Na slovíčko s Annou Brandejs v pražském Barocku

Anna Brandeis, zakladatelka a majitelka nové Brandeis Clinic, si na klasická obchodní jednání nad jídlem nepotrpí. Do Barocku v Pařížské ulici si jde sednout spíše po nákupech nebo na skleničku s kamarádkou.

BAROCK SVOJÍ ATMOSFÉROU PŘIPOMÍNÁ NEWYORSKÉ FANCY BARY, až na to, že se tu kouří. Tváře slavných, jejichž portréty visí na stěnách, odkazují na to, koho tu lze potkat osobně. Včetně herce Matta Damona. Alespoň jednou do měsíce se tu ukáže i stylová Anna Brandejs, která nosí titul doktorky veterinární medicíny, nikdy se jí ale nevěnovala. Dáma v růžových šatech Valentino a lodičkách od Diora se ještě na studiích začala věnovat biochemii, nějakou dobu působila jako manažerka ve farmaceutických koncernech.

Od roku 2002 má vlastní firmu, která do České republiky dováží produkty pro estetickou medicínu nebo ortopedické pomůcky. Před pár měsíci spolu s manželem Antonínem Brandejsem otevřeli kliniku plastické chirurgie Brandeis Clinic, která sídlí nedaleko. Do Barocku zamíří, pokud vyrazí na nákupy do přilehlé Pařížské ulice nebo na skleničku francouzského červeného či bílého vína s kamarádkou. „Roky si tu dávám k jídlu to samé. Thajskou polévku Tom Yam, jsou v ní různé bylinky, citronová tráva a má hodně výraznou chuť," říká Anna Brandejs.

Do Barocku, kde je na menu směs mezinárodní kuchyně, chodí na neformální schůzky s klienty, kteří jsou zároveň přáteli. „Nemám moc ráda vážné rokování nad obědem, pak se nemůžu soustředit na jídlo. A už vůbec se mi nechce řešit business večer u vína, to je moje zásada. Na vážné pracovní schůzky beru lidi do firmy nebo na kliniku."

 

City Life - metropolitní magazín, 3/2014

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.