Jste schopni oželet ferrari?

Vectus je jediný laser na trhu, u kterého zdravotník nemusí sám odhadovat nastavení vyzařované energie. Přístroj sám změří množství melaninu v chloupcích a nastaví dávku energie potřebné k epilaci. Unikátní technologií navíc ničí i kmenové buňky chloupků, takže epilace je skutečně trvalá. Přitom je tak bezpečný, že se jím dá epilovat i v létě! Ale který majitel kliniky ho koupí klientům místo Ferrari do své garáže?

Čím špičkověji, tím lépe

„Na laser nejdu, to nefunguje,“ volá klientka už od dveří ordinace. „Vy jste byla na ošetření u nás?“ ptá se specialistka dermatologie. „U vás jsem nebyla. Ale stačilo mi chodit dlouho jinam. Jen to stálo peníze a výsledek žádný.“

Klasická konverzace této doby. Lasery v oblasti korektivní dermatologie nemají v České republice dobrou pověst. Jenže proč, když v zahraničí mají výsledky? „Mám pocit, že řada klinik estetické medicíny neinvestuje do nejlepšího vybavení. Pracují i s několik let starými stroji. Ale vývoj jde dál, stále se na něm pracuje, probíhají klinické studie, technologie se zlepšují,“ říká Anna Brandejs, majitelka luxusní kliniky estetické medicíny v centru Prahy, která nenávidí kompromisy.

„Kvalitní a výkonný laser stojí spoustu peněz, asi tolik, co sportovní vůz Ferrari. Jistě, je možné koupit na kliniku laser za cenu ojetého levného auta, ale výkonnost a bezpečnost při ošetření takovým laserem je menší.“ Majitelka Brandeis Clinic se proto snaží na konkurenční kliniky dodávat prověřené kvalitní technologie. Záleží jí na pověsti celého odvětví. Ne všude jí ale chtějí rozumět. „Už než jsem se pustila do vlastní kliniky, dovážela jsem přístroje do Česka a mými odběrateli byly právě kliniky estetické medicíny. Přála bych si, aby všichni, když už v tomto oboru podnikají, nabízeli prvotřídní službu. Mrzí mě, když někdo nižší kvalitu ‚dohání’ reklamou a jako údajný poslední výkřik uvádí laser starý i více než deset let, jehož účinnost je dávno překonaná. Pacienti jsou klamáni a potom rozhlašují, že lasery nefungují.

Paní Brandejs, zaplatí se vůbec lékařům nejdražší přístroje na českém trhu?

Když jsme před šesti lety začali nabízet nejvýkonnější lasery, americké firmy Palomar, prodalo se jich málo. Kvůli nákupní ceně, šla do milionů. A také kvůli tomu, že některé kliniky chtěly mít zamortizovaný přístroj do jednoho roku. Ale to u tak drahých přístrojů nejde. Ceny ošetření musejí být s ohledem k nižší kupní síle české populace nižší ve srovnání s Německem nebo Švýcarskem, například Brandeis Clinic je má třetinové. Druhým argumentem, proč je nekoupit, bylo tvrzení klinik, že pacient stejně nepozná, jestli je přístroj kvalitní, nebo ne. Přitom na špičkový epilační laser stačí přijít 5krát až 6krát a vidíte zřetelný výsledek. Na levné čínské lasery přijdete i 15krát a chloupky rostou stále. Ty lasery poštípou, popálí a pozitivní výsledek je malý či žádný. Naštěstí přibývá klinik, které do technologií investují. Vědí, že přicházet o klienty je slepá cesta.

Když se přesto bojím laserů nebo jim nevěřím, mám ještě jinou možnost?

Radiofrekvenční přístroje na stažení a lifting kůže a odstranění jemných vrásek. Pellevé, Thermage a jehličkovou radiofrekvenci. Dokážou mírně povolenou kůži stáhnout. Všechny jsem sama vyzkoušela a pak jsem se rozhodla pro Pellevé. Ošetření není bolestivé a ve srovnání s ostatními přístroji jsou ceny ošetření i pětkrát nižší při stejném výsledku. V ČR jsou ovšem jen dva tyto přístroje. V Brandeis Clinic a ještě někde v severních Čechách.

Když se nebudu ohlížet na peníze, jaký laser nebo jiný produkt je nejúčinnější v epilaci?

Laser Vectus. Neznám výkonnější a rychlejší přístroj. V ČR ho máme jediní a klienti jsou absolutně nadšení.

Proč právě ten?

Například mužská záda dokážeme epilovat za pouhých  3 až 5 minut. U starších typů laserů to trvá i půl hodiny. Přijdete 5krát až 6krát a chloupky už nikdy nedorostou. Na jiné lasery musíte chodit třeba 15krát. Vectusem je možné epilovat i v létě. A hlavně je bezpečný. Má takzvanou čtečku melaninu. Takže si sám určí, kolik energie může do kůže vyslat. U jiných laserů toto odhaduje personál. Pak hrozí popálení kůže (když se to s energií přežene), nebo epilace nefunguje (když je naopak málo energie). Výhod je řada. Vectus lze mimo jiné použít na  klienty s tmavou kůží. To u většiny jiných laserů nejde.

Ženy nejvíce trápí vrásky. Na těch také nešetříte?

Na řešení vrásek máme přístroje, které jsou jediné v ČR. Laser 2940 dokáže odstranit i velmi hluboké vrásky, dokonce zničit jich paměť. Vrásky se tedy nevracejí a kůže je po ošetření o 5 až 10 let mladší, podle věku klientky. Adivive, který také vlastní jen Brandeis Clinic, řeší stejný problém transplantací tuku. Vyplňujeme tak nosoretní vrásky, prohlubně pod očima, formujeme lícní kosti či zvětšujeme prsa a hýždě. Výhodou přístroje je to, že se na novém místě uchytí a nastálo zůstane až 90 % tuku. U ostatních přístrojů se úspěšnost pohybuje maximálně mezi 30 a 60  %, proto ženy musejí chodit opakovaně.

Vyplatí se vám investovat do nejlepších technologií? Ocení to vůbec klienti?

O tom nepochybujte, vždyť jde o jejich zdraví. V této oblasti opravdu nejde dělat kompromisy. Buď jste perfektní, nebo máte kompromisní výsledky. Proto máme řadu přístrojů, které jsou jeden, dva v republice. Angel, přístroj na omlazování krevní plasmou, je daleko účinnější než jiné metody, precizně odstředí krevní destičky a zajistí úžasný efekt omlazení. Acleara, přístroj na akné: Dva dny po první návštěvě vidíte zlepšení až o polovinu, po čtyřech ošetřeních o devadesát procent. Mám pokračovat?

Ale to vše patří do korektivní dermatologie. Nebojíte se, že ji zastíní plastická chirurgie, která slibuje lepší efekt?

Naopak. Korektivní dermatologie zažívá nejen v Česku boom. Před dvaceti lety to začal botulotoxin, před deseti lety to podpořily výplně, poslední dva roky je enormní zájem o liftingové nitě. Blíží se doba, kdy pacient bude z celé plastické chirurgie potřebovat jen plastiku víček a facelift...

To je silné proroctví.

Tak si uvědomte, že v 35 letech je brzy jít na chirurgický facelift. Pacient si většinou vystačí s botulotoxinem nebo mezoterapií. Od 40 do 50 let pomáhají výplně a liftingové nitě. Ale myslím, že plastičtí chirurgové mohou být v klidu. Po padesátce většině lidí už výplně a nitě nestačí, je lepší jít na facelift. Lidé se ho sice stále ještě bojí, ale dnešní nové metody zajišťují přirozený vzhled, aniž to někdo pozná. A upřímně, ve výsledku je chirurgický facelift levnější, než si po padesátce dávat ročně aplikovat 10 injekcí výplní a nitě. Facelift vydrží až 10 let, nitě a výplně jen 9 až 12 měsíců. Navíc u žen s povolenou pletí mohou výplně vytvořit nežádoucí efekt oteklého obličeje, protože je potřeba použít více materiálu. Proto korektivní dermatologie a plastická chirurgie nejsou dva konkurenční obory. Společně omlazují obličej i tělo. Záleží jen na konkrétním případu. Dobrý lékař se pozná podle toho, že ošetří pacienta na míru. Kdo myslí za všech okolností na svůj zisk, to není žádný lékař.

Dostáváme se k lidem. Hovořila jste o kvalitě přístrojů. Je vůbec ještě důležitý ten, kdo přístroj obsluhuje?

U laserů je školení alfou i omegou výsledku. Viděla jsem pacientku, kterou na věhlasné klinice popálili. Epilovali ji přes tetováž, což se nesmí. Je smutné, když věhlasné jsou kliniky, které ovládají více marketing než svou práci.

Je pro mě zárukou zkušenosti vyšší věk lékaře?

Zkušenosti dané věkem jsou důležité, ale i mladý lékař může být zkušený, talentovaný a mít estetické cítění. Například my máme třicetiletého zubaře, který dělá tak krásné fazety a korunky, že by ho braly nejlepší kliniky v New Yorku a Londýně. A co dělá lékaře snad nejvíce, to je etika a morálka – aby neoperoval za každou cenu. My odmítáme ty pacienty, kteří zákrok ještě nemají zapotřebí, nebo u nichž je lepší nejdříve zhubnout, změnit přístup k životu, než si dávat odsát tuk. Ale bohužel ne každý má podobnou filozofii. Opravujeme spoustu zpackaných liposukcí, reoperujeme nosy po špatných plastikách, revidujeme nepovedené liftingy nitěmi.

A když si myslím, že zákrok potřebuji, co mám dělat?

Radím zajít si na dvě až tři konzultace na různé kliniky. Od lékaře, který je vám nesympatický, protože je například arogantní už při konzultaci, nebo si na vás nedělá čas, utíkejte pryč. Nasávejte atmosféru kliniky. Nechte si ukázat pooperační oddělení, kde budete ležet. Ptejte se, jak zkušený bude váš anesteziolog. Věřte, že to vám dá o klinice lepší obraz než billboardy na ulici. A samozřejmě se zajímejte o kvalitu vybavení. Bez dobrého přístroje se totiž nedocílí dobrého výsledku. Děsí mě, kdykoli slyším ženy, že mají chodit na odstranění celulitidy a tuku i třicetkrát – a ani pak výsledek nevidí žádný, zatímco my ho po šesti až deseti návštěvách měříme na centimetry. Ideální je klinika, která nabídne službu na úrovni Německa a Švýcarska, ale za české ceny. Jsou tady takové.

Související obrázky

Jste schopni oželet ferrari? Jste schopni oželet ferrari? Jste schopni oželet ferrari? Jste schopni oželet ferrari?

Kontaktujte nás se svým dotazem
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!