Odstranění znamének

Ne každé znaménko symbolizuje krásu. Mateřská znaménka vznikají nahromaděním kožních pigmentů. Některá jsou pro nás natolik charakteristická, že je přijmeme za svá. Jiná ale mohou působit neesteticky a mít negativní dopad na naši psychiku. Některé druhy mateřských znamének také představují určité riziko přeměny na zhoubný útvar. Pokud vás tedy některé znaménko znepokojuje nebo se chcete zbavit nepěkné „ozdoby“, neváhejte se na nás obrátit.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Znaménka vám rádi otestujeme

Některá mateřská znaménka je vhodné preventivně vyšetřit dermatologem. Na Brandeis Clinic používáme k diagnostice kožních znamének a výrůstků patentovanou technologii DermDoc. Tento moderní přístroj vytvoří během několika sekund detailní snímky znaménka, na jejichž základě lékař rozhodne o nejvhodnějším způsobu řešení.


Znaménka odstraňujeme klasicky i laserem

Odstranění znaménka klasickou metodou, tedy vyříznutím, volíme v případě větších znamének a při podezření, že znaménko i nadále roste nebo prodělává jiné změny. Pohodlnější ošetření laserem volíme u menších a bezproblémových útvarů. Pro tento účel máme připraven nejmodernější laser od americké firmy Palomar.

Před zákrokem

Odstranění znaménka předchází konzultace s naším lékařem, na níž bude určen další postup na základě diagnostiky konkrétního mateřského znaménka.

Během zákroku

Oba typy ošetření probíhají v místním umrtvení a jsou proto téměř bezbolestná. Klasické chirurgické odstranění znamének trvá několik minut, ošetření laserem počítáme dokonce na sekundy. Po vyjmutí výrůstku lékař řez jemnými stehy zašije tak, aby vzniklá jizvička nebyla viditelná. Po ošetření laserem se ranka překryje tekutým obvazem a jizvy po ní nezůstávají.
Oba typy zákroků se provádějí ambulantně. Klient po jejich provedení ihned odchází domů.

Po zákroku

Po chirurgickém odstranění vás objednáme na kontrolu a vyjmutí stehů. Můžeme použít i samovstřebávací stehy. Ze zkušeností víme, že při odstraňování výrůstků na nohách, bývá rekonvalescence o něco delší.
Po zákroku laserem se na ráně vytvoří stroupek, který se během 7 až 10 dní zcela zhojí.

Kdo může podstoupit zákrok?

Odstranění znamének je vhodné pro zdravé osoby nad 18 let.

Máte zájem o odstranění mateřských znamének?

Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Více info o zákroku

Nepodceňujte svá znaménka

Névy neboli „znaménka „ se vyskytují prakticky u každého člověka. Je jich velké množství druhů. S některými se již narodíme, jiná nám vznikají až v průběhu života. O všech je dobré mít povědomí a čas od času je sledovat. Růst nebo změna barvy může být varováním, že se se znaménkem něco děje a je vhodné ho vždy ukázat kožnímu lékaři. V případech aktivity ve znaménku je lepší ho preventivně vyjmout. Přesto stále hodně lidí věří, že se na znaménko nemá sahat, jinak by se mohlo „zvrtnout" v rakovinu .Číst dále

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!