Pleť může při náročném cvičení trpět

Chodíte pravidelně cvičit, protože si chcete udržovat krásně tvarovanou postavu, cítit se lépe, předcházet civilizačním chorobám, odbourávat každodenní stres a mít celkově ten dobrý pocit, když se z fitness centra vracíte příjemně unavení? To je v pořádku. Cvičení prospívá také nejrozsáhlejšímu orgánu vašeho těla: pleti. Pomáhá ji prokrvovat, vyživuje buňky a udržuje svalový tonus. Ale všeho moc škodí, říká jedno staré úsloví. Je důležité, abyste poznali, kdy cvičíte nadmíru. Kůže může trpět vysílením, vznikají na ní pak vrásky, strie a nerovnosti. Jak se vyvarovat poškození pleti, a co dělat, když už k němu došlo, se dovíte v textu dále.

Běžecký obličej 

Intenzívní běh může způsobit, že kůže na tvářích začne být povislá a dojde k předčasnému stárnutí i v dalších oblastech v důsledku spalování příliš velkého množství podkožního tuku. Podle toho, kde vás povislá kůže trápí, lze problém řešit třeba nechirurgickými zákroky, jako jsou výplně kyselinou hyaluronovou, které jsou rychlé a efektivně dodají tvářím na objemu, který ztratily.

Sluneční paprsky

Škodlivým UV paprskům způsobujícím vrásky, povislou kůži anebo sluneční skvrny jsou vystaveni hlavně běžci, cyklisté, plavci a vlastně kdokoli, kdo pobývá venku v řádech hodin. Při vyšší míře poškození nemusí být kůže schopna sama vyrovnat produkci kolagenu a elastinu, které ji udržují mladou a vypnutou. Řešení představují ošetření jako je IPL, laserový resurfasing nebo chemický peeling. Ale nejlepší je prevence. Noste pokrývku hlavy, sluneční brýle a používejte krém s minimálním ochranným faktorem 30 na všechna místa, která jsou vystavena slunci. Tedy hlavně na obličej, krk, dekolt a ruce. Na trhu jsou k dostání speciální krémy na obličej, které pomáhají předcházet ucpaným pórům a pupínkům a zároveň mají i vysoký ochranný faktor, což oceníte nejen během cvičení.

Tuk vzdorující cvičení

Cvičením dosáhnete vypracovaného těla, ale pravděpodobně se stane, že některé partie se vám bude dařit vyrýsovat lépe než jiné. Abyste se vyhnuli nesouměrným křivkám, můžete se rozhodnout pro liposukci. Ta pomůže vykreslit kontury na místech, kde se to daří jen obtížně, tedy například v horní části paží nebo na břiše. Pokud se rozhodnete pro liposukci, rozhodně se svěřte do rukou odborníka, kterým je jedině plastický chirurg. Ten vám doporučí vhodný způsob, jak se odolávajícího tuku zbavit. Cvičení je zásadní proto, abyste se cítili dobře a i tak vypadali. Ale jako se vším, i zde je třeba nalézt zdravou rovnováhu mezi tím, kdy je pro vás přínosné, a kdy vám může uškodit.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!