Ošetření botulotoxinem

Dokonalá pleť během pár minut! Odstranění vrásek botulotoxinem navíc působí jako prevenci proti tvorbě hlubokých vrásek. Přijďte si k nám pro mladistvý vzhled.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Vrásky se na obličeji objeví po určitém čase u každého, může to být od stresu, smíchu, sluníčka nebo dáno geneticky. Za pomocí ošetření botulotoxinem můžeme dočasně omezit funkčnost mimických svalů a vyhladit vrásky, které se nad nimi tvoří. Botulotoxin je totiž přírodní látka obsahující toxiny zabraňující přenosu nervosvalového impulzu. Zabráňuje tak svalu v jeho smršťování, což je hlavní příčinou tvorby vrásek.

Na Brandeis Clinic využíváme nejlepší a na světě neuznávanější materiál – originální Botox® od firmy Allergan. Ten poskytuje předvídatelné, jemné výsledky, takže vypadáte jako vy, pouze s méně nápadnými vráskami. Jedné se také o první a jedinou léčbu schválenou agenturou FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) pro dočasné vyhlazení mírných až hlubších vrásek u dospělých v oblastech kolem očí, nad kořenem nosu a čela.

Ošetření botulotoxinem na naší klinice provádí doktorka Lucie Kalinová, která je odbornicí na aplikaci injekčních preparátů a také školitelka aplikací Botoxu® pro Českou republiku. Ošetření je možné provést ihned po konzultaci v rámci jedné návštěvy. Účinek vydrží u každého individuálně a závisí na ošetřované oblasti, zpravidla je to 6 až 8 měsíců. 

Použít můžeme Botox na:

  • redukci vrásek od smíchu kolem očí
  • uvolnění vrásek od mračení nad kořenem nosu 
  • redukci vrásek na čele
  • oblast nad horním rtem (kuřácké vrásky)
  • žvýkací svaly

Botulotoxin vám také pomůže zbavit se pocení, nechte si aplikovat botulotoxin nejen do obličeje, ale i podpaží, dlaní či chodidel. Více se dozvíte zde.

Před zákrokem

Před ošetřením doporučujeme absolvovat konzultaci s lékařem na naší klinice. Projedná s vámi vaše představy o výsledném efektu a posoudí, zda je pro vás tato metoda vhodná. Samotné ošetření nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Klientky by pouze měly přijít na ošetření nenalíčené.

Během zákroku

Odstranění vrásek botulotoxinem probíhá ambulantně a trvá pouze několik minut - v závislosti na rozsahu ošetření. Lékař velmi tenkou jehličkou aplikuje pod vrásku tekutý botulotoxin. Jeho účinek začne nastupovat během následujících 3-5 dní.
Ošetření je téměř bezbolestné a bývá velmi dobře snášeno.
Doba působení botulotoxinu je minimálně 4 až 5 měsíců.

Po zákroku

Klient ihned po ošetření odchází domů a není nijak limitován v běžných činnostech. Bezprostředně po zákroku nedoporučujeme chodit na přímé slunce, navštěvovat saunu a bazén. 24 hodin od ošetření nedoporučujeme používání make-upu a jiné kosmetiky.

Kdo může podstoupit zákrok?

Zákrok je vhodný pro zdravé osoby nad 18 let. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám. Při aplikaci mezi 30 a 50 rokem života lze použít botulotoxin také jako prevenci před vznikem hlubokých vrásek.

Máte zájem podstoupit odstranění vrásek botulotoxinem? Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Často kladené otázky

1. Pro koho je aplikace botulotoxinu vhodná?

Aplikace botulotoxinu je vhodná pro klienty, kteří chtějí zpomalit projevy stárnutí, především vyhladit mimické vrásky na čele, kolmé vrásky mezi obočím a vějířovité vrásky kolem očí. Botulotoxin lze použít i jako prevenci vzniku nových vrásek. Botulotoxin se využívá i léčbě hyperhidrózy – nadměrného pocení v podpaží.

2. Kdo by se aplikaci botulotoxinu měl vyhnout?

Aplikaci botulotoxinu je kontraindikována u těhotných a kojících žen a u některých neurosvalových chorob, při poruchách srážlivosti krve a užívání některých léků.

3. Existují nějaká rizika aplikace botulotoxinu?

Pokud je aplikace prováděna lékařem za dodržení stanoveného postupu a potřebných intervalů aplikace, pak jsou rizika minimalizována. Ošetření botulotoxinem je jedno z nejbezpečnějších vůbec, vedlejší účinky jsou vzácné, například modřinky po vpichu, které brzy vymizí.

4. Je třeba před aplikací jít na vstupní konzultaci nebo se vše dá stihnout za jednu návštěvu?

Před každou aplikací botulotoxinu s vámi lékař konzultuje váš zdravotní stav i vaše představy o výsledném efektu. Hned po konzultaci je možné ošetření.

5. Jak dlouho aplikace botulotoxinu trvá?

Aplikace samotná se provádí ambulantně a trvá jen několik minut.

6. Jak aplikace botulotoxinu probíhá? Budou vidět místa vpichů?

Lékař pomocí velmi tenké jehly aplikuje pod vrásku botulotoxin. Místa vypichů jsou téměř neviditelná.

7. Je aplikace botulotoxinu bolestivá? Mohu si nechat ošetřovanou oblast nějak znecitlivět?

Zákrok je téměř bezbolestný a klienti ho dobře snášejí. V případě obavy z bolestivosti ošetření je možné si nechat hodinu před zákrokem aplikovat znecitlivující krém. Na ošetřovaná místa pomáhá také přiložení chladivého polštářku před aplikací.

8. Mohu po zákroku hned odejít?

Ano, po zákroku je možné hned odejít. 

9. Jaká jsou omezení po aplikaci botulotoxinu a na jak dlouho?

Po aplikaci botulotoxinu se vyhněte pobytu na přímém slunci, bazénu, sauně. 4 hodiny po aplikaci dodržujte vzpřímenou polohu hlavy, nelehejte si. Asi 2 týdny po aplikaci je vhodné nechodit na kosmetická ošetření a dané místo nemasírovat. Naopak prvních pár hodin až dní je dobré se mračit a usmívat, a tím procvičit obličejové svaly, do kterých byl botulotoxin aplikován.

10. Jak dlouho výsledek vydrží?

Výsledek vydrží minimálně 4 až 6 měsíců. Po této době se vrásky začínají pomalu znovu objevovat.

11. V jakém věku se chodí na botulotoxin? 

Většina lidí začíná chodit po 35. roku věku, muži často až po čtyřicítce. Ošetření botulotoxinem je výborné i jako prevence vzniku vrásek u mladších pacientů. 

12. Moje známá vypadá po botoxu směšně, jedno obočí má výš než druhé, v čem je chyba?

Po aplikaci botulotoxinu může dojít k poklesu jednoho obočí, čím dojde k asymetrickému vzhledu. V takovém případě je zapotřebí zavolat ošetřujícímu lékaři, který malým množstvím botoxu tuto asymetrii rychle upraví.

13. Jaká je cena zákroku a co všechno zahrnuje?

Ceny ošetření najdete zde.

 

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!