Krásnější chrup? Anna popsala svoji cestu za dokonalým úsměvem

O pěkných zubech, které jsem vídala na stránkách časopisů nebo v televizi, jsem si mohla donedávna nechat jenom zdát. V mládí jsem nenosila rovnátka, genetické predispozice nebyly zrovna nejpříznivější a na stavu mého chrupu se podepsala i pravidelná konzumace kávy a černého čaje.

Po mnoha letech váhání jsem si řekla, že s tím musím konečně něco udělat. To, že byla k mým zubům příroda trochu skoupá, přece neznamená, že je všem dnům konec. Ještě ten den jsem se telefonicky objednala na konzultaci. A ukázalo se, že cesta k zářícím zubům je mnohem jednodušší, než bych kdy čekala.

Po vstupní prohlídce a konzultaci se stomatologem na pražské Brandeis Clinic jsem si na další týden zařídila dva dny volna a příští úterý ráno už jsem plna očekávání stála znovu v ordinaci. Pan doktor mi zopakoval, jak budou jednotlivé fáze zákroku probíhat. Krátce po deváté jsem dostala lokální anestezii a pak mi pan doktor opatrně odstranil mých 12 starých metalokeramických korunek. Po dvou hodinách bylo hotovo a já jsem měla pár hodin volna, než mi vyfrézoval nové celokeramické korunky. Ve čtyři hodiny jsem se do ordinace vrátila a pan doktor mi po usazení do křesla začal nalepovat nové přesně padnoucí korunky. Už večer jsem se mohla doma pochlubit zbrusu novými, zářícími horními zuby!

Druhý den jsem zamířila do ordinace znovu. Cíl návštěvy? Pro změnu dolní zuby. Jelikož nebyly v tak špatném stavu jako ty horní, dohodli jsme se s panem doktorem na tom, že je nejdříve srovná fixními rovnátky a k dokonalému estetickému vzhledu jim následně pomůže kompozitními fasetami. Nasadil mi tedy rovnátka a podrobně mne poučil, jak zvládnout nástrahy a úskalí dentální hygieny.


Uběhly 4 měsíce a výsledek byl viditelný na první pohled. Zbýval poslední krok - dát zubům dokonalý tvar a zářivou bělost. Při zhotovení faset systémem CEREC prakticky odpadá čekání ne jejich zhotovení, podobně jako u celokeramických korunek tak bylo za pár hodin hotovo.


Nebýt 4-měsíční anabáze s rovnátky, měla bych kompletně nové zuby za pouhé 2 dny. Ale i tak to stálo za to. Pořídila jsem si zuby, o kterých jsem snila celý život. Jenže čekat se v tomto případě opravdu nevyplácí. Až teď mi totiž došlo, co udělají nedokonalé zuby s vaším sebevědomím. I manžel tvrdí, že od té doby, co mi na klinice pomohli k novému chrupu, se mnohem víc směji.

Anna, pacientka Brandeis Clinic.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!