Lehkost estetického bytí

Rozhovor s Annou a Antonínem Brandejsovými o estetické medicíně, kráse, luxusních hotelích a dobrém jídle v časopisu Travel Fever (červenec 2014)

Sedíme v kavárně pražského hotelu Paříž, který tak skvěle popsal spisovatel Bohumil Hrabal v knize Obsluhoval jsem anglického krále: „Hotel Paříž je tak krásný, že jsem z toho celý pryč. Tolik zrcadel a tolik mosazného zábradlí a tolik mosazných svícnů a tak nablýskaných, že připomíná zlatý palác."

I dnes je francouzská kavárna tohoto hotelu krásná a půvabná. Milovníci umění ocení pohled na originální bronzové sochy, nádherný 200 let starý Murano lustr nebo originální plakáty z doby první republiky. Do nosu nás lehce štípe dým z doutníků a diskrétní obsluha zajišťuje lehké občerstvení. Anna a Antonín Brandejsovi, elegantní majitelé hotelu a sousedící kliniky Brandeis, kteří svůj čas dělí mezi Prahu a švýcarské Lugano, vyzařují sebejistotu lidí dělajících to, co je baví a čemu věří.

Nedávno jste otevřeli kliniku estetické medicíny. Proč zrovna tento obor?

ANNA: V roce 2002 jsem si otevřela svou vlastní firmu a začala dovážet zdravotní pomůcky pro ortopedii a diabetologii. V době, kdy jsem sama začala řešit vrásky, jsem pak přidala i široké portfolio produktů pro estetickou medicínu. V určitém bodě jsem se rozhodla, že nechci jenom vyhledávat kva­litní produkty a přivážet je na český a slovenský trh, ale že by bylo mnohem zajímavější poskytovat i služby v oboru estetické medicíny. Byl to můj velký sen - otevřít si kliniku a poskytovat služby na vysoké profesionální úrovni. Tento sen se mi minulý rok splnil.

ANTONÍN: Navíc to je trend i z obchodního hlediska, což Anně pomohlo přesvědčit mě k investici. Snažili jsme se vybudovat kliniku, která skutečně poskytuje služby na nejvyšší možné kvalitativní úrovni s vysokým důrazem na bezpečnost pacientů. Troufnu si tvrdit, že dnes jsme nejlépe technologicky vybavená klinika v Čechách a na Slovensku.

Inspirovali jste se při jejím budování švýcarskými standardy?

ANTONÍN: Především při nákupu dobrých přístrojů. Například různých typů laserů jsou na trhu stovky a každý z nich udělá jinou službu. Používáte je na epilaci, vrásky v obličeji, strie, žilky, pigmentové skvrny, liposukci... Když některé pracoviště koupí nový laser, udělá kolem toho velké „haló". Jenomže není laser jako laser a výsledky ošetření jsou často nesrovnatelné. A ten rozdíl je právě v laseru za sto tisíc a za milión. Bohužel pro zákazníka je velmi komplikované se v tom vyznat. Věřím, že nejlépe funguje, když k nám někdo přijde, je s ošetřením u nás maximálně spokojený a řekne to dál svým známým. Navíc klienti se nám vracejí, což nás moc těší a utvrzuje v tom, že investovat do kvalitních technologií se vyplatí.

Můžete napovědět zákazníkům, na jaké faktory se při výběru kliniky estetické medicíny zaměřit?

ANNA: Za klíčové považuji technologické vybavení kliniky, lékaře s vysokým stupněm specializace a střední zdravotní personál, který se stará o klienty před a hlavně po operacích. Aby se klient nestal obětí reklamy, doporučuji před většími a finančně náročnějšími ošetřeními, jako jsou zvětšení prsou, facelifty, zubní korunky či fasety, jít se podívat alespoň na dvě tři pracoviště na konzultaci. Není nad osobní zkušenost, při které vnímáte přístup personálu a nasajete atmosféru.

Žijeme v době kultu těla, který někteří považují za povrchní. Jak se k tomuto fenoménu stavíte?

ANNA: Krása je krásná... Lidé chtějí dobře vypadat. Krása určitě není to nejdůležitější na světě, ale má velký vliv na to, jak nás ostatní vnímají. Nedávno jsem potkala jednoho kamaráda, který mi představil údajně nejlepšího právníka na světě. Pan právník měl žluté zkažené zuby, pleť a chlupy v nose. Říkala jsem si: „Hm, nejlepší na světě, který si nemůže dovolit zaplatit zubaře." V podvědomí máme, že krása je referenční dopis, který už předem otevírá srdce druhých, jak řekl Schopenhauer. Avšak kromě svého vzhledu bychom měli pracovat i na etice, morálce a rozvíjet dobré vztahy v rodině, a v práci.

Anno, můžete nám prozradit, jaké služby estetické medicíny využíváte vy?

Já to s ošetřeními nepřeháním, myslím ale, že je důležité mít hezké a zdravé zuby. Ty jsem si nechala upravit na naší klinice a nikdo je nerozezná od pravých. Mám z nich radost, víc se usmívám. Mám i upravený nos, dost jsem se kvůli němu v mládí stresovala a tohoto rozhodnutí nelituji, naopak je skvělé, že ženy po čtyřicítce nemusí vypadat jako staré babičky, protože s trochou péče se dá stárnout příjemněji a vypadat svěžeji.

Mimo kliniku provozujete i unikátní hotel Paříž. Jaké jsou vaše oblíbené hotely ve světě?

ANNA: Miluji hotel Claridges v Londýně. Je ve stylu art deco, připomíná mi hotel Paříž. Jsou tam fantastické servírované snídaně a miluji tam i čaj o páté.

ANTONÍN: Mám rád francouzské hotely, třeba Le Palais v Biarritzu, který provozuje ikona francouzské gastronomie a můj dlouholetý přítel Jean Louis Leimbacher. Moc se mi líbí i hotel Imperiale kousek od Villa d'Este na břehu jezera Como. Je to pro mne vzor elegance a excelentních hotelových služeb.

V kavárně hotelu Paříž v Café de Paris trávíte hodně času, máte tady schůzky, pracovní obědy i setkání při sklence s přáteli. Co byste doporučil hostům, ať určitě vyzkouší?

ANTONÍN: Originální a dnes již legendární dort Paříž dle tradiční receptury z roku 1904 a signature koktejl Hotel Paříž složený z vodky, máty, čerstvých ostružin a limetky.

Hotel Paříž je magické místo. Co vy na něm máte osobně nejraději a čím je výjimečný?

ANTONÍN: Atmosférou - je to kultura, umění, celková noblesní a nezapomenutelná atmosféra tohoto secesního hotelu, restaurace a prvorepublikové kavárny, kterou těžko najdete někde jinde.

 

Travel Fever - Magazín o prvotřídním životním stylu, 7/2014

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.