokin a Renokin kondicionér pro revitalizaci vlasů. Účinnost vlasové kosmetiky Renokin prokázaly objektivní klinické studie. Problém vypadávání vlasů napomáhají vyřešit i vhodně zvolené potravinové doplňky. S exkluzivním doplňkem stravy BEAUTIFUL HAIR by Brandeic Clinic snadno doplníte chybějící živiny, které jsou zodpovědné za špatný stav vlasů a jejich vypadávání. Pro viditelné výsledky je třeba jej užívat dlouhodobě (alespoň půl roku), protože důsledky nedostatku některých živin a jeho vlivu na vlasy se projevují dlouhodobě, a obdobně dlouho pak samozřejmě trvá, než se stav věcí změní. Jaké živiny vám BEAUTIFUL HAIR by Brandeis Clinic dodá? Biotin, selen, zinek, měď, vitamíny B2 a B3. Ty zajistí výživu vlasových folikul, omezí vypadávání vlasů a zpomalí jejich šedivění.

Mezoterapie dopraví účinné látky rovnou dovnitř kůže

S vypadáváním vlasů může pomoci i ošetření zvané vlasová injekční mezoterapie. Jeho princip je prostý: ultratenkou jehlou či válečkem s jehličkami se do střední vrstvy pokožky hlavy vpraví účinné látky, které stimulují regeneraci kůže a vyživí vlasové folikuly. Díky injekční aplikaci dochází k většímu prokrvení pokožky na hlavě, což ještě více zlepšuje stav vlasů i kůže. Mezi účinné látky, které jsou prostřednictvím vlasové mezoterapie do kůže transportovány, patří například komplex minerálů, stopových prvků, peptidů nebo růstových faktorů či kmenových buněk. Také injekčních mezoterapií se na Brandeis Clinic nabízí více typů. V rámci Dermaheal HL aplikujeme do kůže ve vlasové části hlavy speciální roztok s komplexem vitamínů, biomimetickými peptidy, aminokyselinami, minerály a dalšími látkami pro podporu růstu vlasů. Účinky jsou patrné již do jednoho měsíce po ošetření, a patří mezi ně zastavení nadměrného vypadávání vlasů a celkové zlepšení stavu vlasové pokožky. Během tří měsíců od aplikace dochází k viditelnému zlepšení kvality vlasů. Většina klientů po ošetření Dermaheal HL pozoruje i zvýšený růst nových vlasů. Další metodou je Dermaheal Stem Crum HL, kdy se do vlasové části hlavy dermarolerem aplikuje roztok, tentokrát s růstovými faktory, biotinem a kmenovými buňkami. Ty způsobí revitalizaci vlasových váčků, a tím pádem zastaví padání vlasů a obnoví jejich růst. Speciální složení roztoku podpoří množení vlasových buněk. Vlasy do jednoho měsíce přestanou vypadávat a k obnovení jejich růstu dochází po třech měsících po ošetření. Při PRP terapii pomocí vlastní plazmy aplikuje lékař za účelem zlepšení stavu vlasů a redukci jejich nadměrného vypadávání injekčně do pokožky hlavy klientovu vlastní krevní plazmu, která je obohacena o krevní destičky. Ty obsahují množství růstových faktorů a proteinů. Díky tomu dochází k regeneraci vlasové pokožky a vlasových kořínků. Ze zdravých vlasových kořínků vyrůstá pevnější vlasové vlákno a je méně náchylné k tomu, aby vypadlo. Prvním hmatatelným výsledkem je omezení vypadávání vlasů, dlouhodobě lze pozorovat zlepšení kvality vlasů a jejich zvýšení růst, a to dokonce i v oblastech lysin. Výhodou plazmaterapie oproti ostatním metodám je, že je přesně „šitá“ klientovi na míru, protože se účinná látka získává z jeho vlastní krve. Nehrozí tak riziko alergických či imunologických reakcí. Dalším pozitivem je, že ošetření není pro viditelný efekt nutné opakovat tak často, většinou stačí tři sezení.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!