Nadměrné pocení lze vyřešit šetrně a jednou provždy – laserem

Pocení je přirozená tělesná funkce, která nám již od útlého věku pomáhá ochlazovat povrch kůže a regulovat tak tělesnou teplotu. Na těle dospělého člověka se nachází v průměru kolem 2,6 mil. potních žláz. I když celý den strávíme v klidu, odpaří se z našeho těla minimálně půl litru potu.

Při horku a fyzické námaze naopak může zdravý člověk vypotit i více než 2 litry za hodinu. Přesto existuje mnoho lidí, kteří se potí i bez zjevné příčiny. Trpí takzvanou hyperhidrózou (nadměrným pocením) a jejich tělo vyloučí, bez ohledu na vykonávanou fyzickou aktivitu nebo okolní teplotu, až 5x více potu než je běžné.

Nadměrným pocením jsou postižena cca 2% populace. Pokud trpíte lehkou formou hyperhidrózy, měli byste se vyhýbat kořeněným jídlům, alkoholu a stresovým situacím. Při střední a silné formě hyperhidrózy je na čase navštívit odborného lékaře a svůj zdravotní stav s ním konzultovat.

Mezi nejčastěji využívané postupy, které vás nadměrného pocení dočasně nebo trvale zbaví, patří aplikace botulotoxinových injekcí nebo ošetření laserem.

Botulotoxin

Potíte se hlavně v jedné oblasti, například v podpaží? K dočasnému odstranění tohoto problému se používá Botulotoxin, který se aplikuje cíleně do problémových partií. Ošetřením se zablokují nervové signály do potních žláz, které se tak stanou na omezenou dobu neaktivní. Zákrok je prakticky bezbolestný. Ošetření trvá zhruba 10 minut. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá v průměru 6 měsíců, v individuálních případech až 12 měsíců. Poté je vhodné zákrok opakovat.

Laserová metoda SlimLipo

Ve srovnání s tradiční metodou aplikace botulotoxinu do potních žláz je využití laseru skutečným průlomem v léčbě hyperhidrózy. Zbaví vás totiž nepříjemného pocení jednou provždy. Nejmodernější laser používaný v Čechách, SlimLipo, vás dokáže zbavit až 90% potních žláz z požadované partie. Celý zákrok, při kterém dochází k tepelné destrukci apokrinních žláz, se provádí v lokální anestezii. Pro řadu pacientů, kteří se nadměrně potí, jsou jejich zdravotní potíže i významným sociálním handicapem. Z tohoto začarovaného kruhu vede jediná cesta, a tou je návštěva lékaře - specialisty. Pouze ten dokáže posoudit, zda se skutečně jedná o hyperhidrózu, nebo zda je silné pocení projevem jiného závažného onemocnění. Dohodněte si konzultaci s některým ze specialistů na Brandeis Clinic (tel. 226 291 640). Pomohou Vám zbavit se nadměrného pocení nadobro.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!