Prevence, Interna, Kardiologie

Abychom měli opravdu dobrý pocit

Pečujeme o svůj zevnějšek, chodíme cvičit, dobře se stravujeme, můžeme být se sebou spokojeni. Avšak předpokladem opravdu dobrého pocitu ze sebe sama je zejména to, že se budeme těšit pevnému zdraví. Proto jsme se rozhodli, že v Brandeis Clinic rozšíříme naši esteticko korektivní péči též o preventivní vyšetření zaměřené na odhalení prvních příznaků civilizačních chorob. Abychom šetřili Váš čas, vše provedeme na naší klinice během pár hodin. Stačí se jen domluvit s naším lékařem na čase, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Včasným vyšetřením dokážeme např. podchytit:

 • choroby srdce a oběhového aparátu
 • nemoci zažívacího ústrojí
 • cukrovku
 • abnormality hladiny tuků v krvi
 • choroby štítné žlázy
 • onemocnění ledvin a močového traktu
 • chybění některých vitamínů a dalších pro tělo nezbytných látek
 • určitá onkologická onemocnění
 • rozvíjející se psychosomatická onemocnění

Co všechno preventivní prohlídka zahrnuje?

Nezbytnou a současně i velice přínosnou součástí každého vyšetření je cílený rozhovor s lékařem - tzv. osobní a rodinná anamnéza (historie). Nebojte se nám svěřit se svými obavami a prvními signály, které na svém těle pociťujete. Důležité je pro nás též vědět, jakými nemocemi trpí vaši nejbližší rodinní příslušníci. Díky těmto informacím můžeme např. vhodně upravit panel krevních testů a naplánovat další doplňující vyšetření. V návaznosti na anamnestické údaje následuje detailní rozbor zdravotních potíží.

Odběr krve

krevní rozbor stále zůstává základní diagnostickou metodou. Dozvíme se z něj velké množství důležitých údajů o zdravotním stavu klienta. Spektrum standardně vyšetřovaných parametrů upravujeme individuálně dle anamnestických údajů a klinického vyšetření o podrobnější ukazatele např. onkologické markery, parametry alergických a autoimunitních onemocnění apod.

Vyšetření moči

poskytuje nám základní přehled o stavu ledvin a vnitřního prostředí organismu. Zachycení přítomnosti krve, cukrů nebo bílkovin dává jasný signál o počínajícím problému. Na základě výsledků orientačního chemického rozboru moči můžeme indikovat další upřesňující vyšetření.
EKG - elektrokardiografie - základní kardiologické vyšetření. Jde o metodu zaznamenávající křivku elektrické aktivity srdce snímáním elektrických potenciálů z hrudníku a končetin. Můžeme z ní vyčíst, zda Vaše srdce funguje správně nebo ne. Test není bolestivý, pouze Vám přiložíme snímače na hrudník, zápěstí a kotníky. Samotné "natočení" EKG křivky trvá zhruba minutu.

Zátěžová ergometrie

jedná se o zátěžový test srdce a oběhového aparátu jízdou na kole, předpokládá Vaši sportovní fyzickou aktivitu. Během jízdy na rotopedu budete postupně vystaveni stupňující se zátěži za současné monitorace ekg a krevního tlaku. Výsledkem jsou kromě zhodnocení Vaší celkové kondice zejména informace o možném postižení srdečních cév aterosklerozou (ucpávání tepen) a případných změnách srdečního rytmu při zátěži. Zjistíme-li podezření na zúžení srdeční tepny, zajistíme Vám koronarografické vyšetření v jedné z předních pražských nemocnic.

Sonografie ( ultrazvuk )

sonografický přístroj vybavený různými sondami pro vyšetření tělesných orgánů umožňuje vyšetřit jejich strukturu, velikost a případně i funkci.

Provádíme:

 • sonografii břicha (ledvin, jater, slinivky břišní, sleziny, aorty)
 • echokardiografii ( ultrazvukové vyšetření srdce hodnotící velikost a výkon srdečních oddílů, strukturu a funkci srdečních chlopní)
 • sonografii štítné žlázy ( hodnotíme velikost, přítomnost cyst, uzlů)
 • sonografii prostaty a varlat ( k posouzení zvětšení a případných nádorových změn)
 • sonografii velkých cév - krčních tepen (karotid) k posouzení rizika mrtvice, ultrazvuk tepen nebo žil rukou či nohou - k posouzení výskytu aterosklerotických změn (ucpávání tepen), odhalení žilní trombozy, křečových žil...

Váš komfort je pro nás na prvním místě

Češi drží smutné prvenství v zanedbávání preventivních prohlídek mimojiné proto, že absolvovat komplexní vyšetření je spojeno s nutností navštěvovat různá oddělení zdravotnických zařízení často s dlouhými čekacími lhůtami. Naši specialisté Vám tato vyšetření poskytnou během jedné návštěvy v čase, který Vám nejlépe bude vyhovovat. Nesmírnou výhodou je naprostá diskrétnost a individuální přístup lékaře, který se Vám bude kompletně věnovat a prezentovat výsledky provedených vyšetření.