Bezbolestná laserová liposukce

Bezbolestná laserová liposukce používaná na Brandeis Clinic je nejúčinnější metodou liposukce, s rychlým hojením a která dává krásné výsledky. I proto její obliba strmě stoupá.

Popis ošetření

Fotografie před a po ošetření

Výhody technologie liposukce používané na Brandeis Clinic

 •  Až o 79 % lepší a rychlejší hojení v porovnání se staršími typy liposukcí, které jsou v ČR stále hojně využívané (například ve srovnání s mechanickou liposukcí)
 • Při jednom ošetření jsme schopni odstranit až 7 litrů tuků
 • Kůže po liposukci SLIM LIPO zůstává hladká, a vypnutá (po zákroku jinými metodami liposukce kůže zůstává často povolená a deformovaná, pacienti proto často žádají korekci). 
 • Běžně provádíme liposukci SLIM LIPO u pacientů, kteří u nás žádají korekci deformací kůže po nepovedených liposukcích, provedenými jinými metodami liposukce.
 • Liposukce SLIM LIPO je výrazně rychlejší než ošetření jinými typy liposukcí.
 • SLIM LIPO, kromě odstranění tuku dokáže kůži v ošetřované oblasti stáhnout a udělat lifting této oblasti.
 • Zákrok je bezbolestný a lze jej podstoupit v lokální anestezii, anebo v celkové anestezii.
 • Úspora až 10 000 Kč při podstoupení zákroku v lokální anestezii
 • Ve srovnání s neinvazivními metody odstraňovaní tuku, např. zmrazovaním buněk, je metoda SLIM LIPO několikanásobně účinnější.
 • Ohebná a tenká kanyla lékaři umožňuje snazší a šetrnější odsátí tuků i z menších oblastí, jako jsou podbradek, kolena atd. To starší typy metod liposukcí, které využívají rigidní a tlusté kanyly, neumožnují.
 • Během 1 zákroku lze odsát tuk až ze 4 oblastí
 • Technologie je vhodná pro všechny problémové oblasti, tj. podbradek, paže, záda, prsa, břicho, boky, stehna, kolena, lýtka

 

Výhody podstoupení bezbolestné liposukce na Brandeis Clinic

 • Jsme technologicky nejlépe vybavená klinika v České republice
 • Používáme velmi šetrnou anestezii, která výrazně omezuje vznik nevolností po zákroku
 • Náš anesteziolog má zkušenosti ze zahraničí a těší se respektu mezi tuzemskými i zahraničními kolegy. MUDr. Jan Machač uspával např. Václava Havla či členy královského dvora v Saudské Arábii.
 • Veškerý zdravotnický personál je kompetentní, má požadované vzdělání a odborná osvědčení
 • Nadstandardně vybavené pokoje s nejvyšší třídou zdravotnických postelí Linet (kvalitní postel je zásadní pro omezení pooperačních komplikací, omezení vzniku podlitin a namáhání ošetřovaných míst)
 • Brandeis Clinic pravidelně získává skvělé hodnocení v oblasti čistoty od příslušných státních institucí, například Hygienického ústavu.
 • Zákrok lze financovat i prostřednictvím úvěru sjednaného přímo na Brandeis Clinic (více o podmínkách úvěru se dočtete zde)

Před zákrokem

Před laserovou liposukcí je potřeba absolvovat konzultaci s naším plastickým chirurgem, který rozhodne, zda je pro vás tato metoda vhodná. Následně se dohodnete na rozsahu ošetření, od kterého se bude odvíjet i výsledná cena.

Během zákroku

Laserová liposukce obvykle netrvá víc než hodinu a provádí se ambulantně. Lékař nejdříve aplikuje znecitlivující roztok, který způsobí lokální znecitlivění. Pacient je tak po celou dobu vyšetření při vědomí. Tento krok může u pacienta způsobit mírné štípnutí a jistý pocit nepohodlí.
Při samotném zákroku už pacient necítí nic kromě tepla, které způsobuje laser. Zákrok je maximálně šetrný, protože při něm nedochází k mechanickému trhání tuku jako při tradiční liposukci.

Po zákroku

Po zákroku obvykle následuje rychlé hojení. Většina pacientů cítí jen mírnou nebo žádnou bolest a je schopná vrátit se do zaměstnání už následující den. Po zákroku je potřeba několik dní nosit kompresní prádlo.

Kdo může podstoupit zákrok?

Laserovou liposukci může podstoupit kdokoliv starší 18 let a bez vážného zdravotního problému. Vhodnost ošetření je potřeba konzultovat s lékařem.

Využijte naší bleskurychlé půjčky na lékařskou péči přímo u nás na recepci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 226 291 640 či emailu: info@brandeisclinic.cz.

Objednejte se / zeptejte se nás
Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii

nebo volejte na telelefon: +420 226 291 650

Více info o zákroku

SlimLipo - revoluční metoda odstranění nežádoucího tuku

Rozhovor s MUDr. Milošem Križkem, plastickým chirurgem Brandeis Clinic Na světě jsou určitě důležitější hodnoty než fyzická krása, máloco ale ovlivňuje naše sebevědomí více. Navazování vztahů, profesní úspěchy, psychická pohoda – to vše je zá­vislé na tom, jak jsme sami se sebou spokojeni. Už dávno ale nejsme závislí jen na libovůli matky přírody – estetic­ká medicína dokáže zázraky, navíc se stále vyvíjí mílový­mi kroky kupředu. Ještě nikdy nebyly metody používané plastickými chirurgy tak šetrné a bezpečné jako dnes. Číst dále

Proč si zvolit liposukci v lokální anestezii?

Liposukce vás zbaví tukových zásob na určitých místech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen, čímž dosáhnete požadovaného tvaru a vypnutí kůže. Existuje několik druhů liposukcí. Společné mají ale to, že se ošetřovaná oblast nejprve injekčně napustí tumescentním roztokem, aby se do ní následně zavedla kanyla, která tuk rozdrtí, nebo rozpustí. Pak se tuk odsává z těla. Číst dále

Pro koho je liposukce vhodná?

Liposukcí lze odstranit relativně zásadní množství tuku (0,5 – 7 litrů tuku při jednom ošetření). Není to však substituce cíleného hubnutí a neslouží jako léčba obezity. Liposukcí lze odstranit relativně zásadní množství tuku (0,5 – 7 litrů tuku při jednom ošetření). Není to však substituce cíleného hubnutí a neslouží jako léčba obezity. Číst dále

Neinvazivní versus invazivní liposukce

Možná Vás překvapí, jak velký rozdíl výsledků nabízí ošetření v podobě invazivní, a neinvazivní liposukce. Množství odstraněného tuku hovoří jednoznačně ve prospěch invazivní liposukce. Pojďme si tedy udělat jasno, co je to invazivní liposukce, a co neinvazivní liposukce. Číst dále

 

Proměny liposukce – od rotačního skalpelu ke SlimLipo

Už čtyři desítky let se ke snižování nadbytečného tuku u žen i mužů používá liposukce. Za tuto dobu se výrazně proměnila. Jak vypadala liposukce v 80. a 90. letech minulého století a jak se liší od nejmodernější metody SlimLipo, kterou si můžeme dopřát dnes? Číst dále

Často kladené otázky

1. Pro koho je liposukce vhodná?

Liposukce je chirurgický zákrok, který je vhodný pro ty, kteří chtějí upravit tělesné kontury. Většinou se pro liposukci rozhodují lidé, kteří se o své tělo starají, zdravě se stravují, pravidelně cvičí, ale nedaří se jim zbavit se tuku v určitých oblastech těla.

2. Kdo by se liposukci měl vyhnout?

Stejně jako v případě jiných operací a zákroků, je zapotřebí, aby byl člověk zdravý a netrpěl žádným vážným onemocněním. Liposukcí se lze zbavit až 7 litrů tuku. Tuk musí být subkutánní, neboli podkožní, který lze řešit odsátím, nikoli viscerální, neboli vnitřní, který je mnohem nebezpečnější, protože se nachází uvnitř břišní dutiny a obklopuje vnitřní orgány. Na liposukci by také neměli jít klienti, kteří si myslí, že tím vyřeší nadváhu.

3. Jaká jsou rizika liposukce?

Stejně jako u jiných operací a zákroků, i v případě liposukce jsou určitá rizika a komplikace související se zákrokem, avšak vyskytují se velmi vzácně. Mohou být všeobecně chirurgické, například otok, infekce, nahromadění tkáňové tekutiny pod kůži, nebo specifické k tomuto zákroku, například nerovnosti na kůži, zbytnělé jizvy, barevné změny po vstupu kanyly apod.

4. Co mne čeká na vstupní konzultaci?

Během rozhovoru s lékařem se dozvíte, zda je pro vás liposukce vhodná, a pokud ano, jaké jsou možnosti, jak lze realizovat vaše představy. Lékař vám taky vysvětlí oba druhy liposukcí (vibrační nebo laserovou), které na Brandeis Clinic provádíme, a společně s vámi vybere pro vás vhodný typ. Lékař vám vysvětlí, jak bude probíhat operace, i jak o sebe pečovat po operaci. Pokud se po konzultaci rozhodnete pro operaci na Brandeis Clinic, dostanete termín a podrobné pokyny, jak se na ni připravit a jaká předoperační vyšetření si zajistit. Na Brandeis Clinic vám předoperační vyšetření zajistíme přímo na místě, budete-li mít zájem.

5. Jak dlouho zákrok trvá?

Záleží na ošetřované oblasti, na tom, zda se jedná o jednu oblast nebo více. Například liposukce břicha trvá 2 hodiny. 

6. Jak zákrok probíhá? Zůstanou po něm jizvy?

Liposukce laserem SlimLipo může být provedená jen v místním znecitlivění, a to v případě, že se jedná o jednu, maximálně dvě oblasti, například břicho a boky. V případě, že se jedná o liposukci tří nebo čtyř oblastí, tedy například břicho, boky, stehna a paže, provádí se liposukce v celkové anestezii. Nejdřív se ošetřovaná oblast napustí tzv. tumescentním roztokem, který obsahuje, znecitlivující látky. Pak se do kůže udělají malé zářezy, přes které se do podkoží zasune 1,5 mm veliký jemný laserový hrot, který tuk šetrně rozehřeje. Tuk se následně jemně odsaje odsávačkou z těla ven, daná oblast se ošetří laserem ještě jednou. V této fázi je laser nastavený do funkce, kdy už tuk nerozpouští, ale stahuje podkoží a kůži, čímž se dosáhne liftingového účinku na kůži. Místa vstupu kanyly lékař zašije a při správné péči jizvičky nebudou téměř vidět.

7. Který typ anestezie je vhodnější? Lokální nebo celková?

Laserová liposukce se provádí v lokální i celkové anestezii. I ta nejšetrnější celková anestezie tlumí intelektuální schopnosti na několik dní. To při výkonech v lokální anestezii odpadá. Dalším důvodem je rychlejší zotavení, pacienti mohou ihned po výkonu domů, mohou jíst a pít a nedochází k útlumu trávení a vylučování jako po delší  celkové narkóze.  Pokud se rozhodnete pro lokální anestezii, budete při liposukci při vědomí, takže si můžete s lékařem povídat, a přitom nebudete cítit žádnou bolest, jen jemný tlak nebo teplo. Většina špičkových lékařů na světě dává u laserové liposukce přednost ošetření jedné až dvou oblastí v lokální anestezii. Celková anestezie je vhodná, odsává-li se víc tuku, třeba 4-7 litrů nebo, když se jedná o více než dvě oblasti (břicho, stehna, ramena a boky).

8. Jak dlouho trvá hospitalizace?

V závislosti na použité anestezii: po liposukci v lokálním znecitlivění, není nutná žádná hospitalizace, po zákroku můžete jít hned domů. Po liposukci v celkové anestezii je třeba zůstat na klinice do druhého dne.

9. Jaká je celková doba rekonvalescence?

Bezprostředně po operaci se mohou objevit otoky a modřiny, které však rychle mizí. Pacienti obvykle nosí určitou dobu po zákroku elastické prádlo či návleky. První 2-3 dny doporučujeme klid, nenamáhat se, odpočívat, polehávat. Další dny je už většinou možná lehká kancelářská práce. Po 4-6 týdnech už pacienti nemají žádná omezení. Po laserové liposukci SlimLipo je rekonvalescence rychlejší, než po vibrační liposukci Microaire.

10. Mohu v odsáté oblasti zase přibrat?

Ano, ale méně, než před provedením liposukce. Tukové buňky jsou liposukcí z ošetřené oblasti odebrány, ale ne všechny.  Zbylé se mohou zvětšit, protože tuková buňka je schopná se zvětšit víc než stonásobně. Takže je rozumné se po liposukci nepřejídat, nejíst víc než před zákrokem.

11. Je liposukce trvalým řešením?

Závisí to na tom, jaký životní styl klient vede, zdravá vyvážená strava a pravidelný pohyb přispívají k tomu, aby výsledek liposukce byl pokud možno trvalý. 

12. Jaká je cena zákroku a co všechno zahrnuje?

Ceny liposukcí se odvíjejí od dané oblasti těla, počtu oblastí, typu provedené liposukce, a jestli je liposukce v lokální anestezii, nebo v celkové. Ceny liposukcí jsou uvedené zde.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!