Cévní chirurgie

Chronická žilní nedostatečnost je zhoršující se stav, kdy špatně fungují chlopně v žilách dolních končetin. Výsledkem je hromadění krve v žilách a tvorba varixů. I když jsou křečové žíly brány často spíše jako estetický problém, neléčené mohou vést k závažným zdravotním obtížím. Proto je vhodné varixy včas léčit.

Popis ošetření

V rámci chirurgické terapie varixů dolních končetin nabízíme v rámci jednodenní chirurgie radiofrekvenční ošetření varikózních cév systémem VNUS FAST.

Popis metody

Radiofrekvenční ošetření varixů systémem VNUS FAST představuje miniinvazivní zákrok, který kombinuje zavedení speciální katetru malým vpichem přímo dovnitř intervenované žíly a jeho následné zahřání na vysokou teplotu 120°C (metoda endoluminální termické ablace). 

To způsobí poškození kolagenu žilní stěny, a tím pádem okamžitý kolaps a uzávěr intervenované žíly. Krev si ihned po tomto zákroku najde cestu zdravým žilním řečištěm. Krevní tok je tak usměrněn přirozenou cestou a ošetřená žíla zachází vazivou tkání, či je plně vstřebána. 

Systém radiofrekvenční ablace je dlouhodobě statisticky sledován. Primárního uzávěru je dosahováno u 98% pacientů a tříletého uzávěru u 93% pacientů (Three-Year Results from the ClosureFast™ Longitudinal Study ).

Výhodou proti jiným systémům je dlouhodobá zkušenost, výborná efektivita provedeného výkonu, krátká rekonvalescence, nízké riziko komplikací a méně bolesti.

Před zákrokem

Lékař vyšetří ultrazvukem povrchní i hluboký žilní systém na přítomnost žilního refluxu. Správné vyšetření ukáže stavbu, funkci a architektoniku žil a pomůže stanovit další terapeutický plán. Samotná diagnostika je v rukou zkušeného lékaře dílem okamžiku.

Během zákroku

Lékař drobným vpichem zavede do končetiny speciální katetr pro radiofrekvenční ablaci a jeho správné umístění zkontroluje ultrazvukem. Posléze skrze katetr přímo k intervenované žíle aplikuje roztok s anestetikem (tzv. tumescence).  Lékař následně postupně ošetří celou intervenovanou žílu, odstraní katetr a vpich překryje sterilním krytím.

Po zákroku

Na závěr je klientovi natažena kompresivní punčocha a aplikována injekce nízkomolekulárního heparinu. V den výkonu pacient může chodit a od prvního dne se vrací ke svým běžným aktivitám s vynecháním těžké námahy a fyzického cvičení na 5 dní. Nutnost nošení kompresivních punčoch je minimalizována na 1 až 2 týdny. Po výkonu je možné cítit mírnou bolest či tah v místě vpichu a v průběhu intervenované žíly, ta však spontánně vymizí bez nutnosti analgetik do 3 až 5 dnů.

Název ošetření Cena
Vstupní konzultace vč. ultrasonografického vyšetření (30min) 1 900 Kč
Radiofrekvenční ošetření žil malé v LA 25 000 Kč
Radiofrekvenční ošetření žil střední v LA 30 000 Kč
Radiofrekvenční ošetření žil velké v LA 35 000 Kč

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650