Malý slovníček intimních chirurgických zákroků

Chirurgické zákroky v intimních partiích ženy podstupují zpravidla ze zdravotních nebo estetických důvodů. Nejčastěji o ně mají zájem ženy, pro které je velikost nebo tvar jejich intimních partií překážkou v partnerském sexuálním soužití. Zde je přehled nejčastěji požadovaných, ale i méně známých intimních chirurgických zákroků:

Labioplastika je zákrok za účelem zmenšení velikosti a stupně zduření malých stydkých pysků. Postup výkonu je poměrně jednoduchý, oblast malých stydkých pysků se upravuje pomocí různých typů řezů. Výkon je možné podstoupit v lokální anestezii. Velmi důležité je pečlivé umístění jizvičky, jejím správným umístěním je možné zabránit bolestivým kontrakturám podél okraje stydkých pysků.

Vaginoplastika je typ výkonu, při kterém dochází k úpravě pochvy ženy. Tento zákrok se zpravidla provádí u žen ve středním věku, u kterých došlo v důsledku předchozích porodů nebo s přibývajícími lety k uvolnění pochvy. Při operaci dochází k zúžení poševního vchodu, případně k celkovému zúžení pochvy. Cílem zákroku je zpevnit vaginu a umožnit pacientce kvalitnější sexuální život. Vaginoplastika se často kombinuje s dalšími typy intimní chirurgie jako je například labioplastika.

Liposukce v oblasti mons pubis – liposukce Venušina pahorku, je stále populárnější, protože celá tato oblast je vystlaná tukem a s přibývajícím věkem je objemnější. Liposukci Venušina pahorku je možné provést jak izolovaně, tak i v kombinaci s liposukcí dalších partií (např. břicho, boky, stehna). Tímto zákrokem docílíme mladší a estetičtější vzhled Venušina pahorku. Aplikací vlastního tuku do oblasti Venušina pahorku nebo velkých stydkých pysků dosáhneme vzhlednějších a zaoblenějších tvarů této oblasti. Výsledkem je opět mladistvější vzhled.

Hoodektomy/clitoropexia je odstranění kožní řasy kolem klitorisu, tato kožní řasa vytváří jakousi „kapuci“ okolo klitorisu. Odstranění přebytečné kůže kolem klitorisu se vykonává za účelem zvýšení sexuální dráždivosti této obzvlášť citlivé oblasti na těle ženy. Výsledkem zákroku je odhalení klitorisu. Nervy, které zásobují klitoris při tomto malém chirgickém zákroku nejsou porušeny, a proto nedochází ke snížení citlivosti anebo schopnosti ženy dosahovat sexuální uspokojení.

Hymenoplastika – zahrnuje rekonstrukci panenské blány, která jako tenká, elastická membrána pokrývá část poševního vchodu. Úprava panenské blány sa dělá nejčastěji z náboženských nebo kulturních důvodů. Jedná sa o ambulantní zákrok prováděný v lokální anestezii.

 

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!