Ortodoncie

Krásné a rovné zuby v každém věku!
Na Brandeis Clinic používáme moderní postupy léčby srovnání zubů a správného skusu.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Fixní kovová rovnátka

Tradiční rovnátka jsou upevněna na předních stranách zubů, kdy kovové „zámečky“ propojuje drát. Ten zuby stahuje do požadovaného tvaru. Jedná se o klasiku v ortodoncii, ošetření základní úrovně. Kovová rovnátka zuby velmi dobře srovnají, jejich nevýhodou je však jejich nápadnost a nepříliš komfortní nošení.

Vnitřní lingvální rovnátka

Vnitřní lingvální rovnátka

Tento typ rovnátek je v podstatě neviditelný, je fixován na vnitřních stranách zubů. Na zubech dochází méně často k poškození skloviny, demineralizaci či odvápnění než u kovových rovnátek. Rovnátka jsou vyráběna na zakázku a díky speciální CAD/CAM technologii jsou mnohem plošší a menší než konvenční rovnátka.

 

Před a po při použití vnitřních lingválních rovnátek

Před a Po při použití vnitřních lingválních rovnátek

Fixní bílá porcelánová rovnátka

Jedná se o tradiční typ rovnátek, kdy jsou plátky z keramiky upevněny na přední straně chrupu. Zámečky jsou vyrobeny z keramiky v odstínu vaší barvy zubů což je činí nenápadnými při běžné každodenní komunikaci. Dalším důvodem, proč je často pacienti vyžadují, je také to, že tolik nenarušují vnitřní prostor úst – fixní kovová rovnátka mohou naproti tomu odírat dásně či rty zevnitř.

Invisiline rovnátka

V rámci této metody zuby rovnáme v podstatě neviditelně, a to za pomoci na míru vytvořených nosičů. Tyto nosiče jsou z průsvitného, ale zároveň velmi tvrdého materiálu. Už žádné zámečky! Čištění chrupu je výrazně snazší, protože je možné tato rovnátka z úst zcela vyjmout.

Snímatelná rovnátka

Snímatelná rovnátka jsou oblíbenou metodou, jak srovnat chrup u dětských a mladých pacientů. Terapie u mladších pacientů obvykle začíná snímatelnými rovnátky, ale následně pokračuje jedním z typů rovnátek fixních. S touto metodou rovnátek je možné využít růst čelisti a srovnat tak předkus či hluboký skus. Tento typ ošetření může být v jistých případech vhodný i pro dospělé.

Kromě dospělých pacientů vyřešíme problém s křivými zuby i u mládeže a dětí. Čím dříve se totiž začne korekce chrupu řešit, tím rychleji je možné dosáhnout požadovaných výsledků. Kostní tkáň reaguje v mladším věku rychleji a s čelistí můžeme následně lépe pracovat. Problémy a zřetelné vady chrupu odhalíme s předstihem a díky včasné ortodontické péči jsme schopni Váš skus zcela srovnat.

Volba konkrétního ortodontického ošetření je samozřejmě vysoce individuální záležitostí, kterou je třeba důsledně konzultovat se zubním lékařem i ortodontistou. Jedině zkušený odborník je totiž schopen zhodnotit přínosy a potenciální rizika. Objednejte se na konzultaci na Brandeis Clinic!

Související obrázky

maxillary arch 1 maxillary arch 2 Neviditelná "Invisiline" rovnátka

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650