Hollywoodský úsměv po jediné návštěvě stomatologa?

Vzhled chrupu významně ovlivňuje náš život. Moderním a šetrným řešením řady estetických vad předních zubů jsou fazety – tenké keramické plátky, které se lepí na přední plošku jednoho nebo více zubů ve viditelném úseku chrupu.

S pomocí fazet lze zakrýt nevzhledné skvrny na zubech, odlomení či jiné mechanické poškození zubů. Používají se také jako oblíbená alternativa k bělení zubů. Pomohou i s problémem výrazně zabarvených zubů, kde bělení nepřináší kýžený výsledek.

Fazety mohou vyřešit i drobnější ortodontické vady jako jsou nerovné postavení zubů, široké mezery mezi zuby nebo nevyhovující tvar korunky. U výraznějších ortodontických problémů (špatný skus, výraznější stěsnání) je nutné nejdříve chrup korigovat rovnátky.

Na renomovaných klinikách nepotřebujete k získání zářivějšího úsměvu víc než jednu návštěvu. K výrobě fazet totiž využívají moderní technologie CEREC.  Můžete tak zapomenout na nepříjemné otisky a provizorní náhrady. Pomocí intraorálního scanneru vám lékař zhotoví optický otisk zubů. Získaná data pak automaticky odešle do frézovacího přístroje, kde se během několika minut vytvoří přesná fazeta. Zhotovená vyleštěná fazeta se adhesivně fixuje na připravený zub. Zákrok probíhá v lokální anestezii.

Díky aplikaci fazet budou vaše zuby zářivější a krásnější. I přes odolnost keramických materiálů závisí životnost fazet i na přístupu pacienta. Jak o ně správně pečovat, poradí stomatolog nebo dentální hygienista.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!