Keramické fazety – jasná volba při zkrášlení chrupu

Taky občas zatoužíte po krásném úsměvu filmových hvězd? Není to nedosažitelné přání. Elegantním řešením pro estetickou úpravu předních zubů (křivě rostlých, porušených ATB léčbou či prostě barevně nevyhovujících) jsou fazety, tenké plátky z keramiky, které se adhezivně tmelí na lehce zbroušený povrch zubu.

Proč fazety?

Fazety se doporučují nejčastěji pro řešení nedokonalostí předních zubů v rozsahu viditelném při úsměvu. Dá se jimi korigovat nejen barva a postavení zubů, ale i jejich délka, tvar, případně lze odstranit nepěknou mezeru mezi předními zuby. Velkou výhodou je rychlost zhotovení. Zubní kliniky disponující moderním přístrojem CEREC® dokáží fazetu vyrobit takřka na počkání. Během jedné návštěvy tak odejdete s krásnějším úsměvem. Keramické práce zhotovené touto metodou navíc přinášejí dokonalý výsledek u více než 99 % klientů.

Výhody keramických fazet

Daný zub stomatolog nejprve ve viditelné části lehce zbrousí (tedy zepředu a mírně ze stran), místo nasnímá intraorální kamerou přímo v ústech (takzvaný optický otisk zubů), v počítači zhotoví trojrozměrnou rekonstrukci a navrhne fazety. Přesný tvar poté vyfrézuje z bločku keramiky, vyleští, dobarví a nalepí do úst. Použití keramické fazety má hned několik výhod. Zuby jsou hladší, a proto se na ně méně uchycuje bakteriální plak. Další velkou předností keramiky je její barevná stálost, na rozdíl od dříve používaného fotokompozitu, který po čase přejímá pigmenty z jídla a nápojů. Keramika také mnohem lépe kopíruje mechanické i funkční vlastnosti zubu a její oblíbenost spočívá i v jejích estetických vlastnostech.

Po aplikaci keramických fazet metodou CEREC® není třeba zvláštní domácí péče o zuby. Dodržujte běžné hygienické návyky, jako je docházet pravidelně jednou za půl roku na dentální hygienu a preventivní zubní prohlídku, používejte denně mezizubní kartáčky, dentální nit a podobně. Keramika se nekazí, ale na okrajích, kde navazuje na původní zub, může docházet ke kazům (stejně jako před zákrokem), je tedy třeba pravidelná a hlavně správná péče.
 

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!