Bělení zubů nemůže provádět kdokoli

Češi rádi nakupují výhodně. Dokazuje to množství slevových serverů, akčních nabídek na barevných letácích ve schránkách i nesčetné televizní a rozhlasové reklamy, které jsou postaveny na lákavé ceně. Mohu k tomu říci jen toto: Ať si každý nakupuje podle svých možností, nepřísluší mi to hodnotit. Ale pokud jde o zdravotní péči, byla bych opatrná. Bělení zubů na základě voucheru ze slevového portálu nebo v obchodním centru cestou ze supermarketu?

V péči o zdraví se nevyplácí šetřit. Když půjdete na operaci, také vás bude zajímat, kolik toho má lékař odoperováno, jaké recenze na jeho práci se dočtete na internetu nebo jak dlouho na daném pracovišti působí. Stejně byste měli postupovat, i když si jdete nechat vybělit zuby. Někdo může namítnout, že jde přece jen o estetiku, ale není tomu tak. Špatné postupy, nekvalitní vybavení, přesně vypočítaný čas na jednoho klienta, to vše může negativně ovlivnit výsledek. A pak musíte jinam, kde vás zachrání. Proto platí evropská směrnice, která zakazuje nabízet ordinační bělení jako kosmetický úkon. Vždy se jedná o úkon léčebný a smí ho provádět pouze dentální hygienistka nebo zubní lékař.

Jak by mělo vypadat ideální ošetření, během kterého vám dentální hygienistka vybělí zuby? Předpokladem je, že se nacházíte v ordinaci a ošetřuje vás lékař nebo dentální hygienistka. Jestli máte pochybnosti, můžete požádat o předložení diplomů, pokud je nevidíte pověšené na zdi. V české republice existuje profese dentální hygienistky už skoro 20 let. Studuje se na soukromých i státních vyšších odborných školách nebo jako bakalářský program na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

V ordinaci byste se měli cítit dobře, nebát se zeptat na všechno, co vás v souvislosti se zákrokem napadlo, včetně toho, jaká jsou rizika. Pokud to uzná za vhodné, doporučí vám před bělením hygienistka absolvovat dentální hygienu. Před samotným ošetřením vám pak podrobně popíše, vysvětlí a ukáže postup, a po celu dobu vás u jednotlivých kroků bude informovat, co právě provádí a proč. Budete tak mít přehled, v jaké fázi bělení jste a co vás ještě čeká. To se vám bude hodit, čekají vás totiž 4 fáze bělení po 15 minutách, kdy máte zuby potřené bělícím gelem a svítí na ně plazmová lampa. Důležité je také vybavení ordinace: kvalitní plazmová lampa, bělící gel s požadovanou koncentrací peroxidu určený pro ordinační bělení. Na pražské klinice Brandeis Clinic postupujeme v souladu s certifikací AmericanDentalAssociation.

Celý proces bělení trvá zhruba dvě hodiny a můžete odcházet se zuby až o 8 odstínů světlejšími. Na závěr vám dentální hygienistka vysvětlí, jak o zuby po bělení pečovat a vybaví vás sadou na domácí bělení ZOOM! pro případné dobělení a znásobení efektu. Až budete odcházet, měli byste dostat vizitku nejen kvůli další objednávce, ale také, abyste se mohli telefonicky nebo emailem s dentální hygienistkou spojit, kdybyste se potřebovali na něco, co vás napadne třeba doma, zeptat.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!