Odstranění výrůstků na kůži

Zbavte se výrůstků na kůži tzv. fibromů jednou pro vždy. Kožní výrůstky neboli fibromy jsou kožní útvary různé velikosti. Vznikají zmnožením okolní tkáně a mívají proto buď stejnou nebo podobnou barvu jako okolní pokožka. Působí však nepřirozeně a mohou být dokonce potenciálním zdrojem rakovinného bujení. Ne nadarmo patří odstranění kožních výrůstků mezi zákroky, které provádíme nejčastěji.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Kvalitní diagnostika je nezbytná

Způsob odstranění konkrétního výrůstku na kůži závisí nejen na jeho velikosti, ale také na určení jeho typu. Na Brandeis Clinic nenecháváme nic náhodě a používáme k diagnostice kožních výrůstků patentovanou technologii DermDoc. Tento moderní přístroj vytvoří během několika sekund detailní snímky výrůstku, na jejichž základě lékař rozhodne o nejvhodnějším způsobu řešení.


Výrůstky odstraňujeme klasicky i laserem

Odstranění výrůstků na kůži klasickou metodou, tedy vyříznutím, volíme v případě větších kožních útvarů a při podezření, že uvnitř výrůstku probíhají určité změny. Pohodlnější ošetření laserem volíme u menších a bezproblémových útvarů.

Před zákrokem

Zákroku předchází konzultace s naším lékařem, na níž bude určen další postup na základě diagnostiky konkrétního kožního výrůstku.

Během zákroku

Oba typy ošetření probíhají v lokální anestezii a jsou proto téměř bezbolestné. Klasické chirurgické odstranění výrůstku trvá několik minut, ošetření laserem počítáme dokonce na sekundy. Po vyjmutí výrůstku lékař řez jemnými stehy zašije tak, aby vzniklá jizvička nebyla viditelná. Po ošetření laserem se ranka překryje tekutým obvazem a jizvy po ní nezůstávají.
Oba typy zákroků se provádějí ambulantně. Klient po jejich provedení ihned odchází domů.

Po zákroku

Po chirurgickém odstranění výrůstku vás objednáme na kontrolu a vyjmutí stehů. Můžeme použít i samovstřebávací stehy. Ze zkušeností víme, že při odstraňování výrůstků na nohách, bývá rekonvalescence o něco delší. Po zákroku laserem se na ráně vytvoří stroupek, který se během 7 až 10 dní zcela zhojí.

Kdo může podstoupit zákrok?

Odstranění kožních výrůstků je vhodný pro zdravé osoby nad 18 let.

 

Máte zájem o odstranění kožních výrůstků?

Objednejte se na konzultaci.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 640

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!