Problémy rozmotávám po kousku aneb Životní příběh Anny Brandejs

„Nikomu nepřeje štěstí 24 hodin denně 365 dní v roce, ale když člověk potíže zvládne, je to úleva a povznášející pocit," říká v rozhovoru pro časopis Vlasta Anna Brandejs.

„Nikomu nepřeje štěstí 24 hodin denně 365 dní v roce,“ říká Anna. „Ale když člověk potíže zvládne, je to úleva a povznášející pocit."

Začala jsem u veteriny

Léta jsem měla sen, který se teprve před pár týdny splnil. Po studiu veterinárního lékařství jsem začínala na katedře biochemie, ale tehdy tady bylo opravdu špatné technologické vybavení a taky velmi malý plat. Proto jsem šla pracovat jako obchodní reprezentantka farmaceutické firmy. Protože jsem ale chtěla něco „svého", začala jsem dovážet ortopedické pomůcky. Nakonec mi učarovala estetická medicína. Ráda cestuji po kongresech a hledám novinky, od laserů třeba po prsní implantáty. Vím, že vzhled není to nejdůležitější, ale když lidé dobře vypadají, cítí se spokojenější. Snila jsem o vlastní klinice, která jim k tomu pomůže.

Lidé se při odchodu usmívají

Nebyla to vůbec jednoduchá cesta, je to výsledek dvaceti let práce a taky podpory mého manžela. V zahraničí jsem viděla, že estetické kliniky mohou mít nejlepší specialisty i technologie a k tomu nabízet i krásné prostředí. Hledala jsem co nejhezčí prostory a lidi, kteří mají morálku, jsou inteligentní a profesionální. Takových je bohužel málo, takže jsem šťastná, že se mnou pracují. Estetická medicína je jedním z nejkrásnějších oborů na světě. Pomáhá zdravým lidem cítit se lépe ve své kůži. Když vidím, jak se po ošetření lidé usmívají a jsou šťastní, nic pro mne nemůže být větší satisfakcí.

Někdy se jen tak toulám

Věci většinou zvládám levou zadní, ale i mě potkávají problémy. Když se zdají neřešitelné, vzpomenu si, že už jsem si v životě párkrát říkala, že něco nejde, a nakonec to vyšlo... Když si chci udělat radost, jedeme s manželem třeba do Vídně, jen tak se touláme ulicemi a koukáme na lidi a na památky. Anebo si doma hrajeme s vnoučaty. Moje motto zní: Clara pacta, boni amiciJasné vztahy, dobří přátelé.

 

Vlasta - jediný opravdu český týdeník pro ženy, 7/2014

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.